anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
jackrzec
#8 Zapaleniec#

Witam.

Dostałem takiego oto maila:

Screenshot_20200301-192951_Email.jpgScreenshot_20200301-192959_Email.jpg

Uwagę moją zwróciło to że wiadomość wylądowała w spamie i to że mam nadpłatę na koncie allegro. Po sprawdzeniu dokładniej nadawcy okazało się to:

Po sprawdzeniu skąd to jestPo sprawdzeniu skąd to jest

Tak że ludzie uważajcie na złodziei.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@jackrzec nie klikaj / nie płać to phishing .
Phishing to podszywanie się pod wiarygodną dla użytkownika osobę lub instytucję w celu kradzieży danych osobistych.

Jeśli otrzymasz podejrzaną wiadomość, której nadawca nalega na zalogowanie się do Allegro przez wskazany w tej wiadomości odnośnik (link), uważaj – może to być wiadomość phishingowa.

Link w takiej wiadomości nie kieruje do prawdziwej strony Allegro, ale do fałszywej strony, której zadaniem jest przechwycenie wpisanych przez Ciebie danych potrzebnych do logowania.

Zachowaj czujność zwłaszcza wtedy, gdy e-mail oprócz odnośnika do logowania zawiera:
  • groźbę zablokowania konta,
  • prośbę o potwierdzenie swoich danych,
  • groźbę usunięcia konta,
  • informację o podejrzanych transakcjach na Twoim koncie,
  • informację o prywatnej wiadomości,
  • zapytanie o niewystawianą przez Ciebie ofertę.

Groźby i informacje tego typu mają zaniepokoić odbiorcę i uśpić jego czujność, by nie zwrócił uwagi na to, że loguje się na fałszywej stronie, służącej do wyłudzania danych.

Jeśli otrzymasz podejrzaną wiadomość, przekaż ją do nas - przy użyciu opcji [prześlij dalej jako załącznik] lub [prześlij dalej] na adres phishing@allegro.pl - zajmiemy się sprawą niezwłocznie.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
jackrzec
#8 Zapaleniec#

Ja wiem co to jest - nieklikam w takie rzeczy. Ostrzegam po prostu innych

oznacz moderatorów
jackrzec
#8 Zapaleniec#

Niestety Wasz serwer odrzuca moją wiadomość z załączonym maile, bo zawiera treści phishingowe... W ten sposób się nie da do Was tego przesłać.

oznacz moderatorów
gregko1
#7 Wielbiciel#

Też otrzymałem taki mail i mnie zdziwiło to bardzo, że mam jakąś niedopłatę. Wcale nie trafił do spamu. Ostatnio trochę kupowałem i uwierzyłem, ale na szczęście nie klikałem, bo wolałem się niezależnie zalogować i sprawdzić o co chodzi. Oczywiście żadnego zadłużenia na Allego nie mam i nigdy nie mogę mieć, bo chyba nie ma takiej opcji. Może na tym zaskoczeniu właśnie trik miał polegać, aby uśpić czujność przez zaskoczenie.

Pytanie czy nie powinno się tego zgłosić do jakichś organów ścigania? 

oznacz moderatorów