anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający wysłał link do oferty na komunikatorze, płatność tylko BLIK, czy to prawdziwa oferta?

Client:106930527
#2 Obserwator#

https://allegro.lokalniepay.pl/oferta/170171222047685085611023803403424440952  
czy ten link do oferty jest bezpieczny?

Dostałem od pana z Facebooka, aczkolwiek porównałem inne linki z ofert z allegro lokalnie, i różnią się.

Nie jestem pewny czy jest bezpieczny zakup.

oznacz moderatorów
762 ODPOWIEDZI 762

LEW433
#21 Demiurg#

A nie czytasz jak oszukują, kupujesz przez podesłany link, nikt Ci nie pomoże, kasy nie odzyskasz.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Ten link nie prowadzi do Allegro tylko do strony v9xc-m12.pl

To fałszywa strona imitująca serwis Allegro. 

Niestety ale pieniędzy nie odzyskasz. 
Chcesz kupować bezpiecznie to szukaj ofert bezpośrednio na allegro a nie poza. 

oznacz moderatorów

Client:102183775
#7 Wielbiciel#

  @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_ Zamówiłam na allegro lokalnie przedmiot za 1000zł. Pieniądze z konta zostały pobrane, jednak zakup nie widnieje w ogóle w mojej historii zakupów, przez co nie jestem w stanie skontaktować się ze sprzedawcą. A paczka dalej do mnie nie dotarła, nie została nawet nadana… Co mam zrobić w takiej sytuacji? Pomocy! 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Bo zakupiony przez podesłany link, wygląda ze zostałaś oszukana, zgłosić na Policję, kasy raczej nie odzyskasz.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:102183775 pożegnać się z 1000 zł 😞 zgłosić na policję 😞 to oszustwo na podstawie lipnej strony z podesłanego linka, prawdopodobnie BLIK posłużył do wypłaty z bankomacie, sprawdź na potwierdzeniu co zostało potwierdzone 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:102183775
#7 Wielbiciel#

Prawda, pieniądze zostały wypłacone z bankomatu… a policja i tak mi pieniedzy nie odda… no cóż

oznacz moderatorów

Client:125933328
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry, kupiłam przedmiot na allegro lokalnie przez linijka pseudo allegro lokalnie i płaciłam blikiem na nie zalogowanym koncie przyszedł mi tylko wyciąg z konta z banku nie mam nigdzie potwierdzenia zakupu z panią pisałam na Gmailu , dostałam po przelaniu pieniędzy wczoraj wiadomość że o 16 zostanie wysłana paczka nie mam ani paczki ani informacji ani kontaktu z panią co zrobić w tej sprawie

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:125933328 iść na Policje i zgłosić oszustwo.Nie kupiłeś na allegro lokalnie tylko na stronie łudząco podobnej do allegro.

Niestety to była droga lekcja życia.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:125933328 I nie otrzymasz, zostałaś oszukana, środków nie odzyskasz, należy zgłosić na Policję.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:125933328 nooo... raczej nie kupiłaś  ,kasę było przelać dla powodzian zamiast oszustowi .

oznacz moderatorów

NipponShorty
#13 Ambasador#

"linijka pseudo allegro lokalnie i płaciłam blikiem na nie zalogowanym koncie" i naprawdę nic nie wzbudziło Twoich podejrzeń? co to była za "wyjątkowa okazja" ?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Czyli wiesz że kupiłaś z fejkowego linka tzn że wiesz też że cię oszukano 

oznacz moderatorów

NipponShorty
#13 Ambasador#

@az1rael może to pierwszy mały kroczek do świadomości

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:125933328 Jeśli znalazłaś ofertę na o.l.x lub marketplace FB i dostałeś "link do allegro" to niestety ale zostałaś oszukana.

Link nie prowadził do Allegro tylko do fałszywej strony imitującej serwis Allegro.

BLIK który podałaś posłużył najpewniej do wypłaty gotówki w bankomacie - sprawdź potwierdzenie w bankowości.

Możesz się zgłosić na policję ale na odzyskanie pieniędzy się niestety nie nastawiaj bo będzie to w praktyce niemożliwe.

oznacz moderatorów

Client:101382008
#7 Wielbiciel#

Witam chialem zakupic iphone wyslalem pieniadze sprzedający urwał kontakt kwota to 1100zł  dam rade cos z tym zrobic zeby dostac spowrotem pieniadze? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:101382008 czy do zakupu doszło po tym, gdy otrzymałeś link do oferty, który wyglądał jak Allegro Lokalnie? 
Na koncie z którego piszesz nie ma takiego zakupu, więc obawiam się, że nie będziemy w stanie pomóc. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Client:101382008
#7 Wielbiciel#

Tak

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:101382008 bardzo mi przykro, ale w takiej sytuacji pozostaje Ci zgłosić sprawę policji.

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Client:101382008
#7 Wielbiciel#

Policja cos z tym zrobi ? Jak nie mam zadnych danych osoby ?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Przyjmą zgłoszenie a potem umorzą…

oznacz moderatorów