anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający wysłał link do oferty na komunikatorze, płatność tylko BLIK, czy to prawdziwa oferta?

Client:106930527
#2 Obserwator#

https://allegro.lokalniepay.pl/oferta/170171222047685085611023803403424440952  
czy ten link do oferty jest bezpieczny?

Dostałem od pana z Facebooka, aczkolwiek porównałem inne linki z ofert z allegro lokalnie, i różnią się.

Nie jestem pewny czy jest bezpieczny zakup.

oznacz moderatorów
768 ODPOWIEDZI 768

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@maras165 dobrze, że zachowałeś ostrożność, to jest oczywiście podrobiona strona, dziękuję za zgłoszenie! 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

H1ryu
#7 Wielbiciel#

Witam. Dziewczyna chciała zakupić Karcher lecz dostała od sprzedającego link z ofertą https://allegrolokalnie.oferta16312.pl/oferta/K7Power3000WKarchermyjkacisnieniowanowa/e4396af99a2e40... i problem polega na tym że podczas próby kupna nic nie idzie zrobić na stronie ani zalogować się konta zero jakiś ruchów nawet zgłoszenie tego linku wrzuca znowu w tą samą aukcje. Teraz pytanie czy nie jest to fejk? Drugi temat jest taki że niestety pospieszyła się i chciała zapłacić przez PayU wyskoczył błąd a pieniądze pobrało czy idzie coś z tym zrobić? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Ten link prowadzi do fałszywej strony imitującej serwis allegro. 
To oszustwo. 

Możecie się z tym zgłosić na policję ale niestety pieniądze już w zasadzie nie do odzyskania 😕

oznacz moderatorów

H1ryu
#7 Wielbiciel#

Ehhh to słabo 😕 miałem nadzieję że gdzieś pieniądze zablokowały się u operatora

oznacz moderatorów

H1ryu
#7 Wielbiciel#

inbound3093681183767056780.jpg

Taki  komunikat wyskoczył podczas płacenia 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Obrazek jest dla nas niewidoczny a sam komunikat o błędzie służy do wyłudzenia kolejnej płatności. 

oznacz moderatorów

Marta180283
#7 Wielbiciel#

Witam kupiłam coś z allegro lokalnie i sprzedający miał tylko płatność blik nigdy nie płaciłam blikiem ale udało się pobrać kod niestety coś poszło nie tak i płatność się nie powiodła ale pieniądze z konta ściągnęło lecz pojawił się komunikat że do 3 dni wrócą pieniądze czy mam się martwić czy wszystko jest ok , nie dostałam nigdzie żadnej inf o tym zakupie ani na pocztę ani na allegro lokalnie 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Niestety - zostałaś oszukana. 
Link który otrzymałaś nie prowadził do Allegro tylko do fałszywej strony imitującej serwis Allegro. 
Możesz się zgłosić na policję ale na odzyskanie pieniędzy nie licz. 

oznacz moderatorów

Marta180283
#7 Wielbiciel#

No ale chyba jest jakaś ochrona kupującego czy coś ? Kwota 800zl 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Marta180283 zobacz na potwierdzeniu, pewnie to wypłata z bankomatu 😞 zapomnij o kasie, leć na policję, ochrony allegro nie ma bo zakup był na fałszywej strony z podesłanego linka 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Marta180283
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za szybką odpowiedź mam nauczke

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

To nie był zakup na allegro więc nie ma żadnej ochrony. 

oznacz moderatorów

Marta180283
#7 Wielbiciel#

Ok dziękuję 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Marta180283 Ochrona od strony Allegro jest ale jak zakup jest przez Allegro a tu odbyło to się poza Allegro, tylko zgłosić na Policję, ale z tego co wiadomo śrdoki są nie do odzyskania.

oznacz moderatorów

Marta180283
#7 Wielbiciel#

Ok mam nauczkę dawno nie kupowałam na allegro lokalnie i już na pewno nic nie kupię 800zl straciłam zgłosiłam gdzie się dało szkoda że blika nie można cofnąć 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz kupować, ale tylko po zalogowaniu i nie z pomocą podesłanych linków.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Zakupy na allegro są bezpieczne ale warunkiem jest szukanie ofert bezpośrednio na allegro  a nie na innych portalach. 

oznacz moderatorów

NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

@Marta180283  napisał(a):

...na allegro lokalnie i już na pewno nic nie kupię...



No i chyba mamy odpowiedź na pytanie czemu sprzedaż na Allegro aż tak siadła 😞

 

 

*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów

mihaujp
#7 Wielbiciel#

Witam,

 

Zastanawiam się czy w głupi sposób nie dałem się zrobić.

Na konkurencyjnej stronie, której nazwy nie podam, dostałem link do kupna Nintendo Switch.

https://allegrolokalnie.v9a82ca.pl/oferta/fddbbbeb-6ab9-4918-91f4-a83da2b740a0

Po płatności blik i ściągnięciu pieniędzy dostałem informacje

"Wystąpił błąd podczas przetwarzania płatności, środki zostaną zwrócone na twoje konto w przeciągu 48 godzin. Spróbuj dokonać płatności ponownie."

alegro blik.png

 Jak szukam przez allegro lokalnie to nie moge znaleść aukcji, ale jak wkleje strone to jest. Dodatkowo po fakcie zauważyłem allegrolokalnie.v9a82ca.pl

 

Szukam tylko potwierdzenie, że jak ostatni **piiip**a dałem się zrobić 😞

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@mihaujp dałeś się wyrolować na policję biegiem zgłoś 286kk oszustwo 

oznacz moderatorów