anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja uszkodzonej przesyłki

eja77
#7 Wielbiciel#

Pomóżcie bo już zwariowałam.

Doszla do mnie uszkodzona przesyłka (paczkomat impost). Nic nie wskazywało na to, że przedmiot będzie uszkodzony ponieważ folia z wierzchu nie była naruszona. 
Okazało się że pudełko jest uszkodzone i przedmiot pęknięty. Od razu zgłosiłam to do sprzedającego i dostałam odpowiedź że reklamacja u przewoźnika leży już po mojej stronie bo oni już nie są właścicielami przesyłki. 
Spisałam protokół z przewoźnikiem, ale nie mam żadnej informacji co dalej. Zostałam z uszkodzonym przedmiotem i sprzedającym który „umywa rączki” co mogę zrobić?  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

LEW433
#21 Demiurg#

Zakup od firmy czy prywatny sprzedajacy?

oznacz moderatorów

eja77
#7 Wielbiciel#
Firma
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To po co bawisz się jakieś problemy, otwórz dyskusję i już , masz pomoc Allegro, do czas odbioru sprzedajacy odpowiada za przesyłkę: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

niech oni sobie tam reklamują Tobie się należy cały towar.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Tak sprzedawca jak i Ty możecie złożyć reklamację w InPost ale to sprzedawca odpowiada za towar do momentu dostarczenia .Jak sprzedawca bardzo niechętny to możesz mu założyć dyskusję .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Dzisiaj otrzymałem fotki od Onpost mojej wczoraj nadanej przesyłki :))))

z4(3).jpgz4(2) (1).jpg

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Witaj w klubie mi inpost przejechał po kaskach narciarskich wózkiem widłowym

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@az1rael u mnie uszkodzenia to margines , ale takiej dewastacji jeszcze nie miałem przez ponad 10 lat ,ale cóż bywa , dobrze ,że klientka wyrozumiała .

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Bałagan świąteczny przerósł oczekiwania wszystkich dostawców.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Ciekawe czy odrzucą reklamację ze względu na złe spakowanie chociaż podejrzewam że jakbyś wysłał sejf to też by dali radę go tak zdezelować

oznacz moderatorów

fluber17
#1 Nowicjusz#

Nie polecam inpost złożyłem reklamację na towar który kupił odemnie kupujący, towar doszedł uszkodzony połamany reklamacja złożona od razu po 3 m-c inpost ma wywalone na człowieka miliony telefonów meili nic ciągle że w toku a to że dokumentów człwowiek nie dosłał a już wysyłane 10 razy. Fajnie odbiera i wysyła się paczki przez paczkomaty ale jesli chodzi o problemy to jest jakieś nieporozumienie, powinien za nich wziąśc się w końcu urząd konsumenta i zakończył te ich **piiip**kie działania. Widać po internecie pełno jest takich problemów. Nie polecam i odradzam.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Pytanie czy płyny i spraye nie są na liście produktów zakazanych w przewozie. Ja kiedyś na płyn antybakteryjny dostałam odmowę bo płynów sie wg regulaminu inpostem nie przewozi 🙂

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

No zgoda ale ta paczka jest już doręczona przecież. To jaka odpowiedzialność ponosi jeszcze sprzedawca ze radzicie zakładanie dyskusji??

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Monika__L wygooglaj sobie doręczenie bez zastrzeżeń do 7 dni od odbioru paczki dla  uszkodzeń towaru wykrytych po deręczeniu gdy opakowanue jest całe

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Reklamację u przewoźnika składa nadawca i wynika to z ustawy prawo pocztowe oraz rozporządzenia w sprawie reklamacji usługi pocztowej (Inpost jest operatorem pocztowym, a kurier i paczkomat to usługi pocztowe). Oczywiście może on zrzec się swoich praw na rzecz adresata (czy też strony trzeciej), lecz wtedy do zgłoszenia należy dołączyć stosowne oświadczenie nadawcy. W przypadku zaś ubezpieczenia przesyłki (ważne, ubezpieczenie i wartość to dwie różne rzeczy), szkodę do ubezpieczyciela może zgłosić wyłącznie nadawca, bez możliwości zrzeczenia się swoim praw. Dodatkowo jak sprzedającym była firma, to jest ona zobowiązana do rozpatrzenia reklamacji i nie może odsyłać kupującego do spedytora.

oznacz moderatorów