anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Zagrożenie zneutralizowane" - komunikat Avast na Allegro [23.02.2023]

MAMY ROZWIĄZANIE!
Starwars_pl
#9 Pomysłodawca#

screenshot.2555.jpg

oznacz moderatorów
505 ODPOWIEDZI 505
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@iBork to problemy po stronie Avast, tzw. false positive, takie rzeczy zdarzały się w przeszłości i będą się zdarzać. Obsługa Avast jest świadoma tego błędu i - jak rozumiem - wkrótce go wyeliminuje. Nie mamy jednak na to bezpośredniego wpływu.

Możecie sami zgłaszać tę sytuację, Avast ma nawet specjalny formularz: https://www.avast.com/false-positive-file-form.php#pc

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
krzychu2lv6
#8 Zapaleniec#

Skoro ten plik to według allegro falss positv, to dlaczego używacie coś czego część antywirusów określa jako trojan i pewnie też nie bezpodstawnie, dlaczego używacie tego na swojej stronie logowania, pozatym zauważyłem, że blokada przez avast zbiegła się z tym, że teraz na stornie allegro na dole wyskakuje baner na temat zgody śledzenia przez allegro, więc pewnie to allegro wypuściło to coś, a teraz żądacie od avast żeby potraktował to jako fals positv i jeszcze z naciskiem przez użytkowników, zamiast sami naprawic błąd, wyślę to niebezpiecznika.pl itp. Zobaczymy co oni powiedzą i kto kłamie.

oznacz moderatorów
U_Asia2008
#7 Wielbiciel#

Od wczoraj nie działa allegro dla sprzedawców. Avast blokuje dostęp do strony z informacją o Trojanie. Opcja logowania nie działa, przycisk zaloguj nie aktywny. !!!! 

oznacz moderatorów
archimed
#11 Animator#

Alarm_wirusowy.jpg

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

Proponuje dodać do wykluczonych o ile jest taka opcja 😀

oznacz moderatorów
AlleMakijaz
#12 Orędownik#

my mamy to samo

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@U_Asia2008 to problemy po stronie Avast, tzw. false positive, takie rzeczy zdarzały się w przeszłości i będą się zdarzać. Obsługa Avast jest świadoma tego błędu i - jak rozumiem - wkrótce go wyeliminuje. Nie mamy jednak na to bezpośredniego wpływu.

Możecie sami zgłaszać tę sytuację, Avast ma nawet specjalny formularz: https://www.avast.com/false-positive-file-form.php#pc

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
nokkia24
#9 Pomysłodawca#

Tyle że ja nie wierzę że to false positive. Bo do wczoraj było ok a tu nagle trojan.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@nokkia24 Na Allegro nie ma wirusów i potwierdza to ten skan: 

https://www.virustotal.com/gui/url/eff17d33aabb3a1ca18b34e17fd4d85c3f6396c2c54e3e9ddba7a71428bfa67f

Komunikat o zagrożeniu pojawia się przez błędne reguły detekcyjne w programach antywirusowych (Avast + AVG, które korzystają ze wspólnych reguł).  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@ko_alka 

Znajdź teraz odważnego, który kliknie w ten link 😎

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Nie panikujcie... Dwa antywirusy mają rację czy cała reszta się myli?

oznacz moderatorów
medmexx
#8 Zapaleniec#

usunąłem avasta i kliknąłem i dalej to samo defender od microsoftowy zablokował allegro!! nic nie daje wpisywanie wyjątków w avascie !!!  podane rozwiązanie jest bezowocne wpisałem wyjątek mało tego dezaktywowałem avasta i jest to samo trojan nie do osunięcia a w ogóle nawet zalogować się mogę bo allegro melduje fałszywy e mail lub login / jedynie udało się zalogować przez opcję zapomniałem hasła , po potwierdzeniu kodu z telefonu jestem zalogowany ale jakiekolwiek funkcje na allegro nie działają / wasze rady sa głupie i bezsensowne bo nawet podanie wyjątku w avast nie likwiduje problemu nawet bez programu antywirusowego blokuje allegro defender od Microsoft!!

oznacz moderatorów
Heli_Rajdi
#8 Zapaleniec#

Co nie zmienia faktu, że użytkownicy wycofują się z zakupu, a sprzedawcy płacą za usługi ads, które nie osiągają zakładanego celu tj. konwersji. Czyli myśląc skrótowo Allegro pozbawia pieniędzy reklamodawców wiedząc o problemie, posiadając świadomość. Nie wykonuje usługi za którą pobiera opłaty.

oznacz moderatorów
Heli_Rajdi
#8 Zapaleniec#

Co nie zmienia faktu, że użytkownicy wycofują się z zakupu, a sprzedawcy płacą za usługi ads, które nie osiągają zakładanego celu tj. konwersji. Czyli myśląc skrótowo Allegro pozbawia pieniędzy reklamodawców wiedząc o problemie, posiadając świadomość. Nie wykonuje usługi za którą pobiera opłaty. Apeluję o zawieszenie opłat za ads do czasu rozwiązania Waszego problemu z AV.

oznacz moderatorów
nokkia24
#9 Pomysłodawca#

Jestem miłośnikiem avasta. A on mówi co innego.Nie będe zmieniać antywirusa tylko dlatego że inne antywirusy mówią że jest czysto.A może inne nie nadążają za avastem.Pozatym dleczago to użytkownicy powinni zajmować się tym problemem i np. zmieniać reguły w avaście? Lub go całkowicie wyłączać? Chyba nie tak to powinno wyglądać.

oznacz moderatorów
medmexx
#8 Zapaleniec#

piszesz głupoty bez sensu poczytaj mój post poniżej

usunąłem avasta i kliknąłem i dalej to samo defender od microsoftowy zablokował allegro!! nic nie daje wpisywanie wyjątków w avascie !!! podane rozwiązanie jest bezowocne wpisałem wyjątek mało tego dezaktywowałem avasta i jest to samo trojan nie do osunięcia a w ogóle nawet zalogować się mogę bo allegro melduje fałszywy e mail lub login / jedynie udało się zalogować przez opcję zapomniałem hasła , po potwierdzeniu kodu z telefonu jestem zalogowany ale jakiekolwiek funkcje na allegro nie działają / wasze rady sa głupie i bezsensowne bo nawet podanie wyjątku w avast nie likwiduje problemu nawet bez programu antywirusowego blokuje allegro defender od Microsoft!!

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@msniezek - to jeszcze użytkownicy mają zgłaszać błędy Allegro w firmach zewnętrznych - BRAWO!!!!

Oj widać panikę po Waszych postach dzisiaj i wczoraj, widać....

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@biosorcerer Przecież widać wyraźnie, że problem nie leży po stronie allegro tylko firmy zewnętrznej co też zostało tej firmie zgłoszone więc co jeszcze niby allegro ma zrobić?

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@komis-bell Jeśli coś zachowuje się jak wirus, to mam prawo sądzić, że deweloper włączył coś, co nie jest do końca certyfikowane i przetestowane przed wdrożeniem, a nie - przepraszam, mam zgłaszać błąd u producenta antywirusa.... 

Sorry, ale jak się z Tobą zgadzam w większości postów, tak tym razem to jest śmiech na sali - panika moderatorów + copy&paste. 

Jeśli problem występuje od kilku dni to taka duża firma powinna sama go rozwiązać, znależć dojście inne niż założenie ticketu u producenta oprogramowania i prosić użytkowników o zgłaszanie u niego problemów.... 

 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@biosorcerer Szczerze mówiąc nie widzę tu żadnej paniki ze strony moderacji a tego typu "wpadki" zdarzały się nawet takim gigantom jak google i to też nie była to ich wina.
Druga sprawa jest taka, że przecież allegro zgłosiło ten problem do producenta oprogramowania a użytkownikom wskazało jedynie, że też mogą to zrobić jeśli chcą 🙂

Proszę mnie źle nie zrozumieć bo ja nie bronię allegro - w takiej sytuacji faktycznie mogliby zrobić "coś" (nie znam się na tym więc nie wiem konkretnie co) aby przynajmniej tymczasowo usunąć przyczynę problemu aż sytuacja zostanie rozwiązana po stronie programów antywirusowych.
Wskazuję jedynie, że jeśli dwa antywirusy dają wskazania pozytywne a cała reszta (niejednokrotnie lepszego oprogramowania) nie to sytuacja jest chyba oczywista.
Nie mniej ostrożność jest zawsze dobra.

oznacz moderatorów