anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Zagrożenie zneutralizowane" - komunikat Avast na Allegro [23.02.2023]

MAMY ROZWIĄZANIE!
Starwars_pl
#9 Pomysłodawca#

screenshot.2555.jpg

oznacz moderatorów
505 ODPOWIEDZI 505
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

Zgłosiliśmy już tę sytuację do supportu Avast i AVG. Na Allegro nie ma zagrożenia związanego z wirusami, jest to błąd po stronie wydawcy programów antywirusowych. Trwają pracę nad rozwiązaniem problemu. 

Dodaję także pomocny artykuł, w jaki sposób można wykluczyć pliki lub strony internetowe ze skanowania za pomocą programu Avast Antivirus: https://support.avast.com/pl-pl/article/antivirus-scan-exclusions#pc

Zachęcam Was również do samodzielnego zgłaszania tej sytuacji: https://www.avast.com/false-positive-file-form.php#pc

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Client:96226186
#8 Zapaleniec#

 NIC nie jest poprawione, TROJAN dalej atakuje, Nie można zapłacić za zakupy , mimo ze upominacie się o zapłatę. Nie wejdę dokad nie usunięcie wirusa bardzo złośliwego. Stracić wszystkie dane przez nieudolne Allegro to chyba nie tak.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:96226186 Sprawa z wyświetlanym komunikatem przez program antywirusowy jest nam znana. 

Przeanalizowaliśmy plik i nie znaleźliśmy zagrożenia. Potwierdza to również skan (https://www.virustotal.com/gui/url/eff17d33aabb3a1ca18b34e17fd4d85c3f6396c2c54e3e9ddba7a71428bfa67f) z wykorzystaniem kilkudziesięciu systemów antywirusowych różnych firm w tym Avast.

Takie sytuacje się zdarzają i zgłosiliśmy ją do firmy Avast w celu usunięcia tej reguły detekcyjnej.

Dodaję także pomocny artykuł, w jaki sposób można wykluczyć pliki lub strony internetowe ze skanowania za pomocą programu Avast Antivirus: https://support.avast.com/pl-pl/article/antivirus-scan-exclusions#pc 

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na ten temat, zachęcam do bezpośredniego kontaktu z Avast:https://www.avast.com/false-positive-file-form.php#pc 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Client:96226186
#8 Zapaleniec#

Problem jest znany od kilku dni ale nie jest ROZWIAZANY! 😞 

oznacz moderatorów
maomamba
#2 Obserwator#

droga pani moderator... problem polega na tym że zaktualizowaliście elementy waszej strony kodem który rozpoznawany jest przez niektóre antywirusy jako trojan więc nie leży po stronie avasta czy AVG jak w moim przypadku tylko po waszej... jakiekolwiek przejście ze strony na stronę allegro powoduje uruchomienie antywirusa i blokadę mimo że dodałem allegro do wyjątków

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

Komunikat Avast (a także AVG, ponieważ oba programy korzystają ze wspólnych reguł) nie wynika z żadnego działania Allegro. To false positive, czyli błędne oznaczenie zagrożenia przez program antywirusowy. 

Na Allegro nie ma zagrożenia. Potwierdza to również skan (https://www.virustotal.com/gui/url/eff17d33aabb3a1ca18b34e17fd4d85c3f6396c2c54e3e9ddba7a71428bfa67f) z wykorzystaniem kilkudziesięciu systemów antywirusowych różnych firm w tym Avast. Zachęcam do zapoznania się z wynikiem skanowania.

Obsługa Avast jest świadoma tego problemu i pracują nad rozwiązaniem. Nie mamy jednak na to bezpośredniego wpływu.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Andrew237
#9 Pomysłodawca#

Popieram dodałem strone do wyjatków i nic to nie dało strona dalej nie działa poprawnie , nie moge dodać ani usunąć czegoś z koszyka....

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@Andrew237 coraz więcej antywirusów reportuje ten skrypt jako zagrożenie. Na Twoim miejscu usunął bym ten wyjątek z reguł. 

oznacz moderatorów
JarekKomorowski
#7 Wielbiciel#

Wyłącz osłony avast na 10 minut , komunikat wyskoczy ale zrobisz zakupy. Dodanie do wyjątków nic nie da

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy
DAlej nie dziala.....
oznacz moderatorów
videowłoch
#7 Wielbiciel#

Ja pozbyłem się Avasta i zainstalowałem Eset. Koniec kłopotów. A i tak Avast mi się kończył w marcu.

oznacz moderatorów
Client:96226186
#8 Zapaleniec#

Sytuacją powinno zająć się ALLEGRO a nie wszystkie  programy antywirusowe !

oznacz moderatorów
medmexx
#8 Zapaleniec#

podane rozwiązanie jest bezowocne wpisałem wyjątek mało tego dezaktywowałem avasta i jest to samo trojan nie do osunięcia a w ogóle nawet zalogować się mogę bo allegro melduje fałszywy e mail lub login / jedynie udało się zalogować przez opcję zapomniałem hasła , po potwierdzeniu kodu z telefonu jestem zalogowany ale jakiekolwiek funkcje na allegro nie działają / wasze rady sa głupie i bezsensowne bo nawet podanie wyjątku w avast nie likwiduje problemu nawet bez programu antywirusowego blokuje allegro defender od Microsoft!!

oznacz moderatorów
atbsauber
#8 Zapaleniec#

Co sie dziwić Poznańska firma i wszystko jasne dbają tylko o własną d.....tyle w temacie.

oznacz moderatorów
haze688
#9 Pomysłodawca#

ko_alka - tu masz racje. Miałem podobny komunikat przy podłączenie hehe np. telefonu, aparatu foto. Powiem krótko - TAK WŁAŚNIE DZIAŁAJĄ DARMOWE PROGRAMY ANTY - ANTY WIRUSOWE. Po usunięciu Avast - u, laptop znacznie przyspieszył i od tamtej pory brak jakiś dziwnych komunikatów. Nie które linki Avast traktuje jak trojany. To moja opinia!

oznacz moderatorów
Tom-Crusher
#2 Obserwator#

haze688 - Jakie darmowe? człowieku nie siej herezji, mam płatnego avasta w najdroższej opcji.

oznacz moderatorów
Tom-Crusher
#2 Obserwator#

Absolutnie Wam nie wierzę że na allegro nie ma zagrożenia trojanem. Zamiast zwalać winę na Avast czy AVG, niech allegro wyłączy te swoje szpiegujące skrypty i problem będzie rozwiązany.

oznacz moderatorów
atbsauber
#8 Zapaleniec#

Dokładnie tylko o to chodzi tylko o to i nikt z **piiip** tego nie zrobi bi wiedzą że nie zarobią. Szkoda nerwów.

oznacz moderatorów
maciek_jod
#8 Zapaleniec#

Mam dokładnie to sam, ale już z telefonu można dokonać opłat za zakupy

oznacz moderatorów
atbsauber
#8 Zapaleniec#

Nie poto mam kompa żeby zakupy robic na telefonie.

oznacz moderatorów