anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca nie wysłał towaru w terminie a ja kliknąłem zwróć zakup.

chudy002
#7 Wielbiciel#

Witam, zamówiłem towar 6.11   Dostawa maksymalnie do 14.11. Niestety towar nie został nawet nadany, nie wprowadzone dane przesyłki.  Chciałem odzyskać swoje pieniądze i odruchowo kliknąłem "Zwróć zakup" .  Teraz nie mogę tego anulować a aplikacja Allegro prosi o wybranie sposobu wysyłki towaru i odesłanie do 28.11. Niestety towaru nie posiadam ponieważ sprzedawca go nie wysłał. Jedyne co zrobiłem to otworzyłem dyskusję z prośba o zwrot pieniędzy. Nie wiem co zrobić z faktem odesłania towaru po zgłoszonym zwrocie.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@chudy002 nic nie musisz robić, nie możesz odesłać przedmiotu, którego nie otrzymałeś. Dobrze, że założyłeś dyskusję. Jeśli nie ma możliwości anulowania zamówienia np. dlatego, że sprzedający zmienił status zamówienia to należy zrobić to co, Ty czyli zgłosić zwrot. Sprzedający powinien niezwłocznie zwrócić Ci wpłatę, jednak zgodnie z ustawą ma na to maksymalnie 14 dni. Jeśli nie wypowie się w dyskusji w ciągu 24h, poproś o naszą pomoc.
Nie martw się, możesz liczyć na nasze wsparcie! 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

chudy002
#7 Wielbiciel#

Bardziej komplikuje się to że sprzedawca właśnie teraz po tym jak wybrany został zwrot i poprosiłem go o oddanie pieniędzy napisał że wyśle towar jutro i wprowadził dane przesyłki.   Teraz allegro czeka aż odeślę towar, sprzedawca jest o całej sytuacji poinformowany, jednak wprowadza dane przesyłki. Rozumiem że "Zwrotu zakupu" anulować nie mogę, dlatego zmuszony będę do odesłania paczki gdy do mnie dotrze ?      

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@chudy002 napisz proszę w dyskusji do sprzedającego, że rezygnujesz z zakupu i że prosisz, aby nie wysyłał tej przesyłki. 
Po 24h od założenia dyskusji w razie potrzeby będziesz mógł poprosić o pomoc pracownika Allegro. Sprzedający nie powinien Ci jej wysyłać, jeśli to zrobi, możesz ją odebrać i odesłać (będzie to darowe, ponieważ zamówienie jest w ramach Smart) albo możesz jej nieodebrać i wróci do nadawcy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dyskusję? a są problemy ze sprzedającym, ma on czas 14dni na zwrot od chwili odstąpienia od umowy zakupu(zwrot) i w zasadzie po tym terminie powinno się zakładać dyskusję jeżeli chodzi o zwrot środków!

oznacz moderatorów

chudy002
#7 Wielbiciel#

"Dyskusję" z prośbą o zwrot pieniędzy z powodu nie wysłania towaru, nie rozumiem zdziwienia, aplikacja kazała oddać mi towar którego nie posiadam ponieważ sprzedawca nie wysyła dlatego "dyskusja"...

oznacz moderatorów