anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający nie chce przyjąć zwrotu

Client:101341365
#7 Wielbiciel#

Kupiłam nową koszulkę od osoby prywatnej. Okazało się, że ta koszulka jest fabrycznie nowa, ale mocno zleżała i zaraz zacznie z niej odpadać aplikacja. Sprzedająca nie chce przyjąć zwrotu. Chciałam zrobić reklamację i też się nie zgadza. Co więcej mogę zrobić?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Client:118231880
#4 Eksplorator#

@Client:101341365  napisał(a):

Kupiłam nową koszulkę od osoby prywatnej. Okazało się, że ta koszulka jest fabrycznie nowa, ale mocno zleżała i zaraz zacznie z niej odpadać aplikacja. Sprzedająca nie chce przyjąć zwrotu. Chciałam zrobić reklamację i też się nie zgadza. Co więcej mogę zrobić?


Jeśli kupowałaś na Allegro Lokalnie, to już niewiele. Zawsze możesz rozpocząć dyskusję ze sprzedawcą, oznaczyć ją jako nierozwiązaną i złożyć wniosek o rekompensatę z Allegro Protect, ale nie wróżę powodzenia.

Poza tym możesz wkleić tu link do aukcji. Niech się zindeksuje w Google i ostrzega innych.

oznacz moderatorów

Client:101341365
#7 Wielbiciel#

Ok. Dziękuję. Spróbuję dyskusję oznaczyć jako nierozwiązaną i złożyć wniosek.

oznacz moderatorów

Client:118231880
#4 Eksplorator#

@Client:101341365 Wniosek można złożyć dopiero 14 dni od zakupu. Tyle samo trzeba czekać na możliwość zamknięcia dyskusji jako nierozwiązanej. Jeśli jeszcze tyle nie minęło, to trzeba będzie odczekać.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:101341365 na przyszlość kupuj od firm teraz możesz złożyć w dyskusji reklamacje i to zrób nawet jak odrzuci to bedzie podstawa do wypłaty z ap. Nie ma przepisów zakazujacych ci zlożenia reklamacji zarówno w kodeksie cywilnym jak i ustawie konsumenckiej co do dokładności przepisow prawnych bez wglądu do oferty to nikt z nas ci nie przeanalizuje co i na jakich zasadach kupiłaś i jak to udryźć

oznacz moderatorów

Client:101341365
#7 Wielbiciel#

Wlanie tak już zrobiłam. W dyskusji złożyłam reklamację i tej Pani to nie interesuje. Już nie mam z nią o czym rozmawiać. Przedmiot kupiłam na Allegro, nie Allegro Lokalnie. Pierwszy raz kupiłam coś od osoby prywatnej i na pewno ostatni. Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

czy ta pani odpisała ci w dyskusji wprost cyt odrzucam reklamację? @Client:101341365 

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@Client:101341365 a ta sprzedawczyni miała może smarta? Jeśli tak to prawdopodobnie masz prawo zwrotu 🙂

Nie zrażaj się tak do zakupów od osób prywatnych. Firma też Ci może wcisnąć bubla, nie uznać reklamacji, a allegro odmówi pomocy, przyklad tutaj: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/problem-ze-zwrotem-pieni%C4%99dzy-za-zwr%...

oznacz moderatorów