anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Zagrożenie zneutralizowane" - komunikat Avast na Allegro [23.02.2023]

MAMY ROZWIĄZANIE!
Starwars_pl
#9 Pomysłodawca#

screenshot.2555.jpg

oznacz moderatorów
505 ODPOWIEDZI 505
maomamba
#2 Obserwator#

wyrzucając komunikat: "bezpiecznie przerwaliśmy połączenie ze stroną assets.allegrostatic.com ponieważ była zainfekowana przez JS:Includer-BJD [Trj]

strona allegro po działaniu antywirusa "rozsypuje się" nie można się zalogować ani przeglądać stron ponieważ polecenie "zaloguj" nie działa... wyczyszczone zostały pliki cookie... problem powtarza się na wszystkich przeglądarkach (firefox, chrome, opera)

oznacz moderatorów
lux210
#2 Obserwator#

mam to samo

oznacz moderatorów
medmexx
#8 Zapaleniec#

podane rozwiązanie jest bezowocne wpisałem wyjątek mało tego dezaktywowałem avasta i jest to samo trojan nie do osunięcia a w ogóle nawet zalogować się mogę bo allegro melduje fałszywy e mail lub login  / jedynie udało się zalogować  przez opcję zapomniałem hasła , po potwierdzeniu kodu z telefonu jestem zalogowany ale jakiekolwiek funkcje na allegro nie działają / wasze rady sa głupie i bezsensowne bo nawet podanie wyjątku w avast nie likwiduje problemu nawet bez programu antywirusowego blokuje allegro defender od Microsoft!!

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@medmexx - jak to nieowocne - przecież moderatorka @ko_alka sama oznaczyła swój post jako rozwiązanie problemu 🤣🤣🤣

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@biosorcerer Zrobiłam to celowo, aby każdy zainteresowany mógł szybko dotrzeć do naszej odpowiedzi za pomocą przycisku "Idź do rozwiązania":

ko_alka_0-1677241622687.png

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@ko_alka wiem, że i tak będziesz broniła swojej tezy jak niepodległości, jakakolwiek by ona nie była. Ludzie piszą, że to nie działa a Ty dalej swoje... A to co napisałaś o wyłączeniu antywirusa kilka postów dalej... Nie, jednak tego nie napiszę... Ale dział bezpieczeństwa powinien Cię przeszkolić...

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@biosorcerer Nie pisałam o wyłączeniu antywirusa w ogóle, tylko o dodaniu reguły do programu (wykluczenie plików lub stron ze skanowania). 

Moim celem nie jest obrona, ponieważ komunikat generowany przez Avast/AVG nie jest naszą winą. Moim celem jest wyłącznie poinformowanie Was o zaistniałej sytuacji i o tym, że zgłosiliśmy problem do wydawcy programu. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@ko_alka 

Cofam słowa o wyłączaniu antywirusa - napisał to inny użytkownik @archimed - biję się w pierś i PRZEPRASZAM...

Cofam również skierowanie na szkolenie do Działu Bezpieczeństwa 😉

oznacz moderatorów
morfine1
#3 Debiutant#

Na Mcaffe to samo , to mamy wyłączyć wszytkie antywirusy dla Allegro ? 

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@morfine1 @_Likos_ 

Czyli jednak następuje eskalacja problemu...

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@morfine1 Czy mogę Cię prosić o zrzut ekranu? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
przem6l
#4 Eksplorator#

Od kilkunastu godzin nie można korzystać z serwisu. Czy Allegro ma zamiar zrobić coś z tym problemem?

oznacz moderatorów
zbyszek502
#2 Obserwator#

Snap1.jpg

oznacz moderatorów
przem6l
#4 Eksplorator#

Czy Allegro ma zamiar zrobić coś z tym problemem???

oznacz moderatorów
KrzepkiRadek
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów
SantaaClauss
#7 Wielbiciel#

Prawda jest taka moi drodzy ze Allegro wprowadziło scrypt Xtml CfFallow Brows Jest to scrypt który sluzy do śledzenia ruchu przeglądarki Czyli prościej Skrypt Odpowiada za pobranie naszej Historii przeglądania Internetu. Moze a nie musi ale jednoznacznie jest dodany do Biblioteki Allegro Antywirus wykrywa to jako Trojana Pliki śledzące i dlatego Blokuje dostęp do Historii przeglądania Przeglądarki 

oznacz moderatorów
Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@SantaaClauss Czy jest jakiś sposób zablokowania tych allegrowych narzędzi inwigilujących z poziomu przeglądarki, żeby można było ze względnym spokojem dodać wyjątek do programu antywirusowego?

oznacz moderatorów
SantaaClauss
#7 Wielbiciel#

Nie jest to nadpisany scrypt do strony. Nie jest To jakies niebezpieczne Bo prawda jest taka ze duzo sklepów internetowych korzysta z takich rozwiązań tylko zależy jak jest scrypt napisany Allegro źle zaszyfrowało i dlatego maja teraz taki Problem jaki mają.

 

oznacz moderatorów
Tomasz_Torun1
#9 Pomysłodawca#

wyłączyłem ten antywirus i po problemie, działa

oznacz moderatorów
sasun71
#9 Pomysłodawca#

...a ja nie mam zamiaru podać hakerom wszystkiego na tacy-pewnie że będzie działać-otworzyłeś dom i własny sejf i napisałeś na bramie domu nikogo nie ma -zapraszam otwarte XD

oznacz moderatorów