anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Regulatory PWM sprzedawane jako MPPT na Allegro. Patologia na Allegro?

konicaserwis-pl
#9 Pomysłodawca#

Witam Państwa.

Przez czysty przypadek natknęliśmy się na patologiczną sytuację ze sprzedażą prostych i tanich regulatorów solarnych PWM sprzedawanych przez (nieuczciwych) Sprzedawców Allegro jako MPPT.

W opisie widnieje cały wykład wyższości regulatorów MPPT nad PWM. Po zakupie okazuje się jednak że produkt nie jest regulatorem MPPT, a to zwykły PWM. Po otwarciu potocznie "oczy po prostu wypadają z orbit, szok"

1. Jak to jest możliwe że to uchodzi sprzedawcom w Polsce płazem?

2. Allegro najwyraźniej wie o procederze (raporty o niezgodności z opisem, negatywy oszukanych klientów z aukcji zakupowych w/w regulatorów na Allegro itd)

Oto przykładowe akcje: 

15 mar 2021

"To nie jest regulator MPPT , tylko zwykły PWM , do tego kontakt bardzo nie miły , sprzedawca uważa się za wszech wiedzącego , ignoruję klienta . "

04 sty 2021

"To nie jest regulator mppt tylko zwykły chinski pwm Nie polecam, opis nie zgadza się z produktem"

 
Czy i jakie (konkretne - skuteczne) Administracja Allegro.pl podjęła kroki osłonowe wobec klientów, potencjalnych nabywców (klientów), oraz jakie podjęła konstruktywne działania senkcjonujące trwale sprzedawców takich i podobnych produktów?
 
Pozdrawiam

 

 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli widzisz oferty niezgodne z regulaminem, które zawierają kłamliwie informacje i masz na to dowody, możesz je zgłosić do Allegro przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a2f3ea49-2579-47d5-87f4-6d96a42e3e86&subjectId=ae7b20da-e... Aukcje zostaną sprawdzone i i Allegro poinformuje Cię o podjętych działaniach lub o braku podstaw do działań.

oznacz moderatorów

konicaserwis-pl
#9 Pomysłodawca#

1. Zgłoszone zostało nie raz, nie dwa....! Jak na razie aukcje z (osz-czymi) regulatorami nadal są, sprzedawcy je spokojnie sprzedają. Więc...? 

2.  Zgłosiliśmy odrębnym zgłoszeniem cały wielki proceder sprzedaży tych (osz-czych) regulatorów i w odpowiedzi dostaliśmy stwierdzenie że Allegro nie może zweryfikować czy produkt ma poprawny opis czy nie.  (Wkleić dowód / odpowiedź otrzymaną na maila...?)

Dla mnie ta odpowiedź to potocznie totalna abstrakcja! 

a) Allegro zna przypadki oszu-ych, więc wie że opisy są niezgodne. To dlaczego nie reaguje?

b) Allegro może bardzo szybko i w sposób rzetelny zweryfikować prawdziwe parametry (...).

Jeżeli zwykły człowiek (nasz klient, który zakupił takowy) może. Dlaczego Allegro nie chce? Hm?

itd, itd.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

konicaserwis-pl
#9 Pomysłodawca#

Na marginesie. Pozostałe, większe i droższe na Allegro regulatory PWM (pomarańczowe) sprzedawane także jako MPPT prawdopodobnie mają podobną nieuczciwą właściwość. Trzeba by było kupić, rozłożyć i stwierdzić. Na razie otrzymałem w kontekście procederu mailem coś takiego (wygląda na dużo większy "przekręt"): https://youtu.be/TfB_iIF-rCA

 

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@konicaserwis-pl rozumiem, że jako specjalista z danej dziedziny możesz wygłaszać tego rodzaju radykalne stwierdzenia. My nie mamy tego komfortu, nie zatrudniamy ekspertów z kilkuset czy kilku tysięcy kategorii, które u nas znajdziesz. A nawet gdybyśmy to robili, musielibyśmy dokonywać kontrolowanych zakupów, bo najczęściej niemożliwe jest stwierdzenie takich niezgodności na podstawie zdjęcia czy opisu.

W tym konkretnym wypadku zacytowałeś trzy negatywne opinie - OK, ja natomiast widzę kilkanaście, jeżeli nie kilkadziesiąt opinii pozytywnych dotyczących przedmiotów z "MPPT" w tytule. Co więcej, każdy z tych sprzętów ma oznaczenie "MPPT" nadrukowane na obudowie, zatem nie ma tu możliwości skierowania sprawy do producenta (jego przedstawiciele zapewne potwierdziliby słowa sprzedawcy). Sprawa nie jest zatem tak ewidentna, na jaką z pozoru wygląda.

W tej sytuacji pozostaje opieranie się na własnym osądzie, podpartym komentarzami poprzednich kupujących. A jeżeli okaże się, że przedmiot jest niezgodny z opisem, reklamowanie go u sprzedawcy, natomiast gdyby to było nieskuteczne - oddanie sprawy drogę prawną oraz wystąpienie o rekompensatę w ramach Programu Ochrony Kupujących.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

konicaserwis-pl
#9 Pomysłodawca#

Proszę Pana

1. Doskonale Pan wie że tzw: "producent" nie jest ustalony.

Zresztą Wy jako Allegro macie możliwość (ba w takich przypadkach chyba obowiązek) w razie wątpliwości zweryfikować:

a) pochodzenie (poprosić o skan dokładnych dane producenta / odprawa celna najczęściej np: Poczty Pl),

b) skan świadectwa GUMiJ (gdzie wyszczególnione są zasady wydania CE i podstaw (często są to oświadczenia importera na rynek UE - niezgodne z rzeczywistością zawartości urządzenia, który na siebie w teorii bierze odpowiedzialność za ew.szkody.... itd)

Może się okazać, że tzw: producent nic nie wie o procederze sprzedawców (zmianie naklejek, znaków, opisów itd)     =    WARTO TO SPRAWDZIĆ! Administracjo Allegro!   Za nim np wybuchnie potężna afera z Allegro w tle, jako główny bohater reportażu...!

Ponadto chciałem otwarcie i gremialnie zapytać.

Gdybyśmy dokonali zakupu kontrolowanego za własne środki na Państwa portalu Allegro w/w urządenia. Komisyjnie otworzyli takowe urządzenie. Czy w razie stwierdzenia braków charakterystyki dla prawdziwych urządzeń "MPPT" Allegro weźmie na siebie całość obciążenia konsekwencji: zwłoki wewnętrznej zapobiegliwości (zaniechania działań, zapobiegania wyłudzeniom/ oszustw, na własnym portalu) i dotychczasowej pozycji (j/w) ? 

Proszę o odpwiedź.  

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

konicaserwis-pl
#9 Pomysłodawca#

P.S. Nadmienię (by Pan lepiej zrozumiał zagadnienie). Regulatory PWM także będą ładowały. Lecz nie będą robiły tego tak jak regulatory MPPT. Dlatego prawdziwe regulatory MPPT są po prostu drogie, a proste PWM są na ogół bardzo tanie. Proszę sobie porównać prawdziwy MPPT np 40A)za paręset zł np Polskiej firmy VOLT, a "podejrzany = hm, hm" regulator za przykładowe: jak twierdzą MPPT 40A za 89zł.   

I tylko niektórzy nabywcy (laicy) mogą to stwierdzić przeprowadzając szereg obserwacji. Przeważnie ludzie (laicy) nie robią tego. Nasz oszukany Klient to zrobił. Skonsultował, potem postanowił prosić o pomoc różnych (bardziej fachowych lub mniej ludzi).

Dlatego ten proceder był tak trudny (potocznie) do namierzenia. Wymagał czasu.

Zrozumiał Pan rzecz/ sprawę? Proszę skonsultować nawet werbalnie z zawodowym elektrykiem, elektronikiem, wreszcie może i automatykiem.

 

 

oznacz moderatorów

konicaserwis-pl
#9 Pomysłodawca#

Mimo Pana aktywności (przedstawicielu Allegro/ Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności) na tym małym Forum Allegro, nie zechciał Pan jednak rzeczowo odpowiedzieć mi na proste pytanie. To wymowne, smutne.

Nie wiem także czy zechciał Pan zainteresować się problemem, skonsultować choćby z każdym elektrykiem.

Ponieważ problem jest (jak widzę) bardzo poważny, zatacza coraz większe kręgi. Wchodzimy w coraz większy zakres wiedzy (być może dotyczy tzw: "grupy...") zalecam zainteresowanie!

Nadmienię tylko. Posiadanie wiedzy o (...) obliguje każdego obywatela PL do bezzwłocznego zgłoszenia odpowiednim organom Państwa.

(nie dopełnienie obowiązku obywatelskiego)

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@konicaserwis-pl mówi Pan o swoim konkretnym przypadku regulatorów PWM, ale na pewno zdaje Pan sobie sprawę, że takich przypadków/sytuacji/branż są w Allegro dziesiątki tysięcy. Proszę spojrzeć w szerszej perspektywie: nie ma fizycznej możliwości, aby Allegro sprawdziło każdą z kilkuset milionów ofert pod kątem jej niezgodności z opisem. Nawet jeżeli przyjmiemy, że sprawdzamy promil - to nadal jest kilkaset tysięcy przedmiotów. Dlatego nie zajmujemy się tym, bo podjęcie takiego zobowiązania postawiłoby pod znakiem zapytania sens naszej działalności.

Mamy inne mechanizmy wykluczania nieuczciwych sprzedawców - jednym z nich jest system komentarzy, innym jest Program Ochrony Kupujących (sprzedawca, którego klienci muszą często z niego korzystać, prędzej czy później zostanie zablokowany).

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@konicaserwis-pl 

Cała kwintesencja allegro jest w powyższym wpisie🤣

Mamy inne mechanizmy wykluczania nieuczciwych sprzedawców - jednym z nich jest system komentarzy

To w szczególności-bo przecież wiele negatywnych ocen jest usuwanych na życzenie sprzedawcy.

Autorze tematu,posiedź kilka dni na tym forum a zrozumiesz o co w tym wszystkim chodzi-wiadomo😉

oznacz moderatorów

konicaserwis-pl
#9 Pomysłodawca#

To prawda, nie byłem do końca świadom.

Owszem, zdarzały się i zdarzają nadal Klienci oszukani na Allegro kupujący coś co nie jest zgodne z opisem. Jednak nie spotkałem się z tak perfidną i masową akcją (regulatory PWM/ MPPT). Pracuję w serwisie automatyki precyzyjnej. Trafiają z Allegro do naszego serwisu Klienci poszkodowani, załamani. Jednak powodem nigdy chyba nie były masowe "nadużycia"  (przekomiczna nomenklatura allegro nie pozwala pisać po imieniu). To co teraz całkowicie przypadkiem nasz Klient odkrył, a my i znajomi potwierdzili, no muszę przyznać (grubo) zaskoczyło. 

 P.S. 

 Osobiście dziwię się Właścicielowi (akcjonariuszom Allegro). Na szczęście nie posiadam żadnych akcji tej "firmy". Dziwię się także pracownikom Allegro. Jak się okazuje odpowiedzialność cywilna zaczyna być znacząca. Praca dla (...) to także odpowiedzialność cywilna, każdego z osobna, już nie tylko korporacyjna. Co z tego, że hipotetyczny przełożony każe/ naciska. W razie "w" można (należy) odmówić i zawiadomić odpowiednie służby. Zatajenie, wykonanie - obciąża obydwie strony, niezależnie. To także zaczęło funkcjonować w firmach telemarketingowych. Na szczęście nie moja to firma, nie mam żadnych akcji/ udziałów ew.obligacji (opcji), wiec jedyne co smuci to poszkodowany, naiwny  Polski obywatel. 

 

Pozdrawiam

 

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@konto zamknięte Twoje posty są usuwane, bo po prostu wprowadzasz w błąd. Jeżeli stawiasz zarzuty - udowodnij je, podaj konkretne przykłady, w których komentarz został usunięty "na życzenie sprzedawcy", jeżeli takie oczywiście masz. Będziemy mogli się do nich odnieść i wyjaśnić co dokładnie się stało, poddając sprawę ocenie społeczności.

Wypisywanie na Gadane zarzutów bez pokrycia, bez próby ich udowodnienia, będzie skutkowało usuwaniem takich postów.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@msniezek 

Jak mam udowadniać to co napisałem skoro tak skutecznie usuwasz wpisy?

Poza tym większa część na tym forum to bzdury i wprowadzanie w błąd innych a co najgorsze obrażanie drugiej osoby-gdzie Ty lub moderacja znajdujecie się w tym momencie by zainterweniować?

Przywróć proszę cały mój wpis a ja z chęcią popre to co napisałem dowodami-nie wymiguj się i nie kręć😉

 

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@msniezek 

Będziemy mogli się do nich odnieść i wyjaśnić co dokładnie się stało, poddając sprawę ocenie społeczności.

ocenie społeczności...🤣 gdy tylko społeczność ocenia coś nie po myśli allegro, to zaraz wątek znika w tajemniczych okolicznościach i jak ocena społeczności nie jest kompatybilna z oceną moderacji, to społeczność bana dostaje🤔

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@pulkownik66 w 100% powtórzyłeś błąd swojego przedmówcy: postawiłeś zarzut, ale nie byłeś łaskaw w żaden sposób go udowodnić. A więc jeszcze raz: jeżeli stawiasz jakieś zarzuty, podaj konkrety - w przeciwnym razie takie wpisy będziemy usuwać. Wystarczy pobieżna nawet lektura tego forum, żeby stwierdzić, że nie usuwamy wątków na podstawie ich nieprzychylnego dla Allegro wydźwięku czy niewygodnej tematyki.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@msniezek 

„Wystarczy pobieżna nawet lektura tego forum, żeby stwierdzić, że nie usuwamy wątków na podstawie ich nieprzychylnego dla Allegro wydźwięku czy niewygodnej tematyki.”

Co najwyżej nie odpowiadacie na niewygodne pytania. 😁

Wolałeś dać mi bana, pod śmiesznym pretekstem, niż odpowiedzieć, jaki jest powód usuwania numerów telefonów do sprzedających. 😏

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@msniezek 

Proszę,to są Twoje słowa,cutuję:

*postawiłeś zarzut, ale nie byłeś łaskaw w żaden sposób go udowodnić. A więc jeszcze raz: jeżeli stawiasz jakieś zarzuty, podaj konkrety

*Twoje posty są usuwane, bo po prostu ""wprowadzasz w błąd""

Daj przykład i udowodnij mi (i innym),że wprowadziłem kogoś w błąd-postawłeś zarzut,więc udowodnij.Udowodnisz czy tylko będziesz bić pianę?

No i przywróć mój post to podyskutujemy,czego się obawiasz?

Zapewne sprawdziłeś już,że mam rację i stąd te "uniki"...

 

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@konto zamknięte bzdura, odpowiedź otrzymałaś tutaj (zarówno pytanie, jak i odpowiedź cały czas można przeczytać), a bana dostałaś za wpisy nie mające nic wspólnego z meritum wątku, a odnoszące się do innych dyskutantów. Nie zgadzamy się na załatwianie Waszych prywatnych spraw w publicznych wątkach.

@pulkownik66 używaj słów w ich słownikowym znaczeniu - a ponieważ nie rozmawiamy tu o regułach obowiązujących w prawie żydowskim, słowa "koszerny" nie używaj wcale. Ani żadnych innych, które mogłyby nawiązywać do czyjejś narodowości, przynależności etnicznej, preferencji seksualnych, religii itp.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@msniezek  Pamiętasz za co dałeś mi ostatniego Bana? Pamiętasz?

Twoim zdaniem słowo koszerny, koszerne itp; jest niedozwolone na tym forum. A niby dlaczego? Może dla ciebie to słowo jest w jakiś sposób niewygodne?

Rozdajesz bany bo xyz ci sugeruje że trzeba dać bana. Ty już wiesz o kogo mi chodzi.

To wcale nie wygląda jak forum społeczeństwa, tylko jak twoje prywatne.

 

oznacz moderatorów