anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca nalicza kilka razy opłatę za wysyłkę

arnipp
#9 Pomysłodawca#

Sprzedawca z Danii  https://allegro.pl/uzytkownik/Elrecycling/sklep  ustawia w aukcjach koszty wysyłki wielu towarów ale nie jest to już uwzględnione po zakupie. Nie dość że czas dostawy to 30 dni czyli dłużej niż z Chin to i koszt dostawy 25 zł. Rżnięcie na kosztach dostawy. Dodatkowo towar to elektrozłom. Pisze to jako ostrzeżenie dla innych kupujących.

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41

drekenzes
#16 Inspirator#

@arnipp a Ty potrafisz liczyć? Nie wiesz że towar jest różnej wielkości i gabarytów, a podane ceny dostawy z Danii i tak są rażąco niższe od standardowych cenników? Gdzie tu masz przekręt?

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

arnipp
#9 Pomysłodawca#

Czytaj ze zrozumieniem. 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@arnipp  napisał(a):

Czytaj ze zrozumieniem. 


Zacznij od siebie.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@arnipp dzięki za ostrzeżenie 😎

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@arnipp Najprostszym wyjściem jest nie robienie zakupów u tego sprzedawcy > a jeszcze przedtem zapoznanie się z dostępną zakładką "dostawa"

Przecież nikt Cię nie zmusza do robienia u niego zakupów > każdy sprzedający ma prawo sam ustawić koszty wysyłki i czas dostawy > nie pasuje, to szukam gdzie indziej > a to że sprzedaje elektrozłom > ma prawo 

Raczej żaden kupujący nie wejdzie na AG przed zakupem > nie znajdzie akurat tego postu > nie będzie czyta > więc ten wpis to "głos wołającego na puszczy"

oznacz moderatorów

arnipp
#9 Pomysłodawca#

No własnie w zakładce dostawa jest informacja o zakupach wielu przedmiotów a mimo to sprzedawca tego nie respektuje. Dlatego ja zrobiłem tylko jeden zakup a drugi anulowałem. Szkoda czasu na tego sprzedawcę bo tam są tylko licytacje a to najgorsza możliwa forma kupna bo nie można zwrócić towaru. Inni kupujący wejdą do tego postu bo umieszczę go w komentarzu do zakupu jaki zrobiłem.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@arnipp "bo nie można zwrócić towaru"
Jak nie można jak można - masz 14 dni na odstąpienie od umowy od momentu odbioru towaru.

"Inni kupujący wejdą do tego postu bo umieszczę go w komentarzu do zakupu jaki zrobiłem."

Taki komentarz będzie niezgodny z regulaminem i zostanie najpewniej usunięty.

oznacz moderatorów

arnipp
#9 Pomysłodawca#

Po licytacji nie można zwracać towaru. 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@arnipp  napisał(a):

Po licytacji nie można zwracać towaru. 


Można.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@arnipp Oczywiście, że można.
Z pewnymi drobnymi wyjątkami - np. towary ustawowo wyłączone ze zwrotów - ale nie mają one tu zastosowania.

oznacz moderatorów

arnipp
#9 Pomysłodawca#

Tak rzeczywiście można, mój błąd prawo zmieniło się jakiś czas temu a ja kupowałem na licytacjach bardzo dawno temu.  Nie zauważyłem, że zwroty tego sprzedawcy idą na Polski adres. Czyli mają tanie przesyłki bo przepakowują te towary w Polsce.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@arnipp Pisałeś że anulowałeś ten zakup ,to tak jakbyś nie kupił i co chcesz oceniać ,coś z czego zrezygnowałeś. 

oznacz moderatorów

arnipp
#9 Pomysłodawca#

Ludzie czy wy potraficie czytać ze zrozumieniem. To jest jakaś katastrofa.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@arnipp A nie jest to tak, że próbujesz wyciąć konkurencję? Dziwne to Twoje zachowanie i komentarze. Począwszy od zarzutów że sprzedają elektrozłom (bo tak jest i nikt tego nie ukrywa), po niby naciąganie na kosztach wysyłki, pretensje o licytacje i wyssane z palca tezy że nie można czegoś zwrócić....jak widać na siłę szukasz pretekstu by zaszkodzić sprzedawcy.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@arnipp Skasują Ci ocenę i komentarz za umieszczenie linku.

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Jeden klient uważa że płyta to elektrozłom i sprzedaje za 25 zł a ja z niej demontuję elementy o wartości 170 zł. Na tym to polega ale trzeba wiedzieć co w takiej płytce "piszczy". Ostatnio klient oburzył się bo za uszczelkę policzyłem 10 zł a ona warta jest "góra" 50 gr.😂, zjeździł całe miasto a wieczorem kupił bo nigdzie nie znalazł. Następnie wywalił pięknego negatywa. 

oznacz moderatorów

arnipp
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście że tak może być ale tu nie chodzi o cenę sprzętu tylko koszty dostawy i sprawdziłem że ten sprzedawca ma pośrednika w Polsce bo zwroty są na adres polski. Czekam na to co wylicytowałem i wtedy zobaczę czy wysyłka była z Polski czy Danii. Opisy aukcji robią po polsku ale już komunikacja mailowa po angielsku. Jedna wielka ściema.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@arnipp A co zmienia to, że mają pośrednika w Polsce? Towar i tak trzeba dostarczyć z Danii do Polski i wątpię, że jest to koszt 0 zł. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@arnipp A ja widzę, że za wszelką cenę chcesz starasz się znaleźć powód do udup....... sprzedawcy > ciągle wynajdujesz nowe pretensje > przed zakupem trzeba zajrzeć na koszty dostawy > a nie "jaka super cena =1 zł, KUPUJĘ > a potem przychodzi otrzeźwienie > można było też przeczytać komentarze > ale po co? > lepiej po fakcie płakać na AG

 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@arnipp wszystkie informacje dotyczące kosztów wysyłek ,zwrotów i towaru masz podane na aukcjach. Zakupiłeś na pałę, a teraz się nie podoba. Towar wysyłany z Danii swoje kosztuje, nawet jeśli rozwiązaniem będzie wpakowanie wszystkiego w jednego tira i zawiezienie do kuriera GLS w Polsce. Dopłaty do każdego pakowanego przedmiotu są jawne i jak widać po cennikach uzależnione od wagi i gabarytu. Zaakceptowałeś takie warunki, a teraz wylewasz żale, że nie rozumiesz  opisu ofert.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów