anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający anuluje ofertę, jeśli zapłaci się przez Allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
8benek8
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, trafiłem dziś na pewne konto, które "od 20 lat jest na Allegro i podpisało umowę", że może wymagać od licytujących płatności bezpośrednio na prywatne konto + całkowicie zabrania płatności przez systemy allegro CHYBA, że się zgodzi.

Cytat z opisu konta: ".... ROZLICZENIE AUKCJI NA MOJE KONTO W PKO BP - roliczenie na Konto Bankowe PayU -- wymaga WCZEŚNIEJSZEGO UZGODNIENIA - Proszę przecztać instrukcję jak skożystać z Arkusza Płatności pod kontrolą Allegro którą otrzymasz po wygraniu aukcji ... "

I Cytat z samego opisu aukcji: "Zapłatę za aukcję proszę nadać na konto bankowe które wskażę zwycięzcy po zakończeniu aukcji. ROZLICZENIE AUKCJI PRZEZ KONTO BANKOWE PayU PROSZĘ UZGODNIĆ PRZED ZALICYTOWANIEM"

Czy takie zapisy i anulowanie transakcji na ich podstawie jest w ogóle legalne w świetle regulaminu allegro? Znalazłem zapis w regulaminie, że sprzedający musi zaakceptować wszystkie sposoby płatności oferowane przez allegro, natomiast ten sprzedający (patrząc na oceny) anuluje transakcje jak tylko ktoś użyje opcji "Kup Teraz" lub jeśli zapłaci przez systemy allegro.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@8benek8 Cześć 🙂 Czy mogę mieć prośbę o przesłanie numeru oferty z tego konta? 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
8benek8
#7 Wielbiciel#

Jasne, to jest oferta ta poniżej i wiele więcej na tym samym koncie
13721204954

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@8benek8 Dziękuję bardzo. Oczywiście takie zapisy są niezgodne z Regulaminem. Usunęliśmy część ofert sprzedającemu i wysłaliśmy ostrzeżenie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
8benek8
#7 Wielbiciel#

Dziękuję bardzo za szybkie rozwiązanie i interwencję!

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@8benek8 Oczywiście ze niezgodne.

oznacz moderatorów