anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Zagrożenie zneutralizowane" - komunikat Avast na Allegro [23.02.2023]

MAMY ROZWIĄZANIE!
Starwars_pl
#9 Pomysłodawca#

screenshot.2555.jpg

oznacz moderatorów
505 ODPOWIEDZI 505
AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

A ja się od wczoraj zastanawiam skąd taki krach na Allegro że dosłownie tylko jeden przedmiot się sprzedał 😱

 

Gdzie oficjalny komunikat Allegro ?

 

Kto zrekompensuje straty ?

oznacz moderatorów
lesst
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów
1atryda
#8 Zapaleniec#

Witam. Ot po prosu alle.. maskuje swoją niekompetencje. Dali pisać skrypty jakiemuś noworosłemu pseudo programiście i są efekty. Tak to jest: "panie prezesie mam świetny pomysł zadajmy ludziom wirusika. Och wspaniale Kowalski. Co to ma być. Zbierzmy więcej danych, będziemy mieć statystyki, superwciskacze i tym podobne.... . Super Kowalski masz przyzwolenie." I tak nie pytając o konsekwencje postępuje większość prezesów, dyrektorów i innych ludzi na stołkach. Co  z tego wynika mamy tu. Dalej logowanie za 15 razem i problemy przy każdym odnowieniu strony.  Porządna firma przyznałaby się do zrobienia kuku i wywaliła programistę na zbity pysk z wieeeelkim hukiem. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@1atryda mylisz się. Ten skrypt nie został włączony wczoraj, jest na Allegro od dawna. Pełni ważną funkcję (bez niego problemy byłyby o wiele większe, niż teraz z Avastem). Żaden inny antywirus nie zgłasza go jako podejrzanego.

Ale nie pomyśl sobie, że Cię przekonuję - jak widzę, zdanie masz wyrobione. Piszę do innych osób, które to czytają.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
1atryda
#8 Zapaleniec#

Witam. Mam styczność z podobnym mechanizmem na co dzień. A co do skryptu, być może ktoś w nim namataczył w ostatnim czasie, a antywirusy poprawiły heurystykę i zbiegło się to w czasie. Zaczął być problem. Pozdrawiam.

 

 

oznacz moderatorów
ania_andrz
#8 Zapaleniec#

Widzę że działa , Avast nie rzuca już oknem, aktualizacja bazy wirusów 12:22

oznacz moderatorów
sasun71
#9 Pomysłodawca#

Sory że wbijam w temat  ale nie widzę możliwości wpisu jak jestem tu może dwa dni .UWAGA!!! Wywaliłem z kompa AVAST bo kłócił się z nowo pobranym AVG free,ten był pasywny i nie chronił gdy był drugi antywirus.W tej chwili aktywny jest nowo pobrany AVG free i nie mam problemów ze stroną allegro a antywirus działa ,klikałem po różnych ogłoszeniach i sprzedawcach kilka minut i działając na przeglądarce OPERA nie mam już problemów i oby tak dalej,wieczorem mam zamiar zrobić zakupy zaległe przez tą awarie (według mnie skrypty śledzące Allegro i może AVG już sobie z tym poradziło z czym nie radzi sobie Avast,w każdym razie napisałem przy odinstalowaniu że Avast nie radzi sobie z Allegro) Pozdrawiam i myślę że wieczorem też nie będę miał problemów,w każdym razie wywalenie avast i uruchamiania komputera na AVG polecam na te chwilę,nie sprawdzałem na innych jak,, chrome'' czy ,,lisek'' bo muszę mieć do podatków -opera lepsza mnie na co dzień ale sobie nie radzi z Ministerstwem Finansów XD

oznacz moderatorów
atire3
#7 Wielbiciel#

Dodanie avasta do wyjątków nie działa, ale działa odinstalowanie i ponowne zainstalowanie. Po tym zbiegu żadnych problemów. Proszę by na stronie allegro pojawił się taki komunikat, bo najgorszym problemem jak już wspomniałam jest to, że kupujący nie mogą dokonać wpłat, a część na pewno wycofuje się ze strony widząc komunikat o wirusie. Bądźmy szczerzy darmowa wersja avasta jest bardzo popularna w naszym niezbyt bogatym społeczenstwie

 

oznacz moderatorów
BeataWojtan
#8 Zapaleniec#

 Tak ja też tak zrobiłam i już jest w porządku. Odinstalowałam starego Avasta i pobrałam nowego i jest okey.

oznacz moderatorów
99990
#8 Zapaleniec#

mam nadzieję bo aktualizacja awasta jak na razie nic nie daje

oznacz moderatorów
_KANCELARIA_
#9 Pomysłodawca#

Kiedy znowu ludzie którzy mają

avast będą mogli u mnie kupować? To są straty przez jakąś modyfikację. Drugi dzień w plecy.Ja też mam koszyk pełny i du-p;a.

oznacz moderatorów
majstergs
#2 Obserwator#

Polecam dokończyć zakupy w aplikacji w smartfonie 

oznacz moderatorów
dagmarastremel
#7 Wielbiciel#

allegro nie sprzedaje = nie zarabia, ciekawe czy problem nie został celowo stworzony przez producenta darmowych (najpopularniejszych) antywirów i czy nie ma sugestii "dobrowolnej" donacji która doda skrzydeł programistom którzy szybko uporają się z problemem, np jedna dniówka netto allegro dla producenta antywirów - takie science-fiction a prawdy i tak się nigdy nie dowiemy

oznacz moderatorów
krzychu2lv6
#8 Zapaleniec#

Ale to allegro zrobiło jakiegoś ficzera na stronie, nigdzie indziej ten wirus nie występuje, a przecież również od kilku dni wyświetla się ten baner na dole strony allegro, żeby dobrowolnie akceptować wgląd w nasze prywatne dane, mało tego z zapiskiem w regulaminie, że za naszą zgodą Allegro może udostępnić te dane swoim parterą, a tego baneru wcześniej nie było, przynajmniej ja go nie zauważyłem, to nie avast go tam umieścił,

Moim zdaniem nadaje się ta sprawa do zgłoszenia do jakiejś instytucji państwowej, niech sprawdzą legalność tego skryptu i kto jest tu winny zamieszania.

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@krzychu2lv6 prosiłbym, abyś nie wprowadzał w błąd. Allegro nie zrobiło żadnego "ficzera", plik zgłaszany przez Avast jest u nas od dawna. Nie ma on nic wspólnego z "wglądem w prywatne dane". Po co wymyślasz takie bzdury? Masz jakieś dowody, fakty do przytoczenia? Allegro jest bezpieczne, przyznał to sam Avast, a na Gadane piszemy o tym od wczoraj, wrzucając tu zrzuty z odpowiedzi, jaką dostaliśmy od obsługi Avasta, gdzie potwierdzają błąd po stronie antywirusa i przepraszają nas.

Screenshot 2023-02-24 at 16.35.58.png

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
99990
#8 Zapaleniec#

wygląda na to że usterka została naprawiona bo jak na razie wszystko działa jak powinno

oznacz moderatorów
Zyga2006-Z1
#1 Nowicjusz#

Co się dzieje z serwisem allegro. Nie można normalnie przeglądać produktów.

oznacz moderatorów
nyquist
#8 Zapaleniec#

Swoją drogą, jeżeli problem faktycznie leży po stronie Avast/AVG, dziwi mnie ich stosunkowo niewielkie zaangażowanie (w mojej subiektywnej ocenie) w jego rozwiązanie... Ciekawe, czy ze strony Allegro, w obliczu strat poniesionych w wyniku spadku ruchu na platformie oraz roszczeń ze strony klientów (które na pewno będą miały miejsce), nie skończy się to wszystko jakimś pozwem w stosunku do AVG/Avast... No, chyba, że właściciele Avast/AVG i Allegro od wczoraj wspólnie rozpijają flaszkę i brechtają się podglądając to, co dzieje się na polu bitwy 😄

oznacz moderatorów
lysy68
#8 Zapaleniec#

Jak juz pisalem wczesniej na smartfonie nie ma takiego w wprzegladarce chrome problemu mimo zainstalowanego avasta,cos jest nie halo w wersji Windows ale mimo wszystko lepiej dmuchac na zimne i nie wylaczac antywirusa,we wczesniejszych wypowiedziach ktos napisal ze MS defendet tez wylapuje ten trojan,czyli cos jest zaifekowane na stronie Allego wedlug mnie i tyle

oznacz moderatorów
Client:110143050
#11 Animator#
oznacz moderatorów