anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

pytanie - do allegro !!!!

jurek-s
#9 Pomysłodawca#

możecie - bardzo proszę - sprawić żeby sprzedający WYŁĄCZYLI opcje automatycznej odpowiedzi ?!?!?!?

wiem ze wymagacie tego do Super sprzedawcy... zeby odpowiadać klientom szybko ...

ALE to jest autoodpowiedz ktrara NIC nie wnosi !!!!

 

totalnie bez sensu !!!!!

tylko wkurza mnie że dostaje NATYCHAMIST (auto)odpowiedz że odpowiedzą mi natychmiast jak będą mogli...

to jest totalnie bez sensu !!!!!

 

mam nadzieje ze przeczyta to ktos myslący.

oznacz moderatorów
37 ODPOWIEDZI 37

pinsplash
#21 Demiurg#

@jurek-s Wiesz że Sprzedający są karani przez Allegro za brak szybkiej odpowiedzi? Tzw "jakość" która wpływa na wyniki sprzedaży.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

jurek-s
#9 Pomysłodawca#

Wiem, ale to mozna zmienić na odpowiedź np. w ciągu 8 h roboczych od zadanego pytania. 

co mi daje autoodpowiedź ? guzik.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@jurek-s Czyli na pytanie zadane o 21.00 muszę odpowiedzięć do 05.00 dnia nastepnego. Najlepiej jak nie będe spał , bo może komuś > jakiemuś "kupującemu" wpadnie do głowy zadać pytanie w nocy. Strasznie poroniony i bezsensowny pomysł. Zastosujmy kartezjańska metodę "myślę, więc jestem" przed napisaniem czegoś.

oznacz moderatorów

jurek-s
#9 Pomysłodawca#

8 godzin roboczych od zadanego pytania

zadaje pytanie o 21.

czy to jest Twoja godzina robocza ? nie

Twoja godzina robocza zaczyna się pewnie o 8 dnia następnego

i wtedy liczy się te 8 godzin, do 16

 

o, bardzo fajną zasadę wspomniałeś. 

jeszcze ją stosuj 😛

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@jurek-s Ja stosuję. Przez kilka lat zadałem może ze 20 pytań, albo i tego nie > najczęsciej już po zakupie o podanie nr. przesyłki do monitorowania > jak sprzedający nie wpisał.

oznacz moderatorów

jurek-s
#9 Pomysłodawca#

niżej Ci odpisałem 🙂

 

Edit, o widze ze wciecia nie robi 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zgadzam się ale tak ratują się sprzedający przed "naganą" od Allegro.🙁

oznacz moderatorów

jurek-s
#9 Pomysłodawca#

wiem, narzucone przez allegro zasady są głupie.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@jurek-s 
możecie - bardzo proszę - sprawić żeby sprzedający WYŁĄCZYLI opcje automatycznej odpowiedzi ?!?!?!?

Jeżeli pytanie jest skierowane do Allegro - to prawdopodobna odpowiedź jest taka, że mogą - ale nie chcą.
Mieli plan, aby odpowiedzi autoresponderem nie były brane pod uwagę, ale projekt upadł i na chwilę obecną posługiwanie się autoresponderem w celu omijania regulaminowego wymogu szybkich odpowiedzi na wiadomości od Kupujących - nie jest niezgodne z tzw. "zasadami Allegro".

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

JabberPower
#7 Wielbiciel#

Przychylam się. To niemerytoryczne, a sprawia tylko, że sprzedawcy, którzy faktycznie szybko odpowiadają kupującym są niewystarczająco nagradzani. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Pomysł dobry ale trzeba by było również przyblokować możliwość zadawania pytań np. w godzinach nocnych bo sporo osób wtedy zadaje pytania a sprzedawca też chce odpocząć i nie tracić na statystykach.

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Odpowiedzi na pytania zadane sprzedającym w soboty i niedzielę też są automatyczne. Do poniedziałku czekasz na rzetelną odpowiedź. Gdzie tu sprawiedliwość, kiedy inni sprzedawcy nie mają autoodpowiedzi i tracą punkty ( jak ja :))?

oznacz moderatorów

jurek-s
#9 Pomysłodawca#

pytania należy móc zadawać zawsze. 

"karana" powinna być odpowiedź pozniejsza niż np. następne 8 h robocze.

jak zadam pytanie w piątek o 23 to te 8 h robocze upłynie dopiero PN o 16 (np. 8:00+8h)

 

oczywiście jak sprzedający nie ma co robić w weekend to może odpowiadać, miło.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Samo allegro stosuje ten sam system 😀

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@jurek-s Dostajesz później właściwą odpowiedź > po jakimś czasie ?

@CHECINIAKI A kto Ci broni zainstalować "autorespondera" ?

oznacz moderatorów

smerfujemy
#10 Popularyzator#

@jurek-s Czyli sprzedającemu już nic nie wolno ? Jaśnie Pan pyta, i natychmiast musi być odpowiedź na temat. A coś się stanie jak odpowiedź będzie trochę później. To Allegro wymusza natychmiastowe odpowiedzi, pod grożba utraty jakości sprzedaży. Najlepiej pisać w nocy, niektórzy nawet dzwonią lub piszą sms-y. I to jest ok, bo to robi "kupujący", który akurat ma kaprys i nie liczy się z tym, że ktoś może chce odpocząć. Ten pomysł jest totalnie bez sensu !!!!!

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Do statystyk powinna być liczona odpowiedź sprzedającego a nie autorespondera.

oznacz moderatorów

smerfujemy
#10 Popularyzator#

@CHECINIAKI A po czym można poznać kto napisał odpowiedź ? Czyli jeszcze wprowadzić podpis zaufany do odpowiedzi ?

oznacz moderatorów

jurek-s
#9 Pomysłodawca#

a co takie negatywne nastawienie ? + niezrozumienie tego co pisze ?

ja się czepiam głupich zasad allegro, ktore skutkują masowym ustawianiem autoodpoiwedzi przez sprzedających. nie zależy mi na szybkiej odpowiedzi. ja po prostu nie chce autoodpowiedzi.

jeśli allegro chce "wpływać" na szybkość odpowiedzi to niech np. sprawdza czy była odpowiedź w ciągu kolejnych 8 godzin roboczych (pytam w Piątek o 23, czas na odpowiedź jest np. do 16 w PN)

 

a moja irytacja jest spowodowana tym że dostaje z mojej poczty SMS ze mam nowego maila , lece odczytać, a tam autoodpowiedz z allegro ... i tak kilka razy dziennie. 

 

ustawienie w koncie kupującego ("nie chce p..ch autoodpowiedzi") też załatwiło by sprawę. 

 

zanim się napisze że coś jest totalnie bez sensu trzeba wpierw to coś zrozumieć...

oznacz moderatorów