anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Smart czy nie Smart

MAMY ROZWIĄZANIE!
spicy_nicy
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry, czy to normalne, czy może jakiś błąd, że kupując kilka różnych przedmiotów od jednego sprzedawcy, z których wszystkie opatrzone są opcją darmowej wysyłki kurierem Smart! powyżej 65zl, nie da się z tej opcji skorzystać, ponieważ każdy z tych przedmiotów (obojętne czy mały czy duży, nawet pudełka, w które można zapakować resztę zakupów) ma zaznaczone przez sprzedawcę "max 1 szt w paczce" i każdy kosztuje mniej niż 65zl?

Dlaczego i po co zatem taki przedmiot ma w ofercie wpisany Smart!, jeżeli nie ma możliwości z niego w żaden sposób skorzystać?

Dodam także, że dla 3 przedmiotów za łączną kwotę 67zl wyskakuje mi koszt wysyłki 60zl. No nonsens po prostu.

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26
LEW433
#21 Demiurg#

Róże kruczki robią sprzedajacy, daj link do oferty.

oznacz moderatorów
spicy_nicy
#9 Pomysłodawca#

Wiele jest takich ofert, poniżej wklejam akurat przykład pojemnika, który przy spakowaniu jeden do drugiego praktycznie nie zwiększa gabarytów paczki, można także inne przedmioty włożyć do środka, tymczasem nie da się połączyć zakupów. Myślę, że takie oferty, o ile koszt jednej sztuki nie kwalifikuje się do dostawy Smart, nie powinny móc być opatrzone promocją "Smart" bo to realnie niewylonalne i tylko irytuje klientów.

https://allegro.pl/oferta/kastra-budowlana-bradas-40l-czarna-ktkp40-12305303407

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Tobie jak masz Smarta to bez znaczenia czy wyślą Ci w jednej czy kilku paczkach. Zawsze idzie dobrać coś innego ...i odesłać, jak sprzedajacy kombinuje to i kupujący kombinują. Nie pochwalam takich metod ..ale!

oznacz moderatorów
spicy_nicy
#9 Pomysłodawca#

Nie da się tego zrobić, ponieważ jeśli jeden z przedmiotów ma zastrzeżone "max 1 szt w paczce" to nie da się do niego dołożyć innych przedmiotów, nawet, jeśli tych przedmiotów może być 100 w paczce, bo nadal liczy koszt przesyłki bez Smarta.

Chciałabym zasugerować moderatorom, aby uszczelnili ten system i żeby nie dało się wstawiać opcji Smart do ofert, których nie da się kupić w ilości uprawniającej do darmowej przesyłki ani w towarzystwie innych przedmiotów. Ten Smart jest tam tylko dla "ozdoby".

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

nie wiem jak to robisz, ale przed chwilą wrzuciłem do koszyka 8szt takich kuwet i w smarcie mam darmową przesyłke, dopiero przy 9 sztukach nie  idzie wysłać za free

smart pokrywa koszt do 100zł, piszę to już 3 raz. Jeśli koszt wysyłki dla 1 paczki wynosi 11,99, to przy zakupie 8 kuwet masz koszt wysyłki 95,92 i jest on pokrywany w smarcie, jakbyś kupił 9 kuwet, to wtedy smart nie zadziała bo koszt wysyłki przekroczy 100zł. i nie ma tutaj żadnego znaczenia, czy tych paczek będzie 2, 3 czy 8. Ważna jest łaczna wartość zamówienia, która ma przekroczyć 45zł, lub 65zł dla kuriera.

 

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

wszystko się da, tak jak napisałem, w smarcie pokrywany jest koszt wysyłki do 100zł, możesz kupić kilka takich kuwet i mogą Ci je wysłać w kilku paczkach i wszystko będzie w smarcie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@spicy_nicy  "Myślę, że takie oferty, o ile koszt jednej sztuki nie kwalifikuje się do dostawy Smart, nie powinny móc być opatrzone promocją "Smart" bo to realnie niewylonalne i tylko irytuje klientów." - nieprawda. Mamy kilkaset ofert w cenach 2-5 zł wszystkie są smart i 80% zamówień jedzie jako smart. Oferty spokojnie można łączyć wszystko zalezy od ustawień cennika.

Nie rozumiem dlaczego naszuch klientów chciałbyś pozbawić możliwości darmowej wysyłki i zwrotu.

oznacz moderatorów
FenomenoVero
#11 Animator#

Może sprzedawca nie chce by kupujący korzystali z smarta skoro dopłaca. A woli go mieć w ofertach aby przyciągać klientów 🙂

oznacz moderatorów
spicy_nicy
#9 Pomysłodawca#

Nie chcę posądzać sprzedającego o celowe działanie, może to niedopatrzenie z jego strony, ale chyba powinno automatycznie usuwać opcje Smart z.tskich ofert, jeśli nie da się z niej skorzystać.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

Może jednak różne metody transportu.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Sensu nie widzę . Sprzedając każdy przedmiot na oddzielną wysyłkę sprzedawca sam ponosi większe straty (dopłata do każdej wysyłki oddzielnie i znacznie większe koszty pakowania i obsługi). Tracisz i Ty i on.

oznacz moderatorów
spicy_nicy
#9 Pomysłodawca#

Też nie widzę ale spotkałam się z tym już nie pierwszy raz dlatego mnie to zastanawia. Póki co wygląda to tak, jakby ktoś wciskał Smarta w ofertę wiedząc z góry, że nie będzie się dało z niego skorzystać, ale z nadzieją, że jego oferta będzie przyciągała uwagę (wiele osób posiadających Smarta nie zwraca w ogóle uwagi na oferty bez tej opcji). Niemniej wolałabym się mylić i żeby to było zwykle niedopatrzenie.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

to musi być coś innego, smart pokrywa koszt wysyłki do 100zł, więc jakby przy zakupie na 67zł, wyskoczyło, że koszt wysyłki to 60zł, to można byłoby kupić w smarcie, bo taką kwotę pokryją.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
spicy_nicy
#9 Pomysłodawca#

Chodzi o to, że jeśli jest zastrzeżone "max 1szt w paczce" i ten przedmiot kosztuje mniej niż kwota uprawniającą do darmowej wysyłki w ramach Smart, to choćbyś kupił kilka tych przedmiotów lub prócz tego przedmiotu jeszcze jakieś inne, to ten przedmiot i tak zostanie wysłany osobno i jego koszt wysyłki nie będzie pokryty przez Smart.

Wyskoczylo mi "dostawa od 60zl" prawdopodobnie dlatego, że każdy z 3 przedmiotów, jakie włożyłam do koszyka od tego sprzedawcy, miał zastrzeżone "1szt w paczce". W sumie nawet nie wiem skąd ta kwota, bo w ofertach tych przedmiotów widniał koszt przesyłki od 11,90 no ale to już pomijam.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Smarta ma bo spełnia warunki ale niech sobie ma i tak nikt mu nie kupi, musiałby mieć cenę niższą o koszt wysyłki.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

liczy się łączny koszt zamówienia, nie ma znaczenia, czy paczek będzie 5, czy 8. Smart pokrywa koszt wysyłki do 100zł, kupując np. 5 przedmiotów po 20zł, gdzie sprzedawca zaznacza, że wysyła je po 1szt. a koszt wysyłki wynosi np. 10zł dla jednej paczki, zamówienie będzie spełaniało warunko smart, i wysyłka będzie darmowa, kwota zamówienia to koszt 100zł, wysyłka 50zł (pokryta przez smart)

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
spicy_nicy
#9 Pomysłodawca#

To musi być jakiś błąd u mnie, na prawdę wyświetla mi się w koszyku koszt dostawy od 60zl pomimo wybrania przedmiotów o łącznej wartości pow. 65zl. Spróbuję za radą kolegi przejść do płatności i może tam się ten błąd naprawi jak wybiorę sposób dostawy. W koszyku nie ma możliwości wyboru sposobu dostawy. Najdziwniejsze że w trakcie dodawania produktów wyświetla mi komunikat ile brakuje do darmowej dostawy a jak dodam kolejny przedmiot powyżej tej.nrakujacej kwoty to pokazuje ten komunikat "dostawa od 60zl".

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@spicy_nicy wszystkie oferty musisz mieć wybrany ten samą metodę transportu. Nie możesz ich mieszać zwróć uwagę podczas wybierania metody płatności i dostawy.

No. w tej ofercie masz kuriera za 20 zł i  Pocztex za 11.99 zl

ale w innych już masz allegro pocztex za 11,99 zl np. 

https://allegro.pl/oferta/okulary-gogle-ochronne-bezbarwne-luminex-12305191969

oznacz moderatorów
spicy_nicy
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za radę, sprawdzę czy to się zmieni na etapie płatności 

oznacz moderatorów