anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rekompensata allegro-protect

MAMY ROZWIĄZANIE!
bizuteria_art
#7 Wielbiciel#

  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Kupiłam odkurzacz bezprzewodowy (pierwszy w moim życiu)

Po otrzymaniu sprawdziłam jego działanie(10min.)

Nie odpowiadał mi więc go zwróciłam bez podania przyczyny

Sprzedający nie chciał przyjąć zwrotu jako że był używany

Otwarłam dyskusję i przy pomocy allegro otrzymałam zwrot pieniędzy ale tylko 50% gdyż jak twierdzi sprzedawca wartość odkurzacza tyle się pomniejszyła przez te 10 min.sprawdzenia go

Czy w takim przypadku mogę liczyć na allegro protest w otrzymaniu reszty pieniędzy?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@bizuteria_art Proszę, abyś kontynuowała dyskusję i zadała pytanie doradcy, który ją obsługuje. Tylko osoba wyspecjalizowana w tej tematyce i znająca Twój "przypadek" będzie w stanie odpowiedzieć na to pytanie. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@bizuteria_art Dopytam jeszcze w tej kwestii zespół odpowiedzialny za obszar Allegro Protect. Wrócę tutaj z odpowiedzią, jak tylko się czegoś dowiem. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@bizuteria_art W dyskusji otrzymałaś link do wniosku Allegro Protect. Zgodnie z informacją w dyskusji będziesz miała możliwość jego wypełnienia. Proszę, abyś zaczekała na wyjaśnienia sprzedawcy. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@bizuteria_art jeśli to zakup konsumencki od firmy, nie ma prawa odmówić przyjęcia zawrotu, nawet jak byś wysłała samą obudowę 🙂 ale może wyliczyć i pomniejszyć zwrot o utratę wartości 🙂

Nie sprzeda używanego odkurzacza, sama jak byś dostała taki byś założyła dyskusje więc daję do myślenia 🙂

Art. 34. 4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości towaru będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towaru, chyba że przedsiębiorca nie poinformował konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami art. 12 obowiązki informacyjne przedsiębiorcy ust. 1 pkt 9.

A protect do tego nie służy więc nie licz na nic 😞 a jak się zgadzasz z wyceną udaj się do rzecznika konsumenta 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@bizuteria_art mylisz pojęcia

sprawdzenie odkurzacza wg ustawy to nie jest jego używanie

oznacz moderatorów
rozik2
#11 Animator#

Jeżeli nosi ślady używania w postaci brudu itd to już to wykracza poza ustawę 😉

Nie możesz uruchomić odkurzacza w Media Markt i odkurzać nim przez 10 minut sklepu w celu sprawdzenia.

 

oznacz moderatorów