anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Smart - dzieją się dziwne rzeczy

MAMY ROZWIĄZANIE!
bajcia
#11 Animator#

Witam. czy może mi ktoś wyjaśnic o co chodzi. najlepiej chyba zobrazuja to zrzuty ekranu, ale nie widze takiej opcji.

Otóż włozzyłem do koszyka produkty za sumę 159 zł i smart zadziałał prawidłowo - darmowa przesyłka powyżej 100 zł, natomiast jak do tej samej przesyłki dodałem kolejny produkt za sumę 8,80 zł to pokazało mi ssię, że wartość koszyka wynosi 167,80 zł oraz koszt przesyłki 51,96 zł oraz adnotacja : "Koszt przesyłki przekroczył 40 zł, dlatego nie możesz skorzystać z allegro smart".

Najciekawsze jest to, że gdybym faktycznie zakupił w cenie niższej jak 100 zł, to koszt przesyłki wynosi u tego sprzedawcy Allegro kurier DPD-12,99 zł.

czy może mi ktoś wytłumaczyc co to są za cuda.

 

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24
kostas11
#21 Demiurg#

Bo sprzedawca ma źle ustawione wysyłki pod smarta, ma w dostawie że każda kolejna sztuka np, 3 zł i jak wtedy przekroczy 40 zł to znika smart po stronie kupującego 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

No nie jest to tak, bo przy sumie 159 jest OK, a już przy 167 zrobił się problem. No i dlaczego przesyłke pomnożyła x 4. Sprzedawca wcale nie ma opcji smart od 40 zł, tylko od 100 zł.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Pewnie przy Smart system sumuje koszty wysyłek dla pojedynczych przedmiotów i jeśli suma przekroczy 40 zł, nie ma już Smart.

oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

Przeciez smart jest od 40 zł, a u tego sprzedawcy od 100 zł. Więc jakim cudem ?

znalazłem opcję wstawienia zrzutów ekranu

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Chyba mylisz wartość towaru z ceną wysyłki. Smart jest od zakupu powyżej 40 zł i powyżej 100 zł z kurierem, natomiast dodatkowym ograniczeniem jest wartość wysyłek bez smart, która nie może przekroczyć 40 zł.

oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

Co niby mylę ? Przeczytaj pierwszy wpis i obejrzyj zrzuty ekranu.  mam w koszyku towar za 168,80 zł i liczy mi 4 x przesyłka mimo iż jest smart od 100 zł kurier. Zabieram z koszyka towar za 8,80 zł ( ten sam sprzedający) i juz jest OK. Ten sam sprzedawca i ten sam koszyk. A tu inny sprzedawca i kolejny kwiatek . Też coś pomyliłem ? Opcja smart od 40 zł. W koszyku prodykty za ponad 40 zł, więc ok. Przychodzi do płatności i wcale nie ma możliwości zaznaczenia Paczkomatu, tylko Odbiór osobisty w punkcie sprzedawcy i to za 6 dni 🙂 oraz Dostawa i jej koszt ustalane ze sprzedającym. Gdzie się podziały inne formy ?

Smart 3.pngSmart 4.pngsmart 5.png

 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@bajcia bo ma ustawioną wysyłkę za kolejną sztukę 12,99 zł jak dajesz trzy masz 36 zł i jak dodasz kolejną sztukę, wysyłka wychodzi łącznie ponad 40 zł i tu ogranicza allegro i nie możesz skorzystać ze smarta, tak ma ustawione sprzedawca i tego nie zmienisz 🙂

Ty masz wyjaśnione 

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/dostawa-z-allegro-smart/dlaczego-przesylka-jest-platna-skoro...

 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

No to chyba u sprzedawcy jest xle ustawione, skoro normalnie przechodzi płatność ze smartem za 159 zł, a już za 168 nie i wtedu nalicza jak 4x 40, tylko pytanie dlaczego 4x40 skoro nie ma w ogóle u niego smart za 40 zł tylko od 100 zł. NPoradziłem sobie, podobnie jak z tym drugim przypadkiem. Skoro nie p[otrafią prawidłowo ustawić opcji wysyłki, to traca klientów.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@bajcia napisałem w pierwszym poście że sprzedawca ma źle ustawione, za kolejną sztukę lub w paczce jedna sztuka i przy większych zamówieniach znika smart 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
dawal50
#14 Krzewiciel#

a wszystkie produkty które kupujesz mają smarta?

oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

Oczywiście, że tak

Adnotacja jak widac na zrzucie -darmowa przesyłka.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@bajcia załączników nie widać, ale wiemy o co chodzi 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

a to nie wiem dlaczego. jak je widzę i klikając na nie się otwierają ? naprawdę nie mam pojęcia

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

W sumie to jedna wielka ściema z tym Smartem. Dużo osób tu pisze, że po zapłacie za "darmowe" wysyłki i tak muszą płacić za dostawy. System jest tak skomplikowany i tak ograniczony, że mało który kupujący to rozumie.

oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

jak do tej pory trzy razy mi sie takie cos przytrafiło. Nie bardzo wiem co mam rozumieć, skoro jest napisane, że darmowa wysyłka jest od 100 zł, to kupiłem za 168. I nie przyjęło tej opcji, ująłem 8,8 zł i już poszło aż miło.

W pierwszy przypadku kupiłem nawóz - 8 opakowań po 16,50 zł. Opcja smart jak nic - powyżej 40 zł Przesżły 4 worki - 66 zł , ale już 5 worków nie. Ok, podzieliłem zakup na 2 tury. Nieistotne.na setki zakupów trzy przypadki, to tyle co nic. Ciekawe co by było gdybym zakupił samych listew 16 szt. Przesyłka taka sama- długość taka sama, znikoma waga, wartość powyżej 160 zł. Jak w przypadku 8 listew, iluś akcesoróiw i kołków. Dla wartości przesyłki również nieistotne. Mogę zrobić z ciekawości symulację

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Mi Allegro przysyła komunikaty, ile to kasy przez rok mogę zaoszczędzić kupując Smart, bo już mi poszło ileśset złotych na wysyłki, ale nie biorą pod uwagę, że za większość tych wysyłek też trzeba by było zapłacić po zakupie "darmowych" wysyłek, bo tak naprawdę Smart obejmuje tylko nieliczne przypadki, a ja nie mam zamiaru kupować ponad miarę tylko dlatego, aby się na Smart załapać.

oznacz moderatorów
frutiss-0311
#8 Zapaleniec#

calkowity koszt wysylki nie może przekroczyc 40 zl 

oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

Przesyłka kurierska kosztuje tyle samo, czy wazy 1 kg, czy 30 kg, więc chyba kołki nie odegrały roli, a co najwyżej ich wartość. Bo trudno liczyć pozycje. Nie raz kupowałem po 5 i więcej pozycji i się mieściłem w opcji smart. Tu były 3 pozycje. Odegrała rolę wartość zamówienia. Swoja drogą 3 pozycje, to jakim cudem 4 przesyłki ? Listwy, kołki akcesoria

oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

No i zrobiłem symulację z 16 listwami, czyli sumą 168 zł i jak najbardziej weszła na smart. Kolejna symulacja. 16 listew, 1 kołek, 15 akcesoriów i równiez weszło na smart. KOnia z rzędem jak mi to ktoś wyjaśni.

oznacz moderatorów