anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający straszy mnie sądem za ocenę negatywną.

iwojas
#7 Wielbiciel#
Trochę to trwało ale: zgłoszenie o podejrzeniu popełnienie przestępstwa KK 286 i kk 212 złożone w Prokuraturze Rejonowej w Pruszkowie Dodatkowo z wdzięczności za nieuczciwą ocenę - twoja sprzedaż na 171,50 zgłoszona do US Szczecin i podejrzenie kk 291. Gratuluję i życzę powodzenia w kontaktach z instytucjami w naszym Państwie

Czy ma do tego podstawy? 

oznacz moderatorów
77 ODPOWIEDZI 77

kostas11
#21 Demiurg#

@iwojas oczywiście że ma gwarantuje mu to prawo, a czy złożył na pewno i czy wygra rozstrzygnie to sąd 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Jeśli ma dobre podstawy i dobrego prawnika to ma szanse ale nie mnie oceniać czy wygra.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@iwojas Nie daj się zastraszyć i nie usuwaj oceny. Oni ściągają te pisma z netu, powielają i wysyłają każdemu za negatywne oceny, bo nie mają już w zanadrzu negatywnych komentarzy odwetowych wystawianych kupującym. Często to jakiś gotowce z błędami z nieistniejących kancelarii prawnych - to teraz plaga na Allegro. Jeżeli Twój komentarz jest zgodny z prawdą, przedstawia rzeczywisty przebieg transakcji, absolutnie niczego nie musisz się obawiać. On do żadnego sądu nie pójdzie bo wie, że poniesie tylko koszty postępowania. Zgodnie z regulaminem Allegro masz prawo do subiektywnej oceny.

oznacz moderatorów

iwojas
#7 Wielbiciel#

Ale moja ocena może być inna niż jego.

Sprawa wyglądała tak że zakupiłem u niego kilka produktów po czym część z nich zwróciłem bo nie spełniły moich oczekiwań i wystawiłem niską ocenę. A on mi takim tekstem wyjechał i zablokował możliwość zakupu.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Niczym się nie przejmuj, on Ci nic nie zrobi, miałeś prawo zaniżyć ocenę za jakość towaru.

Poza tym już widać, że tylko straszy. Z art. 212 kk składa się w sądzie prywatny akt oskarżenia, nie do żadnej prokuratury - błędy robi.

Straszy, to pewne.

oznacz moderatorów

iwojas
#7 Wielbiciel#

Fajnie by było, ale nie ukrywam że trochę mnie nastraszył.

oznacz moderatorów

Crow_Empire
#11 Animator#

"A on mi takim tekstem wyjechał i zablokował możliwość zakupu."

 

Blokowanie, odmawianie sprzedaży nie jest dozwolone, są na to paragrafy, pewnie z 90% czarnych list łamie prawo. Głównie są to blokady za komentarz, za brak wpłaty...nie są to uzasadnione powody i żaden sąd nigdy nie uzna takiego powodu odmowy sprzedaży. Mimo to Allegro nadal udostępnia CL a sprzedawcy-ignoranci łamią prawo na potęgę w tym temacie.

 

"Zgodnie z brzmieniem przepisu art. 135 Kodeksu wykroczeń (k.w.) kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, odmawia sprzedaży takiego towaru, podlega karze grzywny."

 

Sąd Najwyższy w wyroku z 17 marca 2005 r. (I KZP 3/2005) potwierdził skuteczność tego przepisu.

 

itd

 

 

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@Crow_Empire 

z tą odmową sprzedazy to tak nie do końca.

Ja kiedys zablokowałam konto pewnej pani-, z powodu domniemania chęci działania na szkode firmy . Pani na to "że zablokowałam jej zakup" a to jest niedozwolone. Odpowiedziałam jej,  że nie odmawiam jej możliwości zakupu, zapraszam do zakupu osobistego. Pani na to, że ona z Pomorza a ja w Warszawie. Odpisałam, że  może zrobić wycieczkę. I na tym dyskusja się skończyła.

Zablokowanie konta musi mieć podstawy, które można udowodnić.

oznacz moderatorów

Crow_Empire
#11 Animator#

Musiałabyś usunąć ofertę z Allegro aby Twoja obrona stała się skuteczna.

Domniemanie chęci działania na szkodę firmy nie jest wystarczającym powodem do odmowy sprzedaży. Jeżeli miałaś dowody na to, że chciała działać na szkodę firmy to tak, ale ów szkodą nie może być np podejrzenie wystawienia negatywnego komentarza. Jeżeli byłby zgodny z prawdą, nie łamał prawa, byłby skuteczny, w innym przypadku miałabyś prawo do pozwu przeciwko niej.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Crow_Empire "Blokowanie, odmawianie sprzedaży nie jest dozwolone, są na to paragrafy, pewnie z 90% czarnych list łamie prawo. Głównie są to blokady za komentarz, za brak wpłaty...nie są to uzasadnione powody i żaden sąd nigdy nie uzna takiego powodu odmowy sprzedaży" - wyobraź sobie taką sytuację: do marketu włazi klient, bierze wózek, łazi po sklepie, zapełnia go produktami pod korek, po czym przy kasie stwierdza, że jednak mu się odwidziało, zostawia wózek i wychodzi. Klient uskutecznia to zachowanie kilkukrotnie na przestrzeni czasu. Skutek tego jest taki, że któryś z pracowników musi stracić swój czas i poodkładać produkty na właściwe półki.
Na allegro natomiast są tacy, którzy kupują i nie płacą, kupują i płacą (ale anulują zamówienie jeszcze przed wysyłką), albo dobierają cokolwiek byle skorzystać ze smarta i mieć darmową wysyłkę, po czym resztę odsyłają zostawiając sobie tylko jakąś pi3rdółkę za 2 zł.
Uważasz, że ładowanie na CL takich [edycja] zakupów jest nieuzasadnione? Dlaczego o CL jęczą głównie ci, którzy na nią trafili, np. za negatywy? I jak to jest, że mimo wystawienia sprzedającemu oceny "nie polecam" (negatywa) nadal chcą robić u niego zakupy, mimo że innym ich nie polecają? Gdzie tu sens, gdzie logika?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Crow_Empire
#11 Animator#

@Knowhere  nie wnikam w zasadność prawa, bo go nie tworzę. Prawo natomiast musimy respektować. Jeżeli prawo zezwala na zwrot towaru, Allegro pozwala na anulowanie zakupu zanim Sprzedawca zacznie go realizować to znaczy, że ktoś tak postanowił i zrobił to zgodnie z prawem. Ja też sprzedaję a więc też muszę się liczyć z tym, że ktoś mi coś zwróci, zrezygnuje itd. Tacy co nie płacą, zwracają, byli, są i będą, ale są marginesem. Decydując się na sprzedaż należy się z tym liczyć. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Crow_Empire Tacy są marginesem i dlatego są na marginesie tz. CZARNEJ LIŚCIE zgodnie z regulaminem po subiektywnej ocenie .

oznacz moderatorów

Crow_Empire
#11 Animator#

@mwmonety  zgodnie z jakim regulaminem? Ja się powołuję na akty prawne a Ty mi tu z nieistotnymi regulaminami wyjeżdżasz 🙂

Prawda jest taka, że ci co trafiają na kumatych ludzi beczą za swoje czyny i jak nie ma solidnego argumentu przegrywają i płacą grzywny. Nic tu więcej nie ma do gdybania i kminienia.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Crow_Empire Masz problem i przeszkadza ci regulamin to zgłoś to do allegro że łamią prawo zezwalając na wpisywaniu klientów olewających swoje zobowiązania na CL ,dla sprzedawcy to tutaj jedyna forma obronna przed takimi klientami.

oznacz moderatorów

Crow_Empire
#11 Animator#

Ja nie mam problemu, tylko informuję przytaczając paragrafy. To Wy macie jakiś dziwny problem z prawem.

Allegro udostępnia narzędzie zgodnie z prawem, bo prawo w uzasadnionych przypadkach pozwala odmówić sprzedaży. Ignoranci jednak zdecydowanie nadużywają tego narzędzia i to oni łamią prawo, nie Allegro.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Crow_Empire Tyle że tu nie chodzi stricte o samo anulowanie przed wysłaniem czy kupowanie i niepłacenie. Chodzi o to, że "klient" który robi tak notorycznie często pali komuś aukcje wyróżnione (a opłat za wyróżnienie allegro nie zwraca). Wrzucenie kogoś takiego na CL jest jak najbardziej uzasadnione (tak samo jak kogoś, kto np. wysyła lewe potwierdzenia wpłaty pieniędzy albo zapewnia że już zrobił przelew i namawia do wysyłki przedmiotu).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:80007735
#9 Pomysłodawca#

SUPER WPIS 🙂 i TAK TRZEBA O TYM MYŚLEĆ !

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@iwojas Allegro udostępniło system komentarzy(ocen) i masz takie prawo. Sądzę że w takim przypadku ten system nie istniałby. Nie usuwaj.

oznacz moderatorów

iwojas
#7 Wielbiciel#

To moja ocena. Bez żadnych bluzgów czy inny takich tylko opinia o produkcie.

iwojas_0-1613591678228.png

 

oznacz moderatorów