anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Straszenie adwokatem za negatywną opinię!! Czy tak można?

MAMY ROZWIĄZANIE!
1Basia2
#3 Debiutant#

Zamówiłam dla dzieci ze szkoły nagrody w postaci niewidzialnych długopisów.  Żaden z długopisów nie działał. 1 z uczniów go wyrzucił, pozostałe osoby nie wiem co z nimi zrobiły. Napisałam o tym sprzedającemu a on na to, że mam nagrać filmik żeby udowodnić , że są wadliwe. Miałam jeździć po domach i pytać czy ktoś mi odda zepsuty długopis bym mogła nagrać filmik? Dalej kontaktu nie było. Po szaleństwie z koronawirusem zabrałam się za wystawianie opinii. Jestem 14 lat na allegro i rzadko mi się to zdarza. Po co w takim razie są te oceny. Miałam napisać, że wszystko jest super i polecam, żeby Pan był zadowolony i żebym nie miała problemów? Czy to nie jest chore, że człowiek chce mnie ciągać po sądach za to że zaznaczyłam łapkę w dół i niezgodność z opisem? Nie wyraziłam się w żaden sposób źle , nie otrzymałam za produkty zwrotu pieniędzy. Nie wiem co mam w takiej sytuacji zrobić bo nie wiedziałam, że wyrażanie swojej opinii jest zabronione!!!!

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
konto zamknięte
Nie dotyczy

Wszystko można, ale nie ma się co bać, @xyz96 ci wytłumaczy dlaczego 🙂
Szczerze mi się szkoda ciebie zrobiło po przeczytaniu tego posta, smut 😞 😞

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@konto zamknięte  Dopiero co wyciągałeś do @xyz96  rękę na zgodę i już ją cofasz. OCB?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:79179573, że co? 😮 oznaczyłem @xyz96, bo wie dokładnie jak pomóc w takich tematach, już nieraz miał najlepszą odpowiedź, serio, bez sarkazmu czy coś 🙂
ale wiem jak to działa, ludzie często pochlebne opinie lub pomocną dłoń określają jako złośliwe, albo dziwne, przyzwyczajeni do toksycznych wypowiedzi od całej reszty 😞

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@1Basia2  Jeśli Twój komentarz jest zgodny z prawdą i nie zawiera słów uznanych za obraźliwe, to nie masz się czego obawiać. Kancelaria adwokacka, którą próbuje Cię straszyć sprzedawca prawdopodobnie nie istnieje, więc i żadnego pozwu nie będzie. Groźby bezprawne i nękanie np. telefonami, czy e-mailami możesz zgłosić na Policję, nie zaszkodzi też powiadomić Allegro o próbach zastraszania.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
1Basia2
#3 Debiutant#

Ja nic nie napisałam w komentarzu. Kliknęłam tylko kciuk w dół i dałam 2 gwiazdki za niezgodność z opisem, 5 za przesyłkę nawet 5 za kotakt. 

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@1Basia2  To tym bardziej nie masz się czego obawiać. Sprzedawca blefuje.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

no to tymbardziej, chyba sprzedawca jakiś nieogarnięty.. 😐

oznacz moderatorów
way2
#9 Pomysłodawca#

Można było po takim sprzedającym pojechać równo, aby be słów obraźliwych wulgarnych, więć niech i tak się cieszy.

Proszę się nie przejmować.

oznacz moderatorów
audioinfo
#1 Nowicjusz#

Ja narzekam na pomoc allegro. NIE POLECAM !!! policja tez nie mam zaufania w tym kraju. tylko sąd najskuteczniejszy (wedlug mojej opinii, nie zawsze zgodny z prawdą ale to ostatnia nadzieja)

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Nie daj się zastraszyć i nie usuwaj komentarza. Było tu już wiele wątków na ten temat - niektórzy, zazwyczaj ci najgorsi sprzedawcy, zastraszają w ten sposób, ponieważ nie są w stanie zadbać o swoje oceny w normalny sposób. Jeśli Twój komentarz w części opisowej nie zawiera kłamstw, absolutnie nie masz się czego obawiać, a jeśli są tam tylko gwiazdki, czyli punkty, to tym bardziej. Tego sprzedawcę za zastraszanie i za nakłanianie do zmiany oceny możesz zgłosić do Allegro. Komentarze negatywne są po to, aby ostrzegać innych przed problemami transakcyjnymi. 

oznacz moderatorów
way2
#9 Pomysłodawca#

taa. z tym że allegro po prostu sobie usuwa negatywne komentarze od kupujących bez podania przyczyny. Jeżeli długopisy nie działają można je odesłać w ciągu 14 dni, zrezygnować z zakupu lub reklamować.

oznacz moderatorów
way2
#9 Pomysłodawca#

aha wyrażanie subiektywnych opini jest zgodne z regulaminem allegro 

Artykuł 11. SYSTEM OCEN

11.1.

W ramach Allegro Użytkownikom udostępniony jest system ocen zarówno w formie opisowej jak i graficznej (tj. graficzna ocena sprzedaży), który służy do wymiany subiektywnych opinii o przebiegu Transakcji i realizacji umowy. Jeżeli doszło do zawarcia umowy pomiędzy Użytkownikami, Kupujący, w terminie nie dłuższym niż 90 dni od daty zawarcia umowy tj. od dnia i godziny jej zawarcia, może wystawić ocenę Sprzedającemu, przy czym termin ten liczony jest z dokładnością co do godziny. Sprzedający, który otrzymał ocenę o charakterze "nie polecam" może ją jednokrotnie uzupełnić o swoją odpowiedź. Wystawienie oceny nie jest możliwe w sytuacji, gdy Kupujący dokonał zakupu na zasadach opisanych w art. 2.7., a także gdy nie dokonał pełnej aktywacji Konta lub jego Konto jest zawieszone.

11.2.

Ocena w formie opisowej może mieć charakter polecający lub niepolecający zakupu. Graficzna ocena sprzedaży pozwala ocenić Kupującemu w skali od 1 do 5 przebieg realizacji umowy przez Sprzedającego pod względem następujących parametrów:

  • zgodność z opisem
  • koszt wysyłki
  • obsługa kupującego
oznacz moderatorów