anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja

MAMY ROZWIĄZANIE!
1robert33
#8 Zapaleniec#

Witajcie zwróciłem towar do sprzedającego tytułem reklamacji ,gwarancji i sprzedający przyjol przedmioty i nic dalej a mija miesiąc od przyjęcia allegro zamknęło dyskusje i wygląda na to że umyło ręce od problemu . Z tego co mi wiadomo to sprzedający ma 14 dni roboczych na zajęcie stanowiska po upływie w/w gwarancja z mocy ustawy została uznana za zasadna i rozpatrzona a tu nic brak jakiego kolwiek kontaktu . Rozwarzam możliwość skierowania sprawy do Rzecznika Praw Konsumenta.  Mieliście taka sytuację?? Może macie jakieś sugestie dotyczące W/w problemu .? 

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@1robert33 Podaj proszę numer zamówienia, którego dotyczy ten problem.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
1robert33
#8 Zapaleniec#

Chyba pani znalazla lub allegro zwróciło się do sprzedającego,  bo poprosiłem o zwrot z ochrony kupujących.  Reakcja sprzedającego natychmiastowa . Pytanie tylko po co nam ten stres ?? Nie rozumiem.  Dziękuję za odpowiedź i  Reakcję 

oznacz moderatorów
1robert33
#8 Zapaleniec#

sprzedajacy zwrócił srodki na moje konto jednak przed tym faktem złożyłem wniosek do ochrony kupujących , w   jaki sposób moge zrezygnować , odstąpić od wniosku ..

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@1robert33 Wniosek o rekompensatę z POK został anulowany.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Ma 14dni jak reklamacja z tytułu rękojmi a jak wysłałeś na gwarancję to on wyśle do serwisu, albo producenta i czekasz, zacznij od otwarcia dyskusji, jak możesz, na zwykłym Allegro tu: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa na Allegro Lokalne: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów
1robert33
#8 Zapaleniec#

Screenshot_20220831-180605_Google.jpg

 14 dni A powiązania pomiędzy firmami i ich wewnętrzne procedury nas konsumenta nie interesuje.  Brak wiedzy szkodzi . I tak masz racje rękojmia to 14 dni i głównie obowiązuje i jest stosowana w przypadku osoby fizycznej . 

oznacz moderatorów
Sojiro
#12 Orędownik#

@LEW433 dobrze mówi. I wszystko się zgadza w przypadku skorzystania z reklamacji z tytułu rękojmi.

Jeżeli skorzystałeś z reklamacji z tytułu gwarancji to obowiązują Ciebie i sprzedawcę zasady zawarte w umowie gwarancyjnej, a tam już może być różnie.

oznacz moderatorów