anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Twoja płatność nie została do końca rozliczona - Blokada konta" - phishing

MAMY ROZWIĄZANIE!
juliett-82
#7 Wielbiciel#

Witam,

 

Dostałam w weekend takiego maila jak powyżej, w treści było napisane że Allegro prosi o wpłatę 2.53 a jeśli nie dokonam wpłaty w ciagu 24 h moje konto bedzie zablokowane. 

Na moim koncie Allego nigdzie nie żadnej informacji o tym. w zakładce rozliczenia z Allegro jest tylko saldo -20 groszy czego nawet ne mogę zapłacic bo płatność jest od 1 zł. 

Nie mam również takiej informacji w powiadomienich na moim koncie.

Czy ktos wie skad taki email? Może to jakieś wyciaganie danych a nie prawdziwy mail od Allegro?

Nie wiem gdzie mam się z tym zwrócic, czy isnieje jakas infolinia allegro? Kto moze potwiedzić atutentyczność tego maila?

Pomocy

Julita

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
juliett-82
#7 Wielbiciel#

ok to podszywanie sie pod allegro. wiadomość jest z adresu Allegro@goawayins.com

uważajcie!!!!

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@juliett-82 Masz rację, ta wiadmość nie pochodzi od nas. Linki z tego e-maila przekierują Cię do fałszywej strony, której zadaniem jest przechwycenie wpisanych przez Ciebie danych potrzebnych do logowania. Dostaliśmy już podobne zgłoszenia, więc już działamy w tej sprawie. Dziękujemy za czujność. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
agmich
#7 Wielbiciel#

Dostałam takiego samego maila. Allegro pisane z apostrofem nad A.

oznacz moderatorów
juliett-82
#7 Wielbiciel#

Niestety gorzej. Strona kieruje na strone falszywa strone banku i kradnie dane do logowania do kont bankowych

oznacz moderatorów
Client:27867205
#7 Wielbiciel#

Dzień Dobry dostałam wczoraj maila rzekomo od allegro z tego samego maila co ty juliett-82 wiem ze to falszywka, ktos chce wydostac dlane do logowania. Ja raz wpadłam i z konta poszło 3.000 (sprawą zajela się policja) zauważyłam, ze takie maile i smsy bo zdażają sie i smsy z linkami do doplaty, przychodzą wtedy gdy robię więcej zakupów na allegro. OSTRZEGAM WSZYSTKICH NIE DOPŁACAJCIE DO ZADNYCH PACZEK. PROSZE O ALLEGRO NIECH SIE ZAJMIE TYM BO TO JAKIS KOSZMAR, A OSZUST CALY CZAS KRAZY.

oznacz moderatorów
kloshans1
#7 Wielbiciel#

      Temat:      RE: Twoja płatność nie została do końca rozliczona - Blokada konta

      Wysłano:    27.02.2020 10:51

 

Następujący adresaci nie są osiągalni:

 

      'Allegro Sp. z o. o.' w dniu 27.02.2020 10:51

            Błąd serwera: '450 4.1.2 <allegro@goawayins.com>: Recipient address rejected: Domain not found'.

 

Kurde dostałem to samo ale niedostaną nic.

oznacz moderatorów
akinata
#1 Nowicjusz#

Dostałem takiego samego maila z adresu choć na moim koncie allegro nie ma żadnych informacji o niezapłaconych transakcjach

Pozdrawiam

.

oznacz moderatorów
janwarz
#1 Nowicjusz#

Dostałem taką samą wiadomość  z adresu allegro@pamm.net.pl o zaległości 1.90 i blokadzie konta.Odnośnik przekierowuje na stronę Dotpay o dziwnym adresie.

oznacz moderatorów
Ania_s2
#7 Wielbiciel#

ja też dostałam takiego samego maila, proszę, żeby coś z tym zrobić skoro to oszustwo!!

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Ania_s2 Prześlij nam tę wiadomość na adres phishing@allegro.pl Będziemy działać.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Ania_s2
#7 Wielbiciel#

dziękuję, wysyłam

oznacz moderatorów
odpustowe-pl
#7 Wielbiciel#

Cześć My również często dostajemy takie wiadomości, jest to oszustwo i spam.  Staramy sie to ignorować, ale czasem ilość podobnych wiadomości poraża 🙂

oznacz moderatorów
martes64
#7 Wielbiciel#

Witam

Dzisiaj otrzymałem takiego maila na konto pocztowe nie powiązane z Allegro.

Do dnia dzisiejszego nie odnotowaliśmy uregulowania Twojego zobowiązania. Konieczne jest uiszczenie wpłaty w wysokości 2.32, aby zapobiec blokady konta. Jeżeli wpłata nadal nie zostanie uregulowana - Twój dług przejmie firma windykacyjna.
 

Prosimy o dokonanie opłaty 2.32.

oznacz moderatorów
Client:68477141
#2 Obserwator#

Dostałem identyczną wiadomość dzisiaj (23.03.2020).

Co z tym zrobić?

oznacz moderatorów
martes64
#7 Wielbiciel#

Absolutnie nic. Wrzucić to do spamu. UWAGA - to złodzieje!!!

oznacz moderatorów
Sylw17p
#7 Wielbiciel#

To chyba więcej dziś poleciało spamów, bo też dostałem, z e-maila : wielkopolskie@allpartners.pl,  ukazuje się po najechaniu na Allegro Sp. z o. o., poszukałem na internecie to ten allpartners zajmuje się kredytami gotówkowymi, pożyczkami, wynajmami, lepiej ogłoście może tą informacje na fanpage'u, żeby ostrzec innych.

 
oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Sylw17p dzięki za informację.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów