anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie o sprzedającego

griik
#8 Zapaleniec#

https://allegro.pl/oferta/mokra-karma-dla-kota-whiskas-mix-smakow-12408960495 link do aukcji [edycja]

Hurtownia [edycja]

NIP: 8942549960 taka firma nie istnieje sprzedaje towar tydzień temu  ja i inne osoby na te same produkty i hajsu nie ma towaru tez

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

serwis-texas
#19 Nestor#

Można prosić o pomoc.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Myślisz że hurtownia ptak, należąca do Pani ptak jest oszustwem? 

Sama nazwa wydaje się być mało prawdopodobna, ale jednak w CEIDG jest zgłoszona.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@griik wygląda to na wałek , ale mimo tego nie możesz podawać tutaj danych osobowych .

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@mdrogeria to są dane firmy, oeólniedostępne dla każdego, nie podlegają ochronie takiej jak dane osób prywatnych

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Agent051 sprawdzałem w CEDiG firma nie figuruje czy w takim wypadku można mówić o danych ,,oeólniedostępnych ,, 😁

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@mdrogeria zdaje się, że ta osoba sama upubliczniła swoje dane podając je na Allegro jako dane kontaktowe, a biorąc pod uwagę sytuację to dane prawdopodobnie są fikcyjne. Jeżeli podam tutaj twoje dane z zakładki o sprzedającym, to nie będzie to naruszeniem twojej prywatności.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@mdrogeria 
Sprawdź dokładniej.
Działalność zarejestrowana niecałe 2 tygodnie temu
(DZIAŁALNOŚĆ AGENTÓW ZAJMUJĄCYCH SIĘ SPRZEDAŻĄ TOWARÓW RÓŻNEGO RODZAJU).
Ale jeżeli "przedsiębiorca" pisze w swojej wizytówce jako adres prowadzenia swojej działalności nazwę ulicy oraz nazwę miasta zaczynając z małej litery (a własne imię i nazwisko potrafiąc napisać z wielkiej) - wygląda to słabo.
Niektórzy w takiej sytuacji próbują tłumaczyć to pośpiechem, ale przecież np. przy rejestracji konta sprzedawcy na Allegro nie chodzi o łapanie pcheł.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@A3dam sprawdzałem w systmie do fakturowania i niestety nie pobiera danych z GUS. Zachowałbym ostrożność , jeśli NIP nie jest prawdziwy nasuwa się pytanie ,, do kogo należą dane ?,,

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@mdrogeria 
Za weryfikację "prawdziwości" danych rejestrowych publikowanych na koncie sprzedawcy odpowiada Allegro.

Sprawdź samodzielnie u źródeł (np. w GUS) i ... jeżeli dojdziesz do prawidłowych wniosków: złóż reklamację u Autorów tego "systemu do fakturowania".

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@A3dam to nie mój ból głowy , ale zalecam ostrożność w upublicznianiu danych .

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@mdrogeria 
zalecam ostrożność w upublicznianiu danych

Komu zalecasz ?
Allegro ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

griik
#8 Zapaleniec#

Czy ja upubliczniam dane prywatne?? Są to dane dostępne dla każdego nie są utajnione .

oznacz moderatorów

Client:106726773
#8 Zapaleniec#

@mdrogeria Masz rację. To niedopuszczalne, żeby ktoś naruszał RODO, politykę ochrony prywatności i regulamin Allegro i beztrosko publikował dane osobowe swoich kontrahentów. To byłby prawdziwy skandal! Allegro powinno karać takich użytkowników z najwyższą surowością!

oznacz moderatorów

Client:106726773
#8 Zapaleniec#

Cześć @mdrogeria ! Dobrze, że tu jesteś i pilnujesz, żeby inni nie upubliczniali czyichś danych osobowych. Robisz tu dobrą robotę. Tak trzymaj!

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@griik  nie przyszło ci do głowy, że cena w połączeniu z darmową dostawą jest nierealna? 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@griik, poprosiłam o weryfikację sprzedawcy. Natomiast jeśli Twoje zamówienie nie zostało zrealizowane, warto skontaktować się z nim bezpośrednio.

Zrzut ekranu 2022-07-22 o 08.23.16.png

Jeśli to nie pomoże, możesz rozważyć założenie Dyskusji. Masz możliwość, aby poprosić w niej o pomoc pracownika Allegro. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

griik
#8 Zapaleniec#

Raptem wzeszłym tygodniu się na dokładnie takim ogłoszeniu potknolem. Niestety tamten "sklepokarz z bożej laski" nie tylko mnie naciął. I w tym momencie ja i kilkanaście osób zgłosiło. No i machina ruszyła według procedul.  Pozdrawiam

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@griik Zamiast karmić kota takim badziewiem idź do mięsnego i kup mu wątróbkę. 

oznacz moderatorów

griik
#8 Zapaleniec#

U mnie parka kotów na dzikie bestie sama poluje.. na dzikiego chomika europejskiego :)) a bydlę większe od świni morskiej.. ale ze pod ochroną..  to oprócz wątróbki w środku nocy dobrze jest mieć saszetkę na małego gloda 😉 bo danio im nie smakuje 😉 pozdrawiam

oznacz moderatorów