anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja/Niezgodność z opisem?

mietaapl
#8 Zapaleniec#

Dzień Dobry,

Kupiłem kartę graficzną, w aukcji sprzedawca zawarł opis, myślę że przyda się w sprawie, dlatego przytoczę tutaj całą treść "[...] Kartę wystawiam w stanie nieznanym, ponieważ miałem w planach składać stacjonarkę, ale wkońcu kupiłem laptopa i nie mam jak jej sprawdzić. Spokojnie pociągnie każdą grę.".

 

Paczka dobrze zabezpieczona. Niestety kompletnie dobita, nie próbuje się nawet podnieść co oznacza to dość poważną usterkę.

Pan zasłania się "nie ma tam osobnej opcji "uszkodzone"", jednocześnie nie dodając takiej frazy do opisu. Sugeruje to jasno, że sprzedający wiedział o wadzie i mógł ją zataić. 

Wg mnie niesprawdzane ≠ niesprawny technicznie, według sprzedającego niesprawdzane = niesprawny technicznie.

Wg mnie jeśli nie chciał sprzedający przyjmować reklamacji to należało oznaczyć towar jako uszkodzony w opisie aukcji (mimo np. innego stanu faktycznego) i wtedy nie mógłbym nic powiedzieć.

 

Jak zapatrywać się na tę sytuację?

oznacz moderatorów
44 ODPOWIEDZI 44

RED
#21 Demiurg#

z okazji dnia kota

karta niesprawdzona - jest jednocześnie sprawna i uszkodzona

https://www.crazynauka.pl/kot-schrodingera-o-co-chodzilo-slynnemu-fizykowi/

 

 

oznacz moderatorów

mietaapl
#8 Zapaleniec#

No cóż... sprzedający zrobił kilka fikołków logicznych.

oznacz moderatorów

gameroad
#1 Nowicjusz#

Cześć, mógłbyś powiedzieć jak się sprawa skończyła? mam podobny spór i chciałbym go podeprzeć innym już przeprowadzonym

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@gameroad  takie aukcje to typowe szukanie jelenia. Z automatu trzeba przyjmować,  że niesprawdzane=uszkodzone. I nie ma, że może się uda trafić bo akurat komus się nie chce sprawdzić czy działa, czy najlepsze - nie mam jak sprawdzić i tak sobie luzem wystawia 😂

oznacz moderatorów

www-lapkom24-pl
#9 Pomysłodawca#

Kupił kartę nie sprawdzoną za połowę centy rynkowej. Miał 50% szans że będzie dobra, 50% że uszkodzona.  Jak by okazała się być sprawna, czy kupujący odezwał by się do przedającego i dopłacił chociaż 200 zł, dlatego że karta jest sprawna ?. 

Nie zawsze niesprawdzane=uszkodzone. Sam czasami sprzedaję laptopy jako nie sprawdzane (odpalane tylko do BIOS). Cena jest wtedy odpowiednio niższa. Przeważnie są to sprawne laptopy, ale zawsze trafi się  ktoś kto otrzyma tego niespranego. 

oznacz moderatorów