anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca zastraszeniem wymusza pozytywne opinie

Czah-nik
#11 Animator#

Witam

Kupiłem od [edycja] pada do Nintendo Switch. Wystawiony jako nowy i oryginalny - przyszedł chińczyk bez kartonu. Tłumaczenie sprzedawcy, że w związku z jakimiś opłatami zgodził się na dostawę bez oryginalnych kartonów 😄 W każdym razie, do sedna.. 

Sprzedawca ten nęka mnie telefonami oraz pisami od jakiegoś radcy prawnego, że mam zmienić negatywny komentarz, bo inaczej poda mnie do sądu. Czy Allegro może jakoś na niego wpłynąć? Ja rozumiem, że może przez pomyłkę kliknął, że sprzedaje oryginały, mimo, że sprowadza ja z chin i jego sprawa. Komentarz edytowałem już, żeby usunąć "podróbka" - niech będzie mu będzie (mimo, że mam zdjęcia, że nie jest to oryginał, nie jest oryginalna płyta PCB). Widzę, że on tak straszy każdego, bo strasznie dużo negatywów mu nagle znika - gdyby nie znikały to nigdy u typa bym nie kupił i dlatego mój zostaje. 

Sprzedał podróbkę jako nową, kasę odzyskałem po interwencji pracownika Allegro, sprzedawca chińszczyzny zastrasza klientów - to nie powinno być tolerowane, po to są komentarze, aby inni kupujący mogli je przeczytać. 

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

LEW433
#21 Demiurg#

Te pisma to jakiś wzór z internetu zapewne, przez lata tu wielu sprzedających tak straszyło i nie czytałem żeby któryś się pochwalił wyrokiem, jeżeli komentarz jest zgodny z regulaminem Allegro i nie obrazą, ja bym nie usunął. A jak nęka to odpisz że zgłaszasz go na Policję, zobaczysz co zrobi.

oznacz moderatorów

Czah-nik
#11 Animator#

Chodzi bardziej, czy Allegro nie zwalcza takich praktyk jak zastraszanie. U sprzedawcy jest 30 usuniętych komentarzy, zakładam, że negatywnych. Idąc dalej (posiłkując się instrukcją z "pisma") zakładam, że część negatywów została edytowana na pozytywy. Ja się sprawy w sądzie nie boję, bo przesłałem screenshoty i zdjęcia do UOKiK oraz KAS, że typ sprzedaje jako oryginały chińskie podróbki. Kwestia, aby reszta kupujących była świadoma od kogo kupuje. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Sprzedający może dogadywać się z kupującym>Allegro dopuszcza takie praktyki, a jak to robi!

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Czah-nik allegro nic z tym nie zrobi ty masz prawo zepsuć komuś opinię i sprzedaż negatywem a on ma prawo wezwać cię pismem przedsądowym do cofnięcia szkalującej go opinii publicznej z poinformowaniem cię o twoich prawach. A co sąd zasądzi to potem opublikuj wyrok jak do sądu pójdzie

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@Czah-nik allegro samo namawia sprzedawców do rozwiązywania tego typu spraw na drodze sądowej. Ba- podsyłają paragrafy na które można się powołać.

oznacz moderatorów

Czah-nik
#11 Animator#

Czy to normalne, ze sprzedawca sprzedaje podrobiony towar jako nowe i oryginalne, potem nęka mnie telefonami, pismami od radcy prawnego, a końcu grozi, że przyjedzie do Gdańska za miesiąc oraz udostępnia moje dane (adres, imię, nazwisko oraz telefon komórkowy) w odpowiedzi na komentarz? 

Mogę prosić o interwencję Allegro? Sprawę zgłoszę jutro na policję. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

chrome_2023-02-16_21-32-06.png

chrome_2023-02-16_20-03-44.png

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Ja bym sie bał, przecież on zna Twój adres. 

oznacz moderatorów

Czah-nik
#11 Animator#

Na jakiś portalach typu "wpisz nazwę firmy" + opinia w google piszą, że oni zachowują się jak grupa przestępcza, więc dla mnie to nie jest do śmiechu. 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

daj linka do oferty

 

oznacz moderatorów

Czah-nik
#11 Animator#

[edycja]

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Muszą być bardzo skuteczni w stawianiu klienta do pionu, z pionu obsługi klienta, czy jakoś tak, że klienci usuneli aż 34 negatywy. Wooow

Allegro powinno się przyjrzeć postępowaniu post-sprzedażowemu tego sprzedawcy

oznacz moderatorów

Czah-nik
#11 Animator#

Są, w usuniętych komentarzach było sporo o straszeniu sądem. Ja się nie dam 🙂 Jak widać (i jak w temacie) nękania i zastraszania ciąg dalszy. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ja bym takiego delikwenta jak nęka zgłosił na Policję.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Czah-nik zgłoszenie na policję o nękanie i zastraszanie z kk

oznacz moderatorów

Czah-nik
#11 Animator#

Wysłałem zgłoszenie do UODO, a jutro na komisariat. 

oznacz moderatorów

Czah-nik
#11 Animator#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Czy mogę prosić o jakieś udokumentowanie (pliki czy historię edycji.. coś oficjalnego) jego komentarza i przesłanie na mój adres email? Sprawa będzie zgłaszana jako incydent RODO i możliwe, że złożony zostanie pozew. 

oznacz moderatorów

Czah-nik
#11 Animator#

@_HolaOla_ @nat_not @mr_oma @la_nika @ko_alka 

Mogę prosić o jakiś komentarz ze strony Allegro? Na czym aktualnie stoję?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Czah-nik Cześć. 🙂 Przepraszam, że czekałeś na odpowiedź. Zarówno w komentarzach, jak i w odpowiedziach nie należy podawać danych żadnej ze stron transakcji, dlatego odpowiedź została usunięta. 

Sprzedający nie powinien również kierować żadnych gróźb w kierunku klientów. Koniecznie prześlij nam zrzuty całej rozmowy przez ten formularz: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=ad72cbbb-fdaf-464c-8e73-b594ab339c50&subjectId=739f3471-a... (z widocznym loginem sprzedającego). Podejmiemy odpowiednie kroki względem tego konta.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Czah-nik
#11 Animator#

Czy mogę prosić coś bardziej oficjalnego niż mój zrzut ekranu z konwersacji? Pliki z historią czatu, historia odpowiedzi na moją negatywną opinię. 

Czuję się zagrożony, sprzedawca wydaje się nie panować na swoimi emocjami, wydzwaniał do mnie sporo, opinię w internecie o tym, że firma zachowuje się jak organizacja przestępcza też nie pomagają. Chcę dziś po pracy złożyć zawiadomienie na policji. 

oznacz moderatorów