anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie widzę zwrotu wpłaty od sprzedającego na moim koncie?

Mery34
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

sprzedający zwrócił pieniądze za zakupiony przedmiot , nie widzę tych pieniędzy na moim koncie.

podał mi nr zwrotu:

4ec8d073-2a35-11ed-b2d1-1db53c336bbe

prosze o pomoc

dziekuję

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

LEW433
#21 Demiurg#

Sprzedający zwrócił a skąd ta informacja, mail od Allegro? to w 3dni wrócą tam skąd wyszły ale jak nie było maila to nie zwrócił.

oznacz moderatorów

Mery34
#7 Wielbiciel#

Sprzedający podał mi nr zwrotu i powiedział ,ze dokonał zwrotu 1.09.2022r.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Mery34 sprawdziłam to zamówienie. Opłaciłaś je Allegro Pay, więc zwrot powinien zaksięgować się na poczet spłaty i zwiększyć Twój dostępny limit. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

A tak przy okazji to mam pytanko odnośnie zwrotów na karty. Jaki jest maksymalny czas takiego zwrotu od czasu gdy sprzedający kliknie na zwrot? Bo po moich poszukiwaniach ostatniej kasy wyszło na to, że chyba mastercard 4 dni, a visa z 10 dni. Ale mogę się mylić.... I mam jeszcze 2gie pytanko dlaczego do jasnej ciasnej przy zwrocie na kartę przez allegro nie wysyłacie maila potwierdzającego zwrot? Przy pay pięknie to działa. Natomiast przy kartach widać tylko info w moich zakupach, że zwrot wyszedł (oczywiście jak ktoś wpadnie na to, żeby tam sprawdzić), maila brak, kasy przez kilka dni też brak i zero informacji. Czy klienci korzystający z płatności kartą to gorsi klienci i na głupie powiadomienie nie zasługują?

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kaliszaneczka-x Po zleceniu zwrotu w naszym systemie jest on przekazywany na rachunek karty w ciągu kilku dni roboczych. Czas księgowania tej kwoty może być różny w zależności od operatora finansowego.

Zawsze, gdy sprzedający zleca zwrot przez Allegro Finanse, powinnaś otrzymać powiadomienie. Sprawdź folder ze spamem. Zdarza się, że zagubione powiadomienia trafiają właśnie tam.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Sprawdziłam z dwóch zwrotów kartą nie mam żadnego powiadomienia. Co do przekazywania na rachunek karty to tu bym polemizowała z tymi kilkoma dniami. Ostatnio po 3 dniach zaczęłam szukać kasy. Zwrot poszedł w poniedziałek rano, w środę wieczorem napisałam do supportu. Dostałam odpowiedź, że mastercard powinien być następnego dnia czyli wychodziło 4 dni, a visa do następnego czwartku czyli 10 dni. 

oznacz moderatorów

Mery34
#7 Wielbiciel#

a czy mogę zobaczyć gdzie te pieniadze trafiły?jakas historia?

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Mery34 Jeśli trafiły z powrotem na saldo Allegro Pay, zobaczysz je tutaj.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Mery34
#7 Wielbiciel#

Gdzie zobacze historie spłaconych już zakupów?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Mery34 na dole panelu allegro pay masz zakładkę zakupy -> spłacone zakupy

oznacz moderatorów

Mery34
#7 Wielbiciel#

no i teraz widzę zwrot jaki powinnam dostać. Do rozliczenia pozostało jeszcze 256,12zł i tych pieniędzy nie widzę na swoim koncie. Moja nadpłata to 256,12 gdzie mam tych pieniędzy szukać?bo nie wiem?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Mery34 Żeby odzyskać nadpłatę, rozwiń OPCJE w tej zakładce i wybierz "Zarządzanie nadpłatami". Następnie podaj numer rachunku, na który mają zostać zwrócone pieniądze.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Mery34
#7 Wielbiciel#

Rozwinęłam i tam od dawna mam wprowadzony nr konta, niestety żadnego przelewu nadpłaty na to konto nie otrzymałam.

oznacz moderatorów