anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja od sztachet ogrodzeniowych i brak kontaktu ze sprzedającym ( usunął ogłoszenia )

Patrycja2018z
#7 Wielbiciel#

Dwa tygodnie temu kupiłam z mężem sztachety ogrodzeniowe od [edycja]. Jakie było nasze zadowolenie kiedy po 2 tygodniowym czekaniu w końcu u nas byli . Ale podczas malowania okazało się że 3 duże sztachety ( 160 ) i 6 mniejszych ( 130 ) byli spróchniałe, z grzybem i  kornikami , od razu napisałam wraz z załączonymi zdjęciami do sprzedawcy . Pan w sposób arogancki i chamski zaczął mi odpisywać na wiadomości a nawet pozwolił sobie nazwać mnie osobą wyrafinowaną zamiast przeprosić i naprawić swoje nie dopatrzenie w wysyłce . Czujemy się oszukani bo nie dosyć że miał nam ( z tego co wywnioskowałam  ) dosłać te 9 sztachet to jeszcze weszliśmy w dodatkowe koszty przy zakupie następnych . Pan Zdzisław K...a skasował nas 2460 za sztachety i dodatkowo oszukał nas nas nas bo nie zwrócił nam pieniążków za te wadliwe 75 zł . i tyle samo wydaliśmy na takie same sztachety ( u stolarza ) Nie polecam tego oszusta . Dodam tez że chciałam dokonać zakupu przez allegro lecz niestety pan na mnie się oburzył i powiedział że jak zapłacę przez allegro to pieniądze mi zwróci i anuluje mój zakup . Teraz już wiem dlaczego to zrobił . SPRZEDAWCA BARDZO CHAMSKI , ZBYWA OSOBĘ REKLAMUJĄCO I JESZCZE ATAKUJĘ MNIE WIEDZĄC ŻE MAM RACJĘ . Przecież zdjecia jemu wysłałam .Ale najważniejsza była kasa w garści . Nie zadowolenie klienta . Jak wy to widzicie czy jest szansa na odzyskanie pieniędzy za wadliwe deski na ogrodzenie ?

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Patrycja2018z masz skuteczne narzędzie od allegro  ,które nazywa się ,,dyskusja,,   //PAN // będzie szybko odpowiadał i będzie grzeczny , nie czekaj na nic tylko skorzystaj z tej opcji .

oznacz moderatorów

Patrycja2018z
#7 Wielbiciel#

Niestety zakup nie był na allegro i nie mogę otworzyć dyskusji . Za deski płaciłam za pobraniem . Jedynie na allegro na czacie z nim pisałam . Teraz już do mnie dotarło dlaczego tak bardzo się upierał na zakup bez allegro . Żebym nie mogła domagać się naprawienia szkody 😞 

oznacz moderatorów

ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

Niestety, nikt tutaj Ci nie pomoże.

To forum dla zakupów poprzez Allegro - po co tutaj piszesz?

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Nie lepiej kupić w lokalnym tartaku lub jakiegoś producenta?

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Jeśli nie płaciłaś przez allegro co wywnioskowałam z końcówki posta to niestety  z POKu nic nie dostaniesz....

oznacz moderatorów

Patrycja2018z
#7 Wielbiciel#

Niestety każdy uczy się na swoich błędach . Ja na pewno wniosek z tego wyciągnęłam . Niestety nie mamy blisko tartaku u siebie ,tak ładnie się ogłaszał ten sprzedawca że się skusiliśmy na te deski . Jak je otrzymaliśmy szybko zmieniliśmy zdanie . Deski byli nie oszlifowane , nie równo ucięte, popękane od sęków .A najgorzej wyglądali właśnie te deski które wspomniałam wyżej . Po prostu szok że ktoś tak może oszukiwać na tak dużą kwotę . Myślałam że może da się odzyskać kasę za te 9 desek 😞  

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

A ile tych sztachet łącznie zamówiliście? Takie rzeczy zazwyczaj zamawia się górką tak jak np. glazurę. Wiadomo zawsze może pojawić się gdzieś sęk który wypadł czy płytka przy układaniu może się połamać. Normalna rzecz.

Pan zapewne nie chciał płacić prowizji, nawet tych kilka % (nie mówiąc o powyżej 10%)  przy takim zamówieniu to konkretne pieniądze i stąd nalegał na "za pobraniem" ^^

Raczej nic tutaj nie zrobisz. Allegro być może przyzna ostrzeżenie sprzedającemu.

oznacz moderatorów

Patrycja2018z
#7 Wielbiciel#

Pewnie i tak chodziło jemu o prowizję . To było  230 sztuk sztachet (130 ) po 7,70 zł i 60  sztuk (160) po 9,70 zł .  . 

A do allegro mogę prosić o jakiś link bo ja nie mogę znaleść żeby do nich napisać i to zgłosić . Tak wiem że może się zdarzyć ''sęk ,, ale nie na prawie wszystkich deskach . 

 

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Przy takiej ilość 9 trefnych sztuk nie łapie się raczej na to aby reklamować. Trzeba było zamówić te 10szt. więcej a nie tak, że ilość na sztywno. Tak jak napisałem wcześniej, takie rzeczy zamawia się przeważnie w trochę większej ilości, zawsze może coś przy montażu pójść nie tak...

Ewentualnie trzeba było znaleźć jakiś najbliższy tartak ( nie wierzę, że w promieniu 50km by się nie znalazł) pojechać tam i zobaczyć z czego robią. Było by pełne zadowolenie....

oznacz moderatorów

Patrycja2018z
#7 Wielbiciel#

Zmyliły mnie zdjecia tego sprzedawcy . Myślałam że ma naprawdę deski pierwszego gatunku ,a okazało się że daleko im do tych ze zdjeć .Wygląda też na to, że zdjecia zostali celowo wstawione żeby kupujący się na nie złapał . Sprzedawca poniżej krytyki . Dzięki za pomoc 🙂

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

A nick jest w pierwszym poście...

^^

oznacz moderatorów

Patrycja2018z
#7 Wielbiciel#

[edycja]

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Ale oni nie mają żadnych aukcji obecni, hmmm?

oznacz moderatorów

Patrycja2018z
#7 Wielbiciel#

Jeszcze nie dawno mieli ogłoszenia  , Ale na pewno je usunęli jak zaczęłam się dopytywać o wymianę desek lub o zwrot pieniędzy . Szkoda że nie da się tutaj załączyć desek jakie dostaliśmy od tej firmy . 

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@Patrycja2018z możesz tu dodać zdjęcia

oznacz moderatorów

Patrycja2018z
#7 Wielbiciel#

Niestety sprawdzałam na różne sposoby tutaj nie mogę załączyć załączników . Chętnie wyślę zdjecia na priv .

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@Patrycja2018z kliknij ikonkę aparatu fotograficznego w formularzu wystawiania posta

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

ile masz lat?

przepisy konsumenckie obowiązują od wielu lat

znasz takie pojęcia jak reklamacja, odstąpienie od umowy?

znasz takie paragrafy jak art 212 kodeksu karnego?

znasz takie instytucje jak rzecznik praw konsumenta czy inspekcja handlowa czy sąd?

 

dlaczego podajesz dane osobowe sprzedawcy publicznie i nazywasz go oszustem?

takie wpisy potrafisz robić a nie umiesz jak cywilizowany człowiek zgodnie z naszymi przepisami

przeprowadzić procedury reklamacyjnej?

 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Widzę że w tobie jednak ciśnienie rośnie, zły dzień?

oznacz moderatorów