anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Raty PayU - pytanie o zwrot środków od Sprzedającego

jerry0311
#8 Zapaleniec#

Witam.Zakupiłem dość drogiego smartfona od sprzedawcy na allegro.Z wiadomych przyczyn nie podam nazwy.Sprzedają jako lombard.Smartfon okazał się bardziej używany niż to było w opisie.Towar niezgodny z opisem,do tego pudełko nosi ślady zalania.Sprzedający nic nie robi sobie z moich zapytań w dyskusji,pisząc że pudełko nie jest głównym składnikiem oferty.A co jeśli smartfon był w pudełku kiedy to pudełko zostało zalane.Allegro nie potrafi pomóc niestety.Do tego sprzedający upiera się że może zwrócić pieniądze poprzez allegro finanse a nie przelewem na konto.Problem w tym że smartfona kupiłem z innymi przedmiotami na raty i nie mogę z tego powodu odstąpić od umowy z bankiem..Co zrobić w tej sytuacji?

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

_Likos_
#21 Demiurg#

@jerry0311 no i dlatego że zrobił coś nie tak to uznal reklamacje i zwroci wpłate

Obstawiam że nie zrobi nic wiecej niż musi. A że robi wszystko zgodnie z prawem oraz regulaminem allegro który obydwaj zaakceptowaliście to nikt go do niczego nie zmusi.

Swoją drogą ja różnicy nie widze. Jesli odda do banku wzrośnie Twoja zdolność kredytowa i nie bedziesz mial problemu z szybkim zakupem innego produktu.

oznacz moderatorów

jerry0311
#8 Zapaleniec#

Co ty wypisujesz jakieś farmazony,jaka zdolność kredytowa?..nie rozumiesz ze nie chce brać kolejnego kredytu?Sprzedawca nie uznał reklamacji jeszcze bo ewidentnie teraz zakrywa się tym że to jest używany smatrfon,a że pudełko wygląda jak po zalaniu to już do tego się nie przyznaje.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@jerry0311 Znowu nic nie rozumiesz i wypisujesz głupoty. Wczoraj pisałeś, że sprzedający chce oddać pieniądze, czyli uznał reklamację. No więc niech odda, ale nie tobie, tylko do banku. Tutaj nie wymusisz zwrotu na twoje konto, abyś mógł sobie w ramach tego kredytu kupić cokolwiek innego i spłacać raty. Nie ma tak lekko. Już widzę, że zaraz zaczniesz obrażać tu inne osoby, tak jak wczoraj obrażałeś mnie.

Najlepiej idź stąd i sam rozwiązuj swoje problemy, oby tylko zgodnie z zasadami Allegro i zgodnie innymi zasadami.

oznacz moderatorów

jerry0311
#8 Zapaleniec#

Ale dlaczego mam mu odpuścić tą sprawę..Chce oddać pieniądze i po sprawie?..I dalej będzie tak [edycja] ludzi a allegro nic z tym nie zrobi?

Oczekuję rekompensaty od sprzedającego.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@jerry0311  tutaj juz nik Ci nie pomoże w sprawie rekompensaty. Nawet osoby które często mają inne zdanie akurat w tej kwesti są zgodne.

Jeśli masz jakieś roszczenia wobec sprzedającego coż. Musisz to załatwiać ze sprzedającym. W drodze dyskusji w ostateczności za pomocą sądu.

Chociaz moim zdaniem jesli sprzedający chce zwrócić całą wplate jaką otrzymał na rachunek z którego wpłata wpłyneła za pośrednictwem allegro finanse to robi wszystko zgodnie z prawem i zasadami

 

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@jerry0311 

Sprzedawca uznał reklamację, chce zwrócić CAŁĄ Twoją wpłatę, a Ty uważasz, że nie jest po sprawie?

Szafujesz określeniami, które admini muszą edytować, a wyraźnie sam masz ochotę wyłupać dla siebie parę groszy przy okazji - oczywiście kosztem sprzedającego.

Rekompensata? A za co? Pewnie "za zmarnowany czas i straty moralne"🤣

oznacz moderatorów

jerry0311
#8 Zapaleniec#

Tutaj widzę sami sprzedający.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

jerry0311
#8 Zapaleniec#

Ja nie zajmuję się sprzedażą na allegro,kupiłem smartfona od lombardu który się tym zajmuje na codzień..Nie ma sensu pisać na ten temat bo widzę że tutaj nie otrzymam pomocy

oznacz moderatorów