anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż prawie poza allegro?

irekg1111
#7 Wielbiciel#

Witam. Mam problem z tak zwaną usługa poprzez Allegro. Chodzi dokładnie o regenerację przedmiotu. Sprzedawca oferował regenerację przedmiotu w komplecie jednak ja nie potrzebowałem kompletu a samą deske. Komplet kosztował 1500 a sama deska 850. Jednak sprzedawca nie oferował przez Allegro samej deski, wiec musialem się dogadać na regenerację samej deski za 850.  Okazało się ze deska wróciła zregenerowana ale została tez połamana w innych miejscach. Sprzedawca powiedział ze taka przyjechała, i ze ma zdiecia jej,  potem napisał ze zdiec niema,  a potem ze może mi zwrócić 100 zł za naprawę, gdzie naprawa jej kosztowała 400zl. To nie pierwsza taka sytuacja, i nie raz miało to miejsce podczas zakupu przez allegro. Sprzedawcy tłumaczą się tym ze to ja ją zle zabezpieczyłem a fakt może być taki ze to on ją uszkodził i teraz próbuje się wywinąć. Jak rozwiązywać takie sytuacje ze sprzedawcą przez allegro, i podczas zakupów przez allegro? Z góry dziękuje.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

xyz96
#21 Demiurg#

@irekg1111 Jeżeli transakcji dokonałeś na Allegro, możesz otworzyć Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa w niej złożyć reklamację, domagać się zwrotu kosztów i po 24 godzinach poprosić tam o pomoc pracownika Allegro. Jeżeli kupiłeś poza Allegro, nie otworzysz Dyskusji i Allegro Ci nie pomoże. 

oznacz moderatorów

irekg1111
#7 Wielbiciel#

Tyle to wiem paręnaście lat jestem na Allegro. A jeśli teraz kliknę kup teraz na ten przedmiot i otworze dyskusje?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

irekg1111 nooo ......cwane  ,ale może skończyć się blokadą Twojego konta . 

oznacz moderatorów

irekg1111
#7 Wielbiciel#

Mam 3 konta i jest mi to bez różnicy. Naprawiłem deske na własny koszt i nie chce rekompensaty. Chce wiedzieć jak postępować w takich sytuacjach bo pomoc Allegro w dyskusji kończy się niczym. 

oznacz moderatorów

irekg1111
#7 Wielbiciel#

Dużo tego przerzucam i zawsze trafi się jakaś lipa, Allegro oferuje pomoc to chciałbym ją uzyskać!

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@irekg1111 Jeśli Dyskusja nie jest skuteczna, zawsze po 14 dniach od zakupu możesz złożyć wniosek o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

oznacz moderatorów

irekg1111
#7 Wielbiciel#

Jakie są konsekwencje sprzedawcy?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@irekg1111 To zależy. Allegro może żądać od niego zwrotu kosztów wypłaconej Tobie rekompensaty, ale nie w każdym przypadku. Czasem płaci z własnych środków. W niektórych przypadkach sprzedawca może mieć zablokowane konto. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@irekg1111  hmm czyli uporządkujmy:

1) kupiłes poza allegro i mialeś problemy z transakcją 

2) masz zamiar kupic drugi raz już na allegro i reklamowac???

3) czy jestes piewien że bedzie co reklamowac??? uważasz że sprzedajacy wiedząc że juz mieliście problemy nie zabezpieczy sie na taką okoliczność ??? choćby dokumentacją zdjęciowa?? Nick mozesz miec inny lecz dane do wysyłki i tak podasz takie same.

Moim zdaniem to bardzo ryzykowne.

Odnośnie blokady: "Mam 3 konta i jest mi to bez różnicy" to czesto sie zdarza że jeśli jest blokada na jednym koncie to jest ona nakładana na WSZYSTKIE POWIĄZANE KONTA. Czyli że może być nałożona nie tylko na wszystkie trzy Twoje konta lecz także na konta innych uzytkowników którzy korzystają z tego samego komputera i internetu np. domowników.

Jak dla mnie to bardzo ryzykowne. Zreszta dziwie sie że niemal otwarcie piszesz tutaj na forum allegro o takowym pomysle.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

irekg1111
#7 Wielbiciel#

Żyje z tego i chce żeby regeneratorzy wzięli się za robotę, jak do tej chwili są bez karni odwalają kiche, nikt ich nie może ograniczyć. Wszystko jest ryzykowne ale do przejścia. Pisze Tu żeby wszyscy potomni wiedzieli jak to funkcjonuje bi to samowolka.

oznacz moderatorów

irekg1111
#7 Wielbiciel#

Co mi po tym ze Allegro mi pomoże jak fuszera będzie legalną fuszerą którą kryje Allegro. 

oznacz moderatorów