anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający wystawia jedną tarczę hamulcową na aukcji. A domaga się zapłaty za 2 sztuki.

Client:116740647
#7 Wielbiciel#

Witam, kupiłam tarczę hamulcową do auta. Na stronie w ofercie widnieje w opisie cena za jedną sztukę oraz do koszyka można dodać 1 sztukę tarczy. Dokonałam zakupu i płatności. Dzisiaj sklep napisał smsa, że nie wyśle pojedynczej tarczy i zażądał zakupu i zapłaty za drugą tarczę twierdząc, że towar może wysyłać tylko parami, w komplecie 2 sztuk. W przeciwnym wypadku chcą anulować moje zamówienie.

W opisie oferty sklepu brak jakiejkolwiek informacji że wymagają kupna w komplecie 2 sztuk i że nie mogą wysyłać pojedynczo.

Link do oferty: https://allegro.pl/oferta/maxgear-tarcza-ham-renault-t-laguna-01-z-lozyskiem-kpl-15460024936 

Proszę o informację co zrobić w takiej sytuacji? Potrzebuję tylko 1 sztukę.

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@ko_alka@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ 

 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

az1rael
#21 Demiurg#

Załóż dyskusję domagaj sie wysłania tego za co zapłaciłaś. Chociaż wg mnie pojedyńczo się tarczy hamulcowych nie wymienia bo przy gwałtownym hamowaniu cię ściągnie na stronę z nową tarczą... 

oznacz moderatorów

Client:116740647
#7 Wielbiciel#

Wymiana tarcz to odrębna sprawa - potrzebuję 1 szt., bo niestety jedna z nowego kompletu uległa uszkodzeniu.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Tak możliwe ze jedna uległa uszkodzeniu, ale ta nowa będzie najprawdopodobniej od innego producenta, możliwe że inna struktura materiału więc wymieniając tarcze kazdą inna stwarzasz zagrożenie dla siebie i dla innych.  No chyba że ta tarcza ma być do taczek albo jakiegos wolnego ciągnika lub walca drogowego.

ps. oczywiście że masz prawo żądać  1 szt ale lepiej nie rób tego.

oznacz moderatorów

Client:116740647
#7 Wielbiciel#

A skąd założenie że to inny producent czy inny typ tarczy? Nigdzie tego nie napisałam - proszę czytać ze zrozumieniem.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zrób tak jak Co poleciłem, tu znajdziesz takich co znają się na tarczach na zapałkach na .....ale najlepiej jak udupić kupującego.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Ciekawe czemu jeden z odpisujacych ma w loginie słowo hamulec po angielaku pewnie dlatego że się nie zna lub zna jak na zapałkach a nie to pewnie nazwa sklepu i ma sugerować co sprzedaje...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A ty uczysz jak montować tarcze? o to nie pyta kupujący, a jest po polsku...nie angielaku


@az1rael  napisał(a):

Ciekawe czemu jeden z odpisujacych ma w loginie słowo hamulec po angielaku pewnie dlatego że się nie zna lub zna jak na zapałkach a nie to pewnie nazwa sklepu i ma sugerować co sprzedaje...


 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 wychodzi na to że wiem więcej o samochodach od ciebie panie bo mi nigdy nie przeskoczył palec o jeden klawisz jakbyś domyślny był to pewnie byś dostrzegł że a i s są obok siebie. Ale cóż można oczekiwać od kogoś kto zajeżdża klawiatury na przyciskach ctrl + c i ctrl + v ... 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:116740647 Otwórz dyskusję, zapłaciłeś i domagaj się wywiązywania z umowy, skoro w opisie nie ma takiej informacji(Ja nie widzę) to ma obowiązek wysyłki: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

Client:116740647
#7 Wielbiciel#

Tylko ciężko coś wybrać 🤔  "Nie otrzymałam produktu" jeszcze nie przechodzi, "niezgodny z opisem"? on jest w sumie zgodny z opisem, tylko niezgodny z wizją sprzedawcy (pewnie dlatego smsem wysyłają info o tym że trzeba dopłacić i sprzedają tylko po 2 szt.). Powinna być tam opcja inny problem
Screenshot 2024-08-06 at 17-01-05 Allegro Dyskusje.png

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:116740647  A ja odradzam dyskusję , zresztą chyba przed kupieniem to dyskusja nie jest możliwa.  

Dyskusja na tym etapie transakcji to proszenie sie o kłopoty, już widzę sprzedającego który kombinuje jak odegrać sie  na takim   upie *****ym  kupujacym.

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

W motoryzacji pracuję 32 lata. Od 16 lat w hurtowni, w której taksówkarze chcą kupić jeden klocek hamulcowy z kompletu 4. Odmawiam. Bo to komplet. Sprzedam jedną świecę zapłonową, bo jest na sztuki.

TARCZE HAMULCOWE I AMORTYZATORY powinno się kupować w kompletach, ale nie ma takiego obowiązku. Nie ma. Jeśli klient chce kupić 1 szt tarczy hamulcowej nawet do ciężarówki, mam mu obowiązek sprzedać. Tym bardziej, że oferta dotyczy 1 szt.

Proszę przekazać, że pan sprzedający może mieć kłopoty za niezgodność z ofertą i wymuszenie rozbójnicze. tarcza.jpg

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów

Client:116740647
#7 Wielbiciel#

Dokładnie 👍 Część ofert jest oferowana jako komplet - mam wtedy jasną informację jakiego zakupu mogę dokonać. Tutaj nie było nigdzie takiej informacji.

oznacz moderatorów