anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający przysłał zepsuty przedmiot

MAMY ROZWIĄZANIE!
luki_19885
#7 Wielbiciel#

Witam

Kupiłem na allegro lokalnie dysk twardy 4TB, cena była okazyjna, stan sprzętu określony jako "bardzo dobry". Nawet w wiadomości prywatnej pytałem sprzedającego, czy ten dysk jest ok, to napisał, że "jest w 100% sprawny".

Kiedy dotarł, podłączyłem go do PC-ta i okazuje się że ma ponad 65 tys. (!!!) bad sektorów. Windows w ogóle nie czyta go jako magazynu. W oknie mój komputer nie wyświetla się ikona tego dysku. Poniżej link do zdjęcia z CrystalDiskInfo.
https://ibb.co/xCVnjD1
Masakra jakaś. Widziałem 10-100 bad sektorów ale 65 000?! Przecież to się tylko na śmietnik nadaje. Nie zapłaciłem dużo, bo trochę ponad 100zł ale przecież i tego szkoda.

Z racji, że zakup był przez allegro lokalnie, to nie przysługuje mi prawo do zwrotu bez zgody sprzedawcy a podejrzewam, ze koleś z premedytacją wysłał zepsuty dysk i nie będzie chciał zgodzić się na zwrot. Przecież z tyle realokowanych sektorów i bad sektorów nie pojawiło się w jeden dzień. Gość z premedytacją wysłał zepsuty sprzęt a to już jest oszustwo.

Co mogę w takiej sytuacji zrobić? Czy allegro ma jakieś formy nacisku na sprzedawcę w takiej sytuacji? Na razie napisałem do niego, załączyłem zdjęcie z CDI i zażądałem zwrotu pieniędzy, oświadczając, że dysk mogę mu odesłać.
Co zrobić, jeśli się nie zgodzi, albo jeśli nie będzie żadnego kontaktu z jego strony?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
az1rael
#21 Demiurg#

1 możesz reklamaować

2 allegro nic nie może jesli odrzuci reklamacje

3 zostaje protect

4 100zł za 4tb dysk to od razu czuć było wałem

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@luki_19885 Wejdź tutaj -> https://allegrolokalnie.pl/konto/oferty/kupione
W szczegółach zakupu kliknij na dole zgłoś problem z zakupem i złóż reklamację.

oznacz moderatorów
Crow_Empire
#13 Ambasador#

Załóż spór na Allegro i domagaj się reklamacji. Jak się nie uda to zgłoś o odszkodowanie od Allegro. Allegro Protect. Poczytaj.

oznacz moderatorów
luki_19885
#7 Wielbiciel#

Dziękuję wszystkim za rady. Spór już założyłem. Może i "śmierdziało wałem" ale dlaczego mam zakładać z góry, że sprzedający jest oszustem? Sporo rzeczy udało mi się do tej pory kupić sprawnych i w okazyjnych cenach.

oznacz moderatorów