anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający przyjął laptop na gwarancje, ale od misiaca, nie daje znać cosiędzieje z lapem

sikalafo1982
#7 Wielbiciel#

Sprzedający przyjął laptop na gwarancje, ale od miesiaca, nie daje znać co się dzieje z lapem, pomimo moich trzykrotnych zapytań. Za późno na orwarcie dyskusji. Co moge zrobić by odzyskać laptop z naprawy gwarancyjnej?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@sikalafo1982 Podaj proszę numer zamówienia, którego dotyczy ten problem.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

sikalafo1982
#7 Wielbiciel#

Witam.

Numer zamówienia

b56f1ac1-f941-11eb-a30f-59ce80290b16

Sprzedający dscomp82 odpowiedział pod koniec lipca, że przedłuża gwarancje o miesiąc, bo do 1 sierpnia jest na urlopie, ale nie odpowiedział na moje zapytania z ostatniego tygodnia. To jest używany laptop naprawiany i serwisowany przez sprzedającego. Poniżej screeny:

Screenshot_2022-08-27-10-12-29.png

Screenshot_2022-08-27-10-14-29.png

oznacz moderatorów

sikalafo1982
#7 Wielbiciel#

Witam Natalio,

Czy coś zadziałałaś w mojej sprawie czy mam pisać na mejla z pomocy allegro? Bo nie wiem na czym stoję.

Pozdrawiam,

Stanisław

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@sikalafo1982 przepraszam, że czekałeś na odpowiedź! Bardzo proszę napisz do nas w tej sprawie tutaj i załącz proszę potwierdzenie odesłania przedmiotu na reklamację oraz zrzuty ekranu rozmowy ze sprzedającym, w którym zgłaszasz reklamację.
Pomożemy rozwiązać ten problem!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

sikalafo1982
#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie. Już wszystko wyjaśniłem ze sprzedającym. Wygrzebałem gwarancję i zadzwoniłem do nich bezpośrednio i okazało się, że odpowiedzieli mejlowo na każde moje zapytanie z czatu allegro, ale do mnie nic nie dotarło, ani w allegro, ani na mejla, gdyż odpowiedzi szły na mejl powiązany z allegro. Wcześniej te odpowiedzi przychodziły na czat, teraz nie dochodzą.

Laptop czeka na części do 12 września, potem zostanie odesłany do mnie.

Dziekuje za pomoc i wsparcie i proszę o sprawdzenie, czy system odpowiadania na zapytania w czacie "Zapytaj o przedmiot" działa poprawnie u mnie.

Pozdrawiam,

Stanisław

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Na gwarancji tak może być, sprzedajacy może wysłać albo Ty do gwaranta(producenta), a Ty powinieneś reklamować z tytułu rękojmi i wówczas sprzedajacy ma 14dni na rozpatrzenie. Zawsze możesz napisać do Allegro: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

oznacz moderatorów

sikalafo1982
#7 Wielbiciel#

Dzieki za namiar na mejla, bo nie mogłem znaleźć. Ps. Szukałem późno w nocy, wiec może ze zmeczenia nie znalazłem. Przyda się w przyszłości.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Jak odsyłałeś na gwarancję - sprawdź warunki gwarancji wystawione przez sprzedającego. W tym przypadku gwarantem był sprzedawca, więc w miarę szybko powinien naprawić sprzęt. 

Co innego, gdy gwarantem jest producent, trzeba odsyłać sprzęt do jego serwisu, zgadzać się na jego warunki gwarancji. Tym bardziej, jak odeślesz towar sprzedawcy, on wysyła do producenta i sprawa się wydłuża - serwis producenta liczy czas (np. te 14 dni wskazane w gwarancji) - od daty otrzymania towaru do naprawy. 

Złożysz reklamację z tytułu rękojmi - sprzedawca ma 14 dni na ustosunkowanie się. To też jest chore... I tak wyśle towar do producenta, lub hurtowni . Żeby wywiązać się ze zobowiązań wobec Allegro (jeśli w terminie do 14 dni od daty zgłoszenia nie otrzyma info od gwaranta) - to standardowo rozpatrzy taka reklamację negatywnie - bo musi, bo tak wymaga Allegro. A za np. 2 dni może Cię poinformować, że jednak rozpatruje pozytywnie i wysyła Ci naprawiony towar.

oznacz moderatorów