anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający oskarża mnie o podrobienie zakupu

ena345
#7 Wielbiciel#

Zakupilam telefon w komisie. Odesłałam po 2 dniach. Prosiłam się o kontakt u sprzedawcy przez 5 dni. Po czym otrzymałam wiadomość , ze wymieniłam ekran , telefon który odesłałam rozni się od tg na aukcji i ze sprawa zostanie zgłoszona na policję bo próbuje wyłudzić pieniądze . A domagałam się jedynie zwrotu swoich środków .

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

xyz96
#21 Demiurg#

Odesłałaś na pewno ten sam telefon, który kupiłaś w komisie? Jeśli tak, domagaj się zwrotu wpłaty przez Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

Sprzedawca ma 24 godziny na odpowiedź, po tym czasie, gdy odmówi zwrotu wpłaty, masz w Dyskusji możliwość poprosić o pomoc pracownika Allegro, który włączy się do rozmowy w celu rozwiązania problemu. Jeśli odesłałaś telefon w ramach zwrotu, sprzedawca ma obowiązek oddać całą wpłatę i koszt wysyłki pod warunkiem, że to ten sam sprzęt bez uszkodzeń spowodowanych przez Ciebie.

oznacz moderatorów

ena345
#7 Wielbiciel#

Tak , odesłałam ten sam telefon. Zrobiłam nawet zdjęcie po otrzymaniu . Próbowałam podjąć tę dyskusje ale nie mam w proponowanych wgl tego zamówienia. Aukcja jest już zakończona.  Ten ktoś oskarżył mnie o to,ze otrzymałam telefon z porysowanym ekranem a wysłałam z wymienionym bez rys.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ena345 Jak to, "wymieniłaś" ekran na lepszy i jeszcze ma czelność mieć pretensję?😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ena345
#7 Wielbiciel#

Bywają różni ludzie 😝

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ena345 Najpierw otwórz dyskusję z sprzedającym przez Allegro i niech się odniesie Procedury 

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@ena345a nie na aukcji jakiś charakterystycznych cech przedmiotu np. jakiegoś numeru seryjnego czy innego numeru nie bardzo wiem jak to się nazywa bo nie zwracam na to uwagi , ale maja takie określenia typu nr IMEI1 czy tam IMEI2?

Bo jeśli będą zgodne z tym co odesłałaś to kupujący może sobie zgłaszać, nawet do Papieża i nic nie wskóra

Inna sprawa, jak będą się różnić 🙂

oznacz moderatorów

ena345
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ena345 Ja na tych fotkach nie widzę porysowanego ekranu. Poza tym chyba jest na niego naklejone jakieś szkło.
Mnie, zarówno sprzedający jak i kupujący, nauczyli już pewnych zachowań związanych z obsługą kamery, np. otwierania przesyłek pod jej okiem, albo dokumentowania działania przedmiotów tuż przed spakowaniem paczki😐

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ena345 Dlaczego nie masz w proponowanych tego zamówienia? Masz zakup w zakładce Kupione? W oknie Dyskusji wpisz ręcznie numer aukcji - powinno zadziałać.

Jeśli nie, napisz do Allegro przez formularz w tej sprawie, zapytaj o sposób otwarcia Dyskusji lub poproś o inną pomoc. Po małym procencie komentarzy pozytywnych u tego sprzedawcy można przypuszczać, że będzie stwarzał problemy, Allegro powinno Ci pomóc;  https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ena345 Ten przedmiot został zakupiony z innego konta niż to, z którego tutaj piszesz. Zaloguj się proszę na to konto, a wówczas będziesz miała możliwość rozpoczęcia dyskusji przez zakładkę, którą wskazał @xyz96.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

ena345
#7 Wielbiciel#

Tak właśnie zrobiłam .. Tylko ciagle dostaje wiadomości , ze ten ktoś zgłosi sprawę na policję bo wyłudzał pieniądze , ze odesłałam telefon , który jest naruszony ,itd.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Po 24 godzinach w Dyskusji proś o pomoc pracownika Allegro i rób to za każdym razem, gdy sprzedawca będzie odmawiał zwrotu wpłaty.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ena345 Nie odpuszczaj jak nic złego nie zrobiłaś ,poproś o włączenie się pracownika Allegro do dyskusji

oznacz moderatorów

ena345
#7 Wielbiciel#

Tak już to zrobiłam , ale narazie zero odzewu . Za to tamta Pani oskarża mnie nadal ze ingerowalam w telefon , ze ona ma dokumentacje . Na aukcji telefon był wystawiony ze szkłem ochronnym . Ja dostałam bez szkła ochronnego . 

oznacz moderatorów