anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca grozi artykułem 296 kodeksu karnego za nieusunięcie opinii.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:109168718
#2 Obserwator#
Kupiłem przewód do słuchawek, który mi nie pasował. Przewód był zapakowany w pudełko, do którego go włożyłem i odesłałem. Pudełko zostało zaklejone przez firmę kurierską, wszystko było w porządku. Gdy towar dotarł do sprzedawcy, okazało się, że pudełko jest puste. Sprzedawca nie chciał zajmować się sprawą z firmą kurierską, więc otworzyłem spór. W sporze sprzedawca dalej trzymał się swojego stanowiska. Allegro zaangażowało się i poprosiło sprzedawcę, aby skontaktował się z firmą kurierską, ale sprzedawca tego nie zrobił i nadal trzymał się swojego zdania. W końcu Allegro po prostu poczekało i zwróciło mi środki na konto. Wystawiłem pozytywną opinię o produkcie, ale w kategorii obsługi klienta dałem ocenę 2. Po około miesiącu sprzedawca napisał do mnie, grożąc artykułem 296 Kodeksu karnego, jeśli nie usunę opinii. Mam pytanie, czy to tania manipulacja, czy rzeczywiście zrobiłem coś złego? I z drugiej strony, czy warto, żeby szli do sądu w sprawie przewodu za 50 złotych? 😁
oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
mdrogeria
#21 Demiurg#

,,Mam pytanie, czy to tania manipulacja ,, my nie wiemy , nie znamy stanowiska drugiej strony oraz całego przebiegu transakcji  , na to pytanie może odpowiedzieć Ci tylko sprzedawca

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:109168718 zakup od firmy ? odstąpiłeś od umowy ? sprzedawca przy odbiorze powinien spisać protokół, zrobił to ? powinien zgłosić reklamację a Tobie oddać kasę do 14 dni, i tu jak by odrzucili reklamację powinien dopiero wystąpić z roszczeniem do Ciebie o zwrot kasy bo Ty odpowiadasz za odesłanie 😄 a tak dał ciała i możesz jego groźby wsadzić między książki 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:109168718
#2 Obserwator#

Zrozumiał, Twoja odpowiedź выглядит dość аргumentowaną i dobrą, poczekam jeszcze trochę i najprawdopodobniej to właśnie jest rozwiązanie mojego problemu.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:109168718 Tu nie chodzi o 50zł tylko o spadek notowań z powodu Twojej opinii > sprzedawca ma prawo iść do sądu i tam się rozstrzygnie czy zrobiłeś coś złego czy nie > a czy rzeczywiście to zrobi ???

oznacz moderatorów
sklep_solpio
#12 Orędownik#

tu chodzi o opinie, która wpływa na jakość sprzedaży

oznacz moderatorów
Client:109168718
#2 Obserwator#

Teraz by z powodu jednego z setki lub tysięcy opinii iść do sądu...

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Client:109168718 Jak jest obiektywna niczego nie zmieniaj tu wielu straszyło, niech idzie do sądu, jakoś nikt nie idzie tylko. A jak ktoś nie chce opisywać to najbezpieczniej tylko odznaczyć gwiazdki.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:109168718 Każda opinia o sprzedawcy z zaniżoną ilością gwiazdek obniża ogólną ocenę sprzedawcy > a czy kabel, który otrzymałeś był zgodny z opisem aukcji?

oznacz moderatorów
GermanMilitaryDe
#9 Pomysłodawca#

@Client:109168718 

Bzdura, art 296 KK nie ma tutaj wogóle zastosowania.

Napisz mu, że od straszenia to są duchy, a nie sprzedawcy.

Wszystkiego dobrego.

oznacz moderatorów
Client:109168718
#2 Obserwator#

Otrzymałem odpowiedź od wsparcia Allegro, napisali, że jeśli opinia opisuje rzeczywisty problem, to wszystko w porządku i nie ma się czego obawiać. Tak więc to po prostu tania manipulacja, za którą mogę się na niego obrazić i, w świetle manipulacji prawem, sam mogę wnieść sprawę przeciwko niemu do sądu, czego nie zamierzam robić. Dziękuję za uwagę.

oznacz moderatorów