anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rezygnacja zakupu

MAMY ROZWIĄZANIE!
danusia32_2006
#8 Zapaleniec#

Witam, o 7.00 rano w niedziele złożyłam zamówienie zakupu. Po około 3 godzinach chciałam anulować zakup gdyż była to pomyłka w zakupie. Niestety sprzedający nie wystawił opcji anuluj zakup. Po przeczytaniu porady na allegro postanowiłam zrezygnować z zakupu. Co tez uczyniłam. Allegro poinformowało o tym sprzedającego. Jakież jest moje zdziwienie gdy dzisiaj (poniedziałek) otrzymuje info od in post ze przesyłka jest w drodze do punktu odbioru. Co ma zrobić w tej sytuacji. Pozdrawiam

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@danusia32_2006, podasz numer tego zamówienia? W jaki sposób poinformowałaś sprzedającego o swojej rezygnacji? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
danusia32_2006
#8 Zapaleniec#

Witaj, 

NUMER ZAMÓWIENIA

11274461-160f-11ed-b2a7-5f3cabb16f99
 
Ponieważ nie można było anulować zrobiłam ze rezygnuje z zakupu który był już opłacony. Wypełniłam wszystko o co pytał formularz. W chwile później dostałam maila od allegro ze sprzedający został poinformowany o mojej rezygnacji. Dzięki, pozdrawiam
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli odstąpiłeś przed wysyłką to nie odbieraj przesyłki.

oznacz moderatorów
danusia32_2006
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za poradę

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@danusia32_2006 zwrot produktu którego się nie posiada ???  jak dojdzie to odbierz i odeślij zgodnie z informacją którą podałaś zgłaszając zwrot 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
danusia32_2006
#8 Zapaleniec#

Wybacz ale dlaczego mam odbierać coś z czego dzień wcześniej zrezygnowałam, a była to niedziela. Wysyłka nastąpiła dzień później w poniedziałek już po tym jak sprzedający otrzymał informacje od Allegro o mojej rezygnacji z zakupu. Wygląda na to ze sprzedający pomimo to ze został poinformowany o rezygnacji z zakupu, nie przejmuje się tym i dalej chce ten towar sprzedać. A nuż się uda. Tym bardziej ze jest już opłacony. Tak ja to odbieram. Ale dziękuje za poradę.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@danusia32_2006 zwrot to zwrot więc trzeba odesłać skoro zwracałaś 😞 jak nie było anulowania to było napisać maila z odstąpieniem, troszku na mieszałaś 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
danusia32_2006
#8 Zapaleniec#

Witaj, sorry ale nie jestem fachowcem od zakupów na allegro, wiec nie znam tych wszystkich kruczków. W poradach jest jasno napisane nie ma opcji anuluj (a paczka jest nie wysłana) należy zrobić zwrot. Następnie firma Allegro powiadamia sprzedającego o rezygnacji z zakupu. I ja takiego maila od Allegr dostałam. Cyt. 

Cześć Danuta,

Poinformowaliśmy sprzedającego xxxxxx,  że zwracasz towar.

Wszędzie piszą jaki to łatwy jest zwrot kupionej rzeczy, a ja nawet nie kupiłam i tyle problemow.

 
 
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Ale oni, sprzedajacy ciągle tu tak piszą żeby kupujących odstraszyć od rezygnacji, tak wg prawa mają rację ale wg regulaminu Allegro i tak sprzedajacy Ci zwróci środki i żaden z nich nie pójdzie na wojnę z Allegro, więc spokojnie, wszystko będzie dobrze. Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy.

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@danusia32_2006 

 A kupiłaś na koncie firmowym czy u prywatnego sprzedawcy?

_____________
Kama
oznacz moderatorów
danusia32_2006
#8 Zapaleniec#

Witaj, wiesz co prawdę powiedziawszy to nawet nie wiem o co chodzi. Jestem sporadycznym i prywatnym użytkownikiem Allegro. A czy sprzedający to firma czy prywatna osoba to tez nie wiem. Sorry.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Dajesz się wciągnąć w ich narrację a wystarczy spokojnie poczekać.🤔

oznacz moderatorów
danusia32_2006
#8 Zapaleniec#

Ok, dzięki miłego wieczoru.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Skoro wam, sprzedającym nie odpowiada regulamin Allegro, to po co go akceptujecie i dlaczego nie idziecie z Allegro do sądu?🤔

oznacz moderatorów
danusia32_2006
#8 Zapaleniec#

PS. Zwrot zrobiłam dlatego ze nie było opcji anuluj. A zgodnie z tym co napisane jest w poradach Allegro, jeśli nie ma opcji anuluj należy zrobić zwrot. Nie podałam żadnej informacji zwrotu, gdyż nie sądziłam ze sprzedający pomimo info od Allegro ze jest rezygnacja z zakupu, zdecyduje się wysłać paczkę na następny dzień i będę musiała ja odbierać. Nie rozumiem. Pozdrawiam

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

To pisze sprzedający, nie odbieraj a zawsze masz pomoc allegro, miał powiadomienie i nie musiał wysyłać.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@danusia32_2006 Jak złożyłeś oświadczenie przed wysłaniem to nie odbieraj przesyłki, wróci do sprzedającego.

oznacz moderatorów
danusia32_2006
#8 Zapaleniec#

Czekam na odpowiedz od moderatorki Pani Mai. Ale jeśli nikt mnie nie zamknie za to, to nie odbieram. Mam nadzieje ze pieniądze wrócą na konto banku. Dziękuję za pomoc

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@danusia32_2006, dzięki za Twoją cierpliwość. 🙂 Sprawdziłam, że zakup zrealizowałaś 7.08 chwilę po 7:00, a po 10:00 odstąpiłaś od zakupu, Sprzedający wysłał towar na drugi dzień, czyli 8.08 po 10:00. Metoda dostawy w tym zamówieniu to Allegro Paczkomaty InPost, tak więc możesz po prostu nie odbierać tej przesyłki. Sprzedający w tym wypadku nie poniesie żadnych dodatkowych kosztów za powrót paczki. 🙂

Nie powinnaś mieć żadnych problemów ze zwrotem środków, gdyby jednak coś Cię zaniepokoiło, daj tutaj znać. Pomożemy. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów