anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający posługuje się nie swoimi danymi adresowymi - podejrzenie oszustwa na Allegro Lokalnie

MAMY ROZWIĄZANIE!
kozi12-
#8 Zapaleniec#
Laptop Asus ROG Zephyrus i7-9750H - RTX 2070, 512 OFERTA nr : BF49CD37-4102-4755-B570-4CA12C458A88
Stan: nowy
Sprzedaż zakończona
(4 Cze 2020 11:27)
 
Zakup tego laptopa potraktowałem z dużą ostrożnością i dystansem ( taki sprzęt w cenie 3500 zł budzi raczej jednoznaczne skojarzenia ). Sprzedający [edit] bardzo dobry kontakt , nastawiony na szybki przelew, podsyłał mi na email zdjęcia sprzętu i swój dowód wpłaty 1 zł za weryfikację konta bankowego dla potrzeb PayU). Po zakupie otrzymałem dane sprzedającego automatycznie. W dowodzie wpłaty również były te dane. Przez dokonaniem przelewu postanowiłem zadzwonić na podany nymer telefonu , sprawdziłem również dane adresowe w Google. Google wskazało te dane jako gospodarstwo rolne pana Piotra... Pozwoliłem sobie zadzwonić do Pana Piotra.  Starszy pan oświadczył że nic nie wie o żadnym laptopie, nie ma konta w Alior ani na Allegro. Nie ma też żadnej wiedzy na temat by ktoś z bliskich chciał sprzedać jakiś komputer. Polecił by nie płacić za ten sprzęt.  Konto zostało założone lub przejęte do wyłudzania pieniędzy. Gdy oświadczyłem na czacie sprzedającemu że nie zamierzam dokonać płaty i że używa nie swoich danych kontakt zdechł.
Gdzie mogę powiadomić Allegro by zablokowała użytkownika? Zapewne niebawem pojawią się kolejne oferty z tego konta.
oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
xyz96
#21 Demiurg#

Zgłosić możesz tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=70d99e7b-80c7-411c-bb2f-1ea90a88d7e8 Nie licz jednak na natychmiastowe zablokowanie użytkownika po Twoim zgłoszeniu, Allegro musi mieć przesłanki i dowody.

oznacz moderatorów
kozi12-
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za pomoc. Konto sprzedającego już zawieszone. Pozdrawiam

 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@kozi12-, nie podajemy loginów sprzedających. @nat_not 😌

Szczerze ci powiem, na allegro kupujmy max do 300-500zł rzeczy, których nie ma nigdzie indziej 🙂

oznacz moderatorów
kozi12-
#8 Zapaleniec#

Tak tak już wiem co do loginów, trochę po czasie ... nie mogłem znaleźć możliwości edycji by to wywalić 🙄

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kozi12- wyedytowałam 🙂 w razie kłopotów pisz.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
White_Dove_
#12 Orędownik#

@konto zamknięteNie rozumiem Twojej sugestii. Mam rozumieć że jeśli coś kosztuje 501zł to nie powinienem tego kupować na Allegro... Możesz to rozwinąć?

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@White_Dove_, @gpz500, chodzi mi o to, że sugestią jest traktowanie allegro jako pośrednika sklepów, a kupowanie do ok 500zł, żeby nie tracić czasu na dyskusje potem itp, ponad 500zł (na elektronikę) lepiej wydawać w normalnych sklepach typu morelki, ykom 🙂 np fona za 3.5k bym na allegro nie kupił, szkoda mi czasu na zwroty czy coś 😛

oznacz moderatorów
gpz500
#12 Orędownik#

@konto zamknięte - ja nie mam żadnych oporów przy większych zakupach. Mam podpiętą KK do konta i w razie czego chargeback i koniec. Później bank niech sobie wyjaśnia z Allegro.

oznacz moderatorów