anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający straszy mnie sądem za ocenę negatywną.

iwojas
#7 Wielbiciel#
Trochę to trwało ale: zgłoszenie o podejrzeniu popełnienie przestępstwa KK 286 i kk 212 złożone w Prokuraturze Rejonowej w Pruszkowie Dodatkowo z wdzięczności za nieuczciwą ocenę - twoja sprzedaż na 171,50 zgłoszona do US Szczecin i podejrzenie kk 291. Gratuluję i życzę powodzenia w kontaktach z instytucjami w naszym Państwie

Czy ma do tego podstawy? 

oznacz moderatorów
77 ODPOWIEDZI 77

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@iwojas 

To, że Cię dodał do czarnej listy, to chyba dla Ciebie dobrze: jeśli zapomnisz, że nie powinieneś już nic od niego kupować, sprzedawca sam Ci przypomni😀

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@maxr01 Znowu bredzisz i starasz się udowodnić, że kupujący nie może zaniżyć gwiazdek. Zapamiętaj - MOŻE - to jego subiektywna ocena. Ja wiem, że ty byś chciał pozostawić możliwość wystawiania tylko pozytywnych ocen z kompletem gwiazdek, ale tak się nigdy nie stanie. On nic nie musi pisać w komentarzu, może dowolnie zaniżać gwiazdki. Nie zastraszaj. Kolejne twoje elaboraty nie przekonają kupujących.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@iwojas 

A nie poprztykaliście się przypadkiem w mailach albo przez telefon? Z tego co widzę, sprzedawca odpowiada dość mocno na negatywne komentarze, ale nie aż tak jak Tobie...

Sama odpowiedź to jedna wielka bzdura. Nie ma cienia podstaw to takich działań.

286 kk? Oszustwo? Jakie oszustwo? Bo skorzystałeś z ustawowego prawa do zwrotu bez podania przyczyny? Bądźmy poważni...

212 kk (zniesławienie) to przestępstwo ścigane z oskarżenia prywatnego, jak pisał @xyz96  i nie ma możliwości, żeby o nim prokuraturę "zawiadomić"

Zawiadomienie Urzędu Skarbowego o jednorazowej sprzedaży na niecałe 200 złotych to także kpina. Ale najbardziej sprzedawca przegiął z art. 291 kk. Paserstwo umyślne😂 Gdyby ot tak sobie zgłosił, że sprzedany przez Ciebie towar pochodził z kradzieży, a Ty o tym wiedziałeś, sam naraziłby się na odpowiedzialność karną za składanie fałszywych doniesień.

Chcesz mieć pewność, że to bujda? Poproś o zdjęcia kopii tych rzekomo złożonych doniesień...

oznacz moderatorów

iwojas
#7 Wielbiciel#

Tak jak pisałem wcześniej. Nie było żadnego kontaktu. 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Myślę, że dla niektórych chyba tak... A może faza księżyca na to wpływa?...

@xyz96 - znowu wbijasz się "między młotek a kowadło" ze swoimi błędnymi uwagami.

 - Nikogo nie zastraszam.

- Nie ograniczam prawa kupującym do "obcinania gwiazdek". Przecież wyraźnie to napisałem - naucz się czytać. Po prostu Ty nie czytasz ze zrozumieniem. Kupujący wyraźnie napisał, że produkt nie spełnił jego oczekiwań , natomiast w ocenie obciął gwiazdki za zgodność z opisem - chyba sam przyznasz, że to są kompletnie 2 różne rzeczy. Przecież nawet dziecko ze szkoły podstawowej jest w stanie to zrozumieć.

Dodatkowo kupujący napisał: Towar odesłałem bo w mojej ocenie był marnej jakości, stąd 1 gwiazdka, i oceniłem też sprzedającego tak samo jak on ocenił mnie.  Wyraźnie tutaj napisał, że towar był kiepski, co mógł oczywiście wyrazić w ocenie towaru, lecz nic nadal nie pisze o niezgodności towaru z opisem na aukcji.

- Nieprawdziwym zaś stwierdzeniem ze strony kupującego jest informacja, że sprzedający ocenił kupującego - to jest nieprawda, nie ma już możliwości wystawiania jakichkolwiek ocen i opinii kupującym.

- On nic nie musi pisać w komentarzu, może dowolnie zaniżać gwiazdki. - Bo się zdziwisz jak działają duże firmy mając za sobą "sztaby" prawników. Dorośnij człowieku...

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@maxr01 

Dorośnij człowieku...

Rozprawę filozoficzną po łacinie napisz o zaniżaniu gwiazdek 🙂

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

Jak dla mnie, to typ sprzedawcy przy którym spór pozostawia lęki i negatywne nastawienie do wszystkich innych przyszłych sprzedawców. Czytając jego odpowiedzi na negatywne komentarze został moim nr 1 pod względem nieporozumienia z prowadzoną profesją w moim subiektywnym odczuciu 😞 Szczególnie gdy widzę jak "jedzie po kliencie" który zwrócił mu uwagę, ze list ekonomiczny liczy drożej niż polecony a tamten jedzie po nim, ze jest dusigroszem wymieniając wszystkie koszty i prowizje. Następnie, biedny i chyba jedyny musi płacić VAT za przesyłkę listu ekonomicznego priorytetowego. Czy coś się zmieniło w przepisach podatkowych lub poczcie, ze teraz poczta liczy VAT za przesyłki listowne?

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@ZibiK30 Poczta świadczy usługi pocztowe na stawce ZW, natomiast sprzedawca (vatowiec) na sprzedawaną usługę wysyłki ma stawkę 23%, więc do tego co płaci poczcie musi ten VAT doliczyć, od zawsze tak jest 🙂

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@vonNogay Muszę Ci przyznać rację co do sprzedawców, którzy zarabiają na takiej usłudze, to muszą zapłacić VAT, myśmy zarabiali na towarze a nie usługach związanych z nim dlatego też nie płaciliśmy VATu 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@ZibiK30 

Niestety w interpretacji urzędów skarbowych koszt wysyłki jest integralną częścią ceny towaru i jako taki podlega opodatkowaniu właściwą dla towaru stawką VAT. Nie spotkałam się z innym stanowiskiem.

Allegro wyniuchało jak to działa i zaimplementowało na własnym podwórku. Dlatego mamy prowizję od wysyłki😂

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Kasiulki2 A myśleliście kiedyś o darmowych wysyłkach a potem to w koszty wrzucać? Jest w takiej opcji parę korzyści i nie tylko 😉 Ale to nie miejsce 🙂

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ZibiK30 "Następnie, biedny i chyba jedyny musi płacić VAT za przesyłkę listu ekonomicznego priorytetowego" - nie ma czegoś takiego jak list ekonomiczny priorytetowy. Jest albo ekonomiczny, albo priorytetowy.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Knowhere Masz racje, to była mowa o ekonomicznym, aczkolwiek sprawdzałem czy komentujący ma racje pisząc że drożej zapłacił niż jest prawdziwy koszt i na stronie poczty przeklikałem do najdroższe,j priorytetowej z największą wagą stąd ta pomyła 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@ZibiK30 

A co myślisz o takim osobniku?

Ocena kupującego

"Produkt zgodny z opisem. Jednak sprzedajacy przejawia agresję i brak szacunku dla kupujacego.Po wystawieniu poprzedniej opini, że polecam....tylko ze koszt wysylki jest wysoki,otrzymalem sms od sprzedajacego Bardzo dziękuję za tak chu...wy komentarz.jak widzę to wirus atakuje także głowę. Wybrałeś pan kuriera .a można było za darmo osobiście odebrać. Jak koszt był za wysoki.trzeba było wypier...ć do konkurenji Leszczu. Zmuszony bylem zmienic ocenę NIE POLECAM trzeba piętnowac takich ludzi "

 
Odpowiedź sprzedawcy
 
Odpowiedź z dnia 25 mar 2020

"Jak stwierdziłem wcześniej-kupujący jest boleśnie zainfekowanym osobnikiem,czymś w rodzaju-brak rozsądnego myślenia.Kupuje,-wybiera kuriera i beczy że drogo,tak jak bym miał wpływ na koszty wysyłki.Co mam myśleć na ten trudny przypadek?Jak za drogo,to przecież nikt nikogo nie zmusza do kupowania.Jest Allegro smart z którego każdy może skorzystać,ale najlepiej jest narzekać i kwilić jak zwykły ........!A co do Leszcza to i tak było zdrobniale."

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Ja wiem, kto otrzymał ten komentarz i na niego tak odpowiedział 🙂 To forumowicz z Allegro Gadane.

Kiedyś, po zwróceniu uwagi na to, obsypano mnie tu wyzwiskami.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 

Daj innym szanse😂

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@konto zamknięte

oceniający

Jak dla mnie druga część oceniającego jest nie do przyjęcia niestety. Wolę kulturalnie wyrazić opinię co nie znaczy, ze nie może być bardziej bolesna.

odpowiedź

Co do odpowiedzi, też niepotrzebna jak na sprzedawcę. Ja bym po prostu przeprosił, napisał, ze mi przykro i jeśli mogę to jakoś naprawić to proszę o kontakt.

Jako osoba postronna inny kupujący stwierdziłbym czytając to, ze trafił "swój na swojego"

Czytając moją propozycję odpowiedzi na komentarz, inny kupujący raczej by się do mnie nie zraził a pomyślał ze z tym wystawiającym jest coś nie tak.

Trudno mi się odnieść do tego przykładu bo w obu przykładach to nie jest moja bajka 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@ZibiK30 

Druga część oceniającego to sms od sprzedawcy-przeczytaj raz jeszcze.

Kupujący polecił sprzedającego,ale dał gwiazdkę mniej za koszt wysyłki i wspomniał jedynie w komentarzu pozytywnym,że koszt wysyłki trochę duży a dalsza część to sms sprzedającego po którym kupujący wystawił negatywa.

Sms sprzedającego:

(Bardzo dziękuję za tak chu...wy komentarz.jak widzę to wirus atakuje także głowę. Wybrałeś pan kuriera .a można było za darmo osobiście odebrać. Jak koszt był za wysoki.trzeba było wypier...ć do konkurenji Leszczu)

oznacz moderatorów