anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca oskarża mnie o uszkodzenie przedmiotu.

Splitax
#7 Wielbiciel#

Otrzymałem towar, grę na konsolę. Od razu widziałem że nie odpowiada mi towar - wydanie nie zgadzało się z pokazanym na aukcji.

Widziałem że płyta jest nie uszkodzona, lecz nie wyciągałem jej nawet z pudełka, gdyż wiem żę będę ją odsyłał.

Odesłałem towar niemal od razu po jego otrzymaniu.

Dziś po 4 dniach od odebrania przesyłki przez sprzedawcę, dostaję informację że odmawiają przyjęcia zwrotu bo płyta jest do śmieci gdyż jest pęknięta.

Ja nie odsyłałem pękniętej płyty, 4 dni była ona w rękach sprzedawcy, i dopiero po tym czasie otrzymuję informację że jakoby ją uszkodziłem i nie oddadzą mi pieniędzy. Odsyłana była inpostem przez zwrot z allegro, bez podania przyczyny, które przysługuje mi do 14 dni.

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Od kogo kupiłeś?

oznacz moderatorów

Splitax
#7 Wielbiciel#

Sklep, firmaGames4Us

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Splitax płyta była zafoliowana? odpakowałeś? treści multimedialne na trwałym nośniku nie podlegają zwrotom powinno być ograniczenie w zwrotach

oznacz moderatorów

Splitax
#7 Wielbiciel#

płyta nie była zafoliowana, towar był używany, nie było nawet plomby zabezpieczającej przed otworzeniem, plomba była tylko na płycie.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

link do aukcji

oznacz moderatorów

Splitax
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

az1rael_0-1685225473875.png

na niebiesko podkreślone podlega ograniczonemu zwrotowi
tzn ze nie mogles wcale oddac chyba ze sprzedawca sie zgodzi na zwrot 
nie masz filmiku z odpakowania
zwrot lezy po twojej stronie i za niego odpowiadasz
przyjales paczke bez zastrzezen czyli towar byl caly 
zgodnie z prawem sprzedawca musi przyjac zwrot ale moze ci oddac 1 grosz

oznacz moderatorów

Splitax
#7 Wielbiciel#

Ten zapis tyczy sie ZAPIECZĘTOWANEGO OPAKOWANIA. A opakowanie nie było zapieczętowane, była to gra używana bez żadnej formy folii albo plomby.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

a masz na to jakieś zdjęcie? dowód inny niż to że ty tak twierdzisz?

oznacz moderatorów

Splitax
#7 Wielbiciel#

Pisze ci na aukcji że towar jest używany... lol

W ogóle nie o tym jest temat, sprzedawca bądź kurier uszkodził przedmiot i twierdzi że ja go uszkodziłem.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

to nic nie szkodzi bo skoro nie zglosiles uszkodzenia w momencie odebrania tzw doreczenie bez zastzrezen i nie sporzadziles protokolu do reklamacji tzn ze plyta byla cala
wiec jak odsylales to byla cala a dojechala zniszczona a za zwrot zgodnie z ustawa odpowiada kupujacy 

oznacz moderatorów

Splitax
#7 Wielbiciel#

No chyba nie, bo ja nie uszkodziłem towaru. Sprzedawca miał sprawdzić przesyłkę w jakim jest stanie jak ją odbierał od kuriera.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

nic nie szkodzi ty odpowiadasz za zapakowanie zwrotu skoro dojechal rozwalony to albo byl zle spakowany albo przewoznik do rozwalil mimo spakowania i nic nie da nawet to ze mogles odeslac w tym samym kartoniku co przyszlo bo to ze sie udalo w jedna strone i odpowiadal sprzedawca do chwili wydania tobie nie znaczy ze tobie tez sie musialo udac
w tym momencie po zgloszeniu reklamacji przez dowolna strone przewoznik moze uznac reklamacje lub odrzuci np podajac powod zle spakowanie i wtedy poszlo sie gwizdac 
sprzedawca nie musi nawet skladac reklamacji bo ma prawo pomniejszyc kwote zwrotu o uszkodzenie towaru a zlamana plyta jest warta ile 1 grosz? natomiast gdybys to ty chcial skladac reklamacje to on musi ci sporzadzic protokol szkody do 7 dni od odebrania i reklamacje i protokol zrobisz na stronie przewoznika

oznacz moderatorów

Splitax
#7 Wielbiciel#

Sytuacja wygląda tak, że ze zdjęć które otrzymałem wynika że ktoś złamał płytę przy jej wyciąganiu z pudełka, czego Ja nie robiłem. Kurier, też tego nie robił.

Pozostaje tylko jedna opcja, pracownik przyjmujący zwrot uszkodził płytę, a ja mam za to ponosić koszta?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

a masz na to dowód inny niż słowo przeciw słowu? no nie masz, ty mówisz że nie wyciągałeś oni że otwarli pudełko i jest złamana płyta prawo mówi kupujący odpowiada za towar towar jest zepsuty potrąć koszty naprawy / uszkodzenia
ważne jest jeszcze czym to przyszło może allegro one box?

oznacz moderatorów

Splitax
#7 Wielbiciel#

Zwrot był wykonany przez darmowy zwrot allegro inpost.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

zamawiales tez inpostem czy moze allegropaczkomatem?

oznacz moderatorów

Splitax
#7 Wielbiciel#

Zamawiane też było allegro inpost

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

pierwsze co to musisz założyć dyskusję
druga rzecz uokik jest zdania że reklamacje do przewoźnika składać powinien odbiorca ale sprzedawca może zamiast składać reklamację zwrócić pomniejszoną kwotę

oznacz moderatorów