anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

sprzedawca wystawia powystawowe i ze zwrotów laptopy jako nowe

bolo745
#9 Pomysłodawca#

Cwany sprzedawca wystawia powystawowe i ze zwrotów laptopy jako nowe,

po komentarzach widać jak sie ludzie wkurzają,

a człowiek tylko traci czas na znalezienie nowego dla siebie:

https://allegro.pl/oferta/lenovo-g70-35-a6-6310-8gb-256ssd-w10-17-3-11812064134#

https://allegro.pl/oferta/lenovo-g70-35-a6-6310-8gb-256ssd-w10-17-3-11811926007

https://allegro.pl/oferta/lenovo-ideapad-3-17ada-3050u-8gb-w10-512pcie-szary-10911792601

oznacz moderatorów
62 ODPOWIEDZI 62

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@A3dam 

narusza Regulamin (a więc również tzw. "zasady Allegro") i nie powinna być (jakkolwiek to nazwiesz) ofertą aktywną

Czy w którymś miejscu naszego Regulaminu pojawia się informacja, że jedyną sankcją związaną z nieprawidłowym opisem oferty jest jej trwała i bezpowrotna dezaktywacja?

Zachęcam do lektury różnych wydań SJP nawet z całego okresu istnienia marki Allegro.

Oferty były i są usuwane z Allegro. Które z wydań SJP uniemożliwia używania słowa "usunąć" wraz z przysłówkiem "ponownie"? Włosy są ponownie obcinane, trawnik ponownie koszony, a oferty ponownie usuwane. Nie ma tu żadnej tajemnicy, a tym bardziej kłamstwa.

może dochodzić do czynów nieuczciwej konkurencji popełnianych przez Serwis

Wydaje się istotne dla tej sprawy, czy do takich czynów dochodzi (i jesteś w stanie to potwierdzić, a nie tylko tak myślisz), czy jednak nie dochodzi.

Nie bronię tego sprzedawcy. Bronię jednak autonomii Allegro co do metod, jakie stosujemy w przypadku naruszeń regulaminu (ich regulaminowy katalog jest szerszy, niż twierdzisz). Chciałbym również, aby zachowania na tym forum mieściły się w pewnym kanonie. Nie musicie nas lubić (jako przedstawicieli Allegro czy personalnie), ale miejmy do siebie szacunek.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@msniezek 
jedyną sankcją związaną z nieprawidłowym opisem oferty

Jedyną ?
Jedyna - to ta i tylko ta (żadna inna). Tymczasem nie ma tej, więc w tej sytuacji przestaje mieć znaczenie czy są jakieś inne.
Osoby mające większy szacunek do obowiązującego porządku prawnego i społecznego są zainteresowane przede wszystkim skutecznością "odpowiednich zespołów". Jeżeli zgłaszana przez Nich oferta naruszająca Regulamin - czego Serwis nie neguje - nadal jest aktywna (a takich ofert tylko u jednego sprzedawcy są tysiące), to jest to obraz aktualnej skuteczności działań osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Użytkowników w Serwisie.
Wtórowanie, że jest inaczej niż jest (w sytuacji gdy weryfikacja faktycznego stanu nie pozostawia żadnych wątpliwości) - może być odbierane przez Adresatów tych informacji nie tylko jako brak szacunku Wtórujących dla Drugiej Strony, ale i dla samych Siebie. 


Włosy są ponownie obcinane, trawnik ponownie koszony, a oferty ponownie usuwane.

Jeżeli nie zauważasz subtelnej różnicy pomiędzy kosmetyką, pielęgnacją polegającą na skróceniu długości czegoś co z natury swojej odrasta (tu: włosy, trawa), a usunięciem - to trudno prowadzić merytoryczną polemikę w tym temacie.
W świetle powyższego: "usunąć ponownie" - to oksymoron.


Bronię jednak autonomii Allegro co do metod, jakie stosujemy. 
W tym wątku ocenie innych Użytkowników poddano skuteczność (jej brak) stosowanych przez Was metod i to jak zostały przez Nich odebrane.
Tak, macie prawo stosować nieskuteczne metody. Ale oświadczanie, że są one skuteczne gdy obraz sytuacji wskazuje na co innego - budzi uzasadnione wątpliwości oraz sprzeciw.


Nie musicie nas lubić (jako przedstawicieli Allegro czy personalnie), ale miejmy do siebie szacunek.
Jeżeli przekazywane tu spostrzeżenia, wskazywanie błędów, demaskowane nieprawidłowości etc. - należycie umocowane nie tylko własnym "widzimisię", które mogłyby (a prawdopodobnie nie tylko w mojej ocenie powinny) być spożytkowane na faktyczną poprawę funkcjonowania i wizerunku Serwisu wydajesz się odbierać jako brak szacunku z powodu rzekomej awersji - to chyba najwyższy czas na refleksję zanim popadnie się w paranoję.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

Minęły 3 tygodnie bezskutecznych (pozorowanych ?) działań (zaniechań ?) Allegro.

Przypomnę, że umieszczony w ofercie na Allegro parametr "Stan":

Nowy - oznacza Towar całkowicie nowy, nieużywany, nieotwarty, nieprzepakowywany, nieuszkodzony bez jakichkolwiek śladów użytkowania, znajdujący się w oryginalnym opakowaniu (tam, gdzie ma to zastosowanie) wraz z nieuszkodzonymi oznaczeniami producenta (takie jak plomby na pudełkach czy metki na ubraniach).

Tak na Allegro oznaczane są oferty w których w której sprzedawca oświadcza w opisie przedmiotu, że ów przedmiot:
"posiada ryski w częściach roboczych obudowy powstałe w wyniku transportu, przepakowania lub ekspozycjioraz "Klawiatura QWERTY spolszczona stickerami"

Coraz trudniej oprzeć się wrażeniu, że tzw. "autonomia Allegro" to "arogancja Allegro".
Gdzie tu jest szacunek Allegro dla Użytkowników, o który apelował msniezek ?
A może (parafrazując Menedżera) również: "słowo "szacunek" na przestrzeni lat zmieniało swoje znaczenie" i coś umknęło naszej uwadze ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

bolo745
#9 Pomysłodawca#


jak miło popatrzeć jak Alegro dla zysku przymyka oko na ten proceder,
a niewygodne posty usuwa

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Szczerze powiedziawszy po lekturze wątku i looknięciu na tego sprzedającego powiem,  że trochę "bijecie pianę" panowie.

Opis jest jaki jest, każdy zainteresowany ofertą powinien przeczytać od deski do deski i podjąć decyzję co do zakupu lub rezygnacji z niego.

Jeżeli chodzi o tego sprzedawcę to jest coś gorszego aniżeli ten opis. Mianowicie próbuje wciskać klientom to czego się nie zakupiło tz. sprzęt z gorszymi parametrami lub nie mający potrzebnych złącz. Są problemy ze zwrotami, obsługa klienta mocno kuleje.

Za to się tak naprawdę należą baty.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Skill_Player 
Zapoznaj się z Regulaminem Allegro:
https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/2 p.1.4
b. Sprzedający podczas sporządzania Oferty w Allegro powinien określić parametr “Stan” Towaru zgodnie z następującymi cechami:

Nowy - oznacza Towar całkowicie nowy, nieużywany, nieotwarty, nieprzepakowywany, nieuszkodzony bez jakichkolwiek śladów użytkowania, znajdujący się w oryginalnym opakowaniu (tam, gdzie ma to zastosowanie) wraz z nieuszkodzonymi oznaczeniami producenta (takie jak plomby na pudełkach czy metki na ubraniach).


Pojawiają się przypuszczenia, że sprzedający może mieć plecy. Gdyby to potwierdzono to byłby spory problem dla Serwisu. Dlatego dziwię się, że swoimi zaniechaniami i opieszałością uprawdopodabniają niekorzystne dla siebie hipotezy zamiast stanowczo odciąć się od "podejrzanych" praktyk.
Tu mamy oferty naruszające Regulamin Allegro, ale Allegro chroni również oferty w których sprzedawcy deklarują naruszenie obowiązujących przepisów prawa w przypadku gdy doszłoby do zakupu w takiej ofercie.


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Allegro chroni tego sprzedającego? Być może. Firma dostała za sprzedaż w samym czerwcu ponad 60 komentarzy pozytywnych. Otworzyłem wszystkie linki do komentarzy, podliczyłem wartość sprzedanych towarów i wyszło mi, że sprzedali w ciągu ostatnich 3 miesięcy, towaru za około 90,000tys zł.

Ile z tego prowizji dla Allegro? 😉 😅

Mnie jako konsumenta nie boli ten opis bo jeżeli chcę coś kupić to dokładnie czytam i opis aukcji jak komentarze sprzedającego.

Nie kupił bym od nich, nie ze względu na opisy ich aukcji a za wciskanie ludziom tego czego nie zamówili.

Jeżeli natomiast kogoś lub jakąś firmę tz. ich konkurencję boli to co "wyprawiają" na portalu to niech zgłosza ich do odpowiednich urzędów jeżeli się da. Allegro jak widać podchodzi do spawy "biznesowo" 😉

oznacz moderatorów

KLIMAS007
#9 Pomysłodawca#

Postaw się w sytuacji gdy chcesz kupić kilka modeli np. telefonów, w różnych konfiguracjach i kolorach. Dla przykładu niech to będą iPhony. Musisz kupić 20szt. 
wchodzisz na Allegro, zaznaczasz „nowe” wchodzisz w pierwsze 20 ofert i czytasz wszędzie „jak nowy”, „ekologiczne opakowanie”, „zweryfikowany technicznie w 20 pkt.” Ect. I teraz powiedz mi ile wart jest Twój czas? Robisz wszystko jak powinieneś, zaznaczasz i korzystasz z filtrów Allegro, ale niestety z 200 powielonych ofert 199 to oferty niby nowych ale refabrykowanych telefonów.  
I teraz powiedz mi czy jest to Ok w stosunku do osób szukających typowo nowego telefonu? 

Ze swojego doświadczenia powiem Ci ze zamówiłem kilka takich telefonów z „nadwyżek magazynowych - nowe sprawdzone jednak w nieoryginalnym opakowaniu” jak przyszły to nie wierzyłem. Każdy jeden miał wymieniony ekran na nieoryginalny zamiennik, kilka z dołączanymi akcesoriami bez certyfikatu i jeden telefon, który po podłączeniu do prądu dołączona ładowarka wybuchł - dosłownie uleciał dym i pokazał się płomień. 

Teraz powiedz mi po co są filtry na Allegro? 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@KLIMAS007 
Zgodnie z Regulaminem Allegro oferta w której sprzedawca wskazuje w opisie przedmiotu, że:
"posiada ryski w częściach roboczych obudowy powstałe w wyniku transportu, przepakowania lub ekspozycji" oraz "Klawiatura QWERTY spolszczona stickerami"

- nie ma prawa zawierać określenia stanu przedmiotu jako: "Nowy".


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

bolo745
#9 Pomysłodawca#

jakie Alegro ma wytłumaczenie na trwanie tego procederu ?

oznacz moderatorów

agencja_victoria
#8 Zapaleniec#

Nie ma wytłumaczenia. To są praktyki od dawna znane na Allegro. Paniom moderatorkom też na pewno świetnie znane. Przecież na Allegro żeby kupić nowy telefon (zgodnie z regulaminem w nieotwartym opakowaniu) trzeba poświęcić kilka godzin. ta sama sytuacja jest z resztą elektroniki. O perfumach to już nie wspomnę. Na policji dostaniecie pytanie a nie zastanowiło Pana, że ta cena była taka niska? No nie zastanowiło bo przecież w Polsce jest przestępstwem sprzedawanie podróbek. To niby dlaczego miało zastanowić, kupiłem produkt, który był nazwany jak oryginalny. Panie moderatorki napiszą sprzedający dostał upomnienie.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@bolo745 Jeśli nie wiadomo o co chodzi... to wiadomo o co chodzi (:

Zerknij tu https://allegro.pl/uzytkownik/Allegro/oceny?recommend=false&page=1
Notoryczny brak towaru itp. Każdy inny użytkownik miałby już blokadę konta ale nie oficjalny sklep allegro (:

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Pomijając to co napisałeś, ale dlaczego "

Na allegro

od 22 lat i 5 miesięcy" ?

Przecież to data powstania Allegro w jego pierwotnej wersji, a nie sklepu Allegro. Wszystko co tu się obecnie dzieje to jeden wielki wałek.

 

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Mac20ek00 

od 22 lat i 5 miesięcy" ?

mylisz się

ten użytkownik jest młodszy niż serwis allegro

ja jestem dłużej na allegro niż osa

oznacz moderatorów

agencja_victoria
#8 Zapaleniec#

Mało tego jak napiszesz do sprzedawcy, że żądasz obniżenia ceny ponieważ towar jest niepełnowartościowy, to Ci odpowie przecież w opisie jest napisane (on powie pisze), że towar był przepakowywany itp itd. Ja sam miałem taką sytuację właśnie z iPhonem i jak napisałem do sprzedającego że bateria ma 85%!!! To mi odpisał, że to są procesy starzenia się baterii i z wiekiem ich wydajność spada. Żeby było jasne w nowym telefonie niby nigdy nie używanym wydajność baterii na poziomie 85%. Ja rozumiem 99-97. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

a ja się będę czepiał parametru allegrowego "nowy",

gdyż nie ma on umieszczenia w przepisach polskiego prawa

wg ustawy konsumenckiej towarem nowym jest także towar po prawidłowym zwrocie lub z ekspozycji

podobnie w ustawie o vat - towar nowy jest to towar używany mniej niz 6 miesięcy

kategorie allegro odnoszące sie do stanu towaru są niezgodne z polskimi przepisami

 

jak allegro chce być tak bardzo do przodu niech oddaje sprzedawcom różnicę w cenie jaka powstaje po prawidłowo dokonanym zwrocie towaru a allegrowym nowym

 

wg allegrowej definicji chleb w foli lub hamburger z maka w oryginalnym opakowaniu nawet po roku od daty ważności jest nowy

 

jak powyżej wspomniany sprzedawca napisze w swojej ofercie towary nowe z rynku niepolskiego i dostosowane do naszej specyfikacji, transportowane ekologicznie bez opakowań to wg allegro będzie to towar nie nowy

 

można brnąć dalej w obłęd nowości - np: uważać za nowe produkty z magazynu producenta a z np: z magazynu allegro czy innego sprzedawcy jako nie nowe

bzdura goni bzdurę

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

allegro wprowadza zmiennoliterkowość produktu jak tęczowi aktywiści

działa przy tym na niekorzyść konsumentów

zapomina, że wg prawa towar nie nowy ma inne umocowanie w prawie np: okres ustawowej gwarancji czy rękojmi

jednocześnie zrównuje tym działaniem i produktyzacją towary w wersji polskiej i przeznaczone

na inne rynki

zapomina także, że w myśl ustawy konsumenckiej za towar odpowiada bezpośrednio sprzedawca nie producent

jeżeli sprzedawca chce przepakować towar w swoje pudełko to ma do tego pełne prawo i będzie to towar nowy

większość produktów jest importowana z chin i dopiero w Polsce dostaje polskie pudełka, instrukcje i oznaczenia - wg definicji allegro nie jest to towar nowy!

np:

https://allegro.pl/oferta/tuner-dvb-t2-krugermatz-h-265-hevc-dekoder-km0550b-11471590155

towar importowany od producenta z chin - zapakowany mógł być w Polsce

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

i na koniec quiz

kto otrzymał taki komentarz?

"Nie polecam tego sprzedawcy bo otrzymałem outletowy i uszkodzony sprzęt a miał być nowy i po mimo kilkunastu prośbach wymiany sprzętu na nowy to i tak nie został wymieniony tylko otrzymałem wiadomość że do dzisiaj szukają i nie wiadomo do kiedy będą szukać części aby do mnie je przesłać. Miał być to prezent w zeszłym tygodniu ale wszystko spaliło na panewce. Proszę przemyśleć sprawę dwa razy nim dojdzie do zakupu bo wychodzi na to że aukcja nie zawsze jest zgodna z prawdą. NIE POLECAM NIKOMU!!!"

 
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

Cztery tygodnie kompromitującej bezradności Allegro.

Nadal aktywnych są tysiące ofert naruszające Regulamin u jednego tylko Użytkownika 

Np.:
https://allegro.pl/uzytkownik/aloplaptopy/laptopy-ibm-lenovo-77920
(porysowane obudowy, nalepki na klawiaturach, brak oryginalnych opakowań - taki jest stan wg deklaracji sprzedającego)

A według Allegro to jest sprzęt nowy
(czyli zgodnie z Regulaminem: całkowicie nowy, nieużywany, nieotwarty, nieprzepakowywany, nieuszkodzony bez jakichkolwiek śladów użytkowania, znajdujący się w oryginalnym opakowaniu (tam, gdzie ma to zastosowanie) wraz z nieuszkodzonymi oznaczeniami producenta (takie jak plomby na pudełkach).

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@A3dam, poprosiłam o weryfikację tych ofert - podjęliśmy stosowne działania wobec tych łamiących regulamin.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów