anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Raty zero mbank

MAMY ROZWIĄZANIE!
przemek934
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Dziś zakupiłem na raty komputer wybrałem raty payU i mBank, wypełniłem wniosek i wszystko było ok, decyzja zaakceptowana ale w treści czekała mnie niespodzianka: "zapraszamy do placówki w celu podpisania umowy".

Zrobiłem przecież przelew weryfikujący, myślałem że nie trzeba wychodzić z domu.

Czy tylko w mBanku jest taka "dziwna" procedura czy wszystkie raty na allegro łączą się z tym że muszę wyjść z domu i podpisać umowę ? Dodam że to mój pierwszy zakup w taki sposób a informacji o tym że będę musiał coś podpisać osobiście nie było NIGDZIE- dowiedziałem się dopiero na infolinii że jeżeli nie mam konta w tym banku to muszę się stawić. Wiem że umowa nie podpisana jest nie ważna.

Czy istnieje jakaś alternatywa ? 

oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40
Hugo114
#7 Wielbiciel#

@cloudcloud I co z tym mBankiem? Bo to że ktoś wybrał inny bank to żadne rozwiązanie... Ja chce raty na 10k a Alior ma tylko do 8k. Czekam od wczoraj rana na decyzję z mBanku i dalej jej nie otrzymałem. Ile się czeka? Chyba gdzieś czytałem że od kilku min do kilku godzin ale chyba nie dni? Teraz jak sobie pomyśle że mam specjalnie jechać do placówki 40km w jedną stronę to chyba jakaś porażka. Brałem już takie raty miałem też w mBanku przez PayU i nie było problemu. Wyjaśnicie w końcu co zrobić żeby potwierdzenie było SMSem czy przelewem tak żeby nie trzeba było nigdzie jechać?

oznacz moderatorów
Client:42922775
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, mam podobny problem , chciałam się dowiedzieć,  czy faktycznie sprawa z mBankiem sama wygasła? Nie mam możliwości udania się do placówki, zdecydowałam się kupić przedmiot kolejny raz , ale już za gotówkę 

 

oznacz moderatorów
przemek934
#9 Pomysłodawca#

Tak moja sprawa wygasła chyba po 3 czy 4 dniach. Tak jak pisałem wcześniej kazali mi pojechać do placówki i podpisać umowę a że tego nie zrobiłem to kredyt nie został przelany sprzedawcy. Wybrałem Alior Bank i wszystko poszło dobrze. Pozdrawiam

oznacz moderatorów
Client:38287616
#2 Obserwator#

Też mam ten problem chciałam wziąść dwie rzeczy na raty i po wszystkim napisali mi w mejlu że mam udać się do banku podpisać umowę.. Nie wiem co teraz.. Rze zywiscie można tak zrobić że nie podpisze z nimi umowy a wezmę przez inny bank??? 

oznacz moderatorów
Hugo114
#7 Wielbiciel#

Ja musiałem jechać podpisać umowę... Nie da się inaczej... Jeżeli jej nie podpiszesz to będzie anulowana i tyle. Zawsze możesz zadzwonić do mbanku i się upewnić. Możesz wybrać inny bank ale pamiętaj że tylko mbank udziela rat powyżej ok 8tyś. Więc jak kupujesz poniżej 8tyś to bierz Alior - z nimi nigdy nie było problemu i szybko podejmowali decyzję. Na decyzję mBanku czekałem z 3 dni...

oznacz moderatorów
andrzejlxx3
#8 Zapaleniec#

Wlaśnie spotkała mnie taka sama niemiła niespodzianka.Zakupiłem przedmiot za 8000,00 wybierając raty w mBank.Początek zachęcający gdy widzę komunikat ,że "98% naszych klientów otrzymuje decyzję w 3 minuty".Niestety znalazłem się w tych 2%.Pól dnia czekania i telefon na infolinię gdzie dowiaduję się ,że mam czekać do 48 godz.Następnego dnia otrzymuję mail,że kredyt przyznany tylko trzeba zrobić przelew 1 zl w celu weryfikacji.Mimo dokonania przelewu czekam kolejne pól dnia aż otrzymuję mail ,że mam jechać do oddziału mBanku podpisać umowę.Dzwonię na infolinię i tam po weryfikacji dowiaduje się,że jednak nie jestem zweryfikowany.Ale dlaczego?Czego brakuje,co się nie zgadza?Wkurzony bo zależy mi na czasie postanawiam zrezygnować z kredytu.Wymaga to oczywiście rozmowy z jakimś dyrektorem gdzie zostaję znów przekierowany.Po kilku minutch słuchania popisów jakiegoś akustycznego gitarzysty zaszczyca mnie swą rozmową pan dyrektor i oznjmia ,że nie może anulować umowy bo....mam założone  konto techniczne(jesli dobrze pamietam)  nie jestem zweryfikowany itd. i muszę się udać do oddziału banku na co mam 30 dni.

Ręce opadają.Bralem na raty 2 czy 3 razy kupując na Allegro ale miałem to szczęście ,że trafiłem na inny bank.Wowczas zajęło mi to wszystko raptem parę godzin.

Jednego mnie to nauczyło.MBank jest na mojej "czarnej liście" do końca moich(albo jego) dni.Nie będę utrzymywał z moich pieniędzy(bo przecież na mnie zarabiają) instytucji,która nie szanuje swoich klientów.

 

oznacz moderatorów
paolmora
#7 Wielbiciel#

Witam. Mam ten sam problem. Wyslalam przelew weryfikujacy i tez mimo wszystko musze sie zglosic do oddzialu. Szkoda ze nie informuja o tym nigdzie bo bym inny bank wybrala. Obecnie powinno sie unikac kontaktu a nie jeszcze isc do galerii

oznacz moderatorów
przemek934
#9 Pomysłodawca#

Wybierz sobie Alior z nimi nie będziesz musiał się ruszać z fotela. w mBanku wszystko ładnie pięknie jest tylko w tych ich objaśnieniach a jak już ich wybierzesz to przelewy weryfikujące podawanie miliona danych a na koniec powiedzą ci że masz podpisać umowę w placówce. Trzymajcie się z dala od tej firmy. 

oznacz moderatorów
davi17
#2 Obserwator#

Tragiczny jest ten bank, ile razy mam coś z nimi wspólnego, to zawsze są jakieś problemy, ZAWSZE. "98% ludzi czeka mniej niż 3min", dlaczego w ogóle jest pozwolenie na takie oszustwa i działania tego banku? Po co w ogóle z nimi współpracować, skoro więcej problemów niż pożytku? Chciałem dzisiaj przed 14 skończyć wszystko, żeby jeszcze dziś zostały wysłane produkty, to godzina 17, a ja czekam dalej na decyzję banku, bo musiałem im wysłać historię transakcji z ostatniego miesiąca. Jak jutro dostanę maila, że jeszcze mam tam jechać, to wyjdę z siebie. Nie miałem niestety wyboru banku, bo nawet bym się nie zastanawiał. Co lepsze, już brałem u nich raz na te raty zero, a oni na nowo będą mnie weryfikować i to jeszcze bardziej, niż za pierwszym razem. Niech znikają z tego allegro raz na zawsze.

oznacz moderatorów
tomasz_71_71
#2 Obserwator#

Pytanie do Allegro jak długo klienci Allegro będą skazani na Mbank ? Pomyłkowo wybrałem ten Bank dwa dni czekania na akceptację  wniosku. Na drugi dzień  odpowiedź: wniosek nie mógł być prawidłowo zweryfikowany:)  A z telewizorów z 15 sztuk zostały dwie sztuki 😞 Wniosek złożony w Alior banku i co ? 1.5 min i towar wysłany :)) Teraz wiszę 15 min na infolinii MBank aby zrezygnować z wniosku o pożyczkę.... brrr Kochane Allegro długo mamy być narażeni na kontakt z Mbankiem ????

oznacz moderatorów
tomasz_71_71
#2 Obserwator#

Dodam jeszcze że w trakcie oczekiwanie na anulowanie wniosku  MBank przyznał mi tą pożyczkę ale zażądał dodatkowo:) :

- Proszę o pełną historię operacji z rachunku osobistego za ostatni miesiąc, wygenerowaną bezpośrednio z serwisu transakcyjnego banku w formacie PDF.

Szkoda że numeru dziadka kapci nie chcieli  brrr ... Wniosek anulowany a telewizor kupiony dzięki Aliorowi:) 



 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@tomasz_71_71 cieszę się, że udało Ci się uzyskać pożyczkę. Korzystając z rat możesz wybrać innego partnera pożyczkowego, jeśli nie jesteś zadowolony z weryfikacji w mBanku. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@la_nika Czy raty na Allegro są przyznawane bez wychodzenia z domu? Regulaminy i artykuły Pomocy na to wskazują. Czy jest tak naprawdę? Nie jest, ja to wiem. Gdzie, w którym artykule Allegro informuje o konieczności osobistego stawienia się w placówce banku w celu podpisania umowy kredytowej przy ratach? W żadnym.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 , oferujemy raty bez wychodzenia z domu, jednak współpracujemy z różnymi bankami i czasami przyznanie pożyczki wymaga dodatkowej weryfikacji. Jest to decyzja banku podejmowana w przypadku konkretnego zgłoszenia.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@la_nika Jest to niemal standard w jednym z banków. Nigdzie o tym Allegro nie informuje.

oznacz moderatorów
przemek934
#9 Pomysłodawca#

Taka jest prawda, ze świecą szukać osoby której udało się załatwić raty zero w mBanku. Allegro musi dać wzmiankę że 99 % wniosków kończy się weryfikacją w placówce. W obecnej sytuacji to nawet obowiązek o takich sprawach jasno informować przed wyborem banku do kredytowania. 

oznacz moderatorów
marex1
#2 Obserwator#

Witam, gdzie można zmienić bank, nigdzie nie mogę znaleźć tej opcji.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@marex1 Jeśli kupujesz z opcją Rat Od.nowa, nie możesz zmienić banku.

W przypadku Rat PayU masz możliwość wyboru banku po wskazaniu opcji zapłaty w formularzu zakupu.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
asia2891
#7 Wielbiciel#

Witam, przed chwilą dostałam informację, że bank jest wybierany losowo. Można go w takim razie wybrać w ratach PayU czy jednak nie?

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@asia2891, w ratach PayU masz do wyboru: mBank, Alior Bank lub Inbank. Możesz zdecydować samodzielnie - zaraz na pierwszej stronie wniosku, podczas wyboru ilości rat. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów