anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Super oferta?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

 @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Dostałam ofertę na kawę w kapsułkach - 88 zł za 90 sztuk. Po wejściu w link ukazuje się cena 97, 99

Screenshot_2022-07-13-22-31-01-607_com.google.android.gm.jpg

 
 

🤔

O co w tym chodzi? Proszę załadować printscreeny.

Screenshot_2022-07-13-22-31-01-607_com.google.android.gm.jpg

Wiola
oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
mwmonety
#21 Demiurg#

Cena kawy + koszt wysyłki tak może wyjść .

oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@mwmonety Oczywiście, tylko cena ta ukazuje się jako cena ofertowa, bez kosztu wysyłki 🤔

To jest właśnie zadziwiające. Allegro wysyła mi bardzo dobrą ofertę, a po wejściu cena jest większa o 10 zł. 

Wiola
oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

Sprzedawca podniósł cenę?

oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@vonNogay Otrzymałam maila z bardzo dobrą ofertą kawy w kapsułkach w cenie 88 zł za 90 sztuk.

Po wejściu w link, moim oczom ukazuje się oferta z ceną 97,99 zł. 

Oczywiście to cena bez kosztu wysyłki.

Ktoś tu robi klientów w bambuko 😔

Wiola
oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Wioletta2701 Być może było tak, że sprzedawca błędnie podał cenę 88 zł po czym allegro wysłało Ci powiadomienie o super ofercie a w tzw. międzyczasie sprzedający zauważył swój błąd i skorygował cenę na właściwą.

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Wioletta2701 To jest właśnie to, że w przypadku pomyłki cenowej podczas edycji, Allegro od razu wysyła obserwującym powiadomienie, zamiast dać jakiś margines czasowy zanim takie powiadomienie zostanie wysłane.

Bardzo często taka sytuacja powtarza się podczas edycji grupowej:

  • zaznaczamy jakieś oferty z dużej listy
  • zmieniamy cenę przez edycję grupową (Allegro nie odznaczy tych ofert po zmianie)
  • zaznaczamy kolejne oferty do zmiany ceny, potem omyłkowo zmieni się cenę razem z poprzednio zaznaczonymi ofertami

W efekcie, Allegro wysyła mylne powiadomienia nawet po tym jak zareaguje się natychmiast zmieniając z powrotem cenę. Dlatego też czasami tutaj na forum możemy znaleźć tematy o sprzedających "kombinatorach" i "manipulatorach" 😉

Mogło po prostu być też tak, że na swojej liście ofert wpisał przykładowo "nescafe", grupowo zmienił cenę i nie zauważył, że zmienił cenę nie tej oferty co trzeba i od razu zareagował cofając zmianę. I tak nie zmienia to faktu, że powiadomienie zostało wysłane po zmianie ceny.

oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@DarkStoorM Dziękuję za wyjaśnienie tej kwestii. Byłam zdziwiona, co serwis oględnie mówiąc namodził 😉

Wiola
oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@Wioletta2701  pewnie kawe mialaś w obserwowanych

Sprzedający obniżył cene - poszły maile . I za 5 minut ja podnósł. Dlatego kiedy juz zajrzałaś do oferty cena była wyższa.

oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@_Likos_  To jest niedorzeczne. Pomyłki zdarzają się każdemu, wszak ten, co nic nie robi się nie myli.

Dziękuję za informację 🙂

Wiola
oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@Wioletta2701  wiesz ja nie jestem pewien czy to była pomyłka

Sprzedawcy wiedza że allegro informuje o obnizkach cen a nie informuje o podwyżkach. Wiec jest to sposób aby kupującego zachęcić do zakupów. Ty zorientowałaś sie że cena z maila odbiegała od rzeczywistej. Natomiast jeśli aukcje obserwowało 1000 osób i wszystkie otrzymały maila to prawdopodobnie 100 z nich nie dopatrzyło sie że cena juz jest wyższa i kupili jako "okazje". Nawet jeżeli 10 z tych 100 odstąpi od umowy to dla sprzedającego pewnie nadal to będzie opłacalne.

oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@_Likos_  No, właśnie. Dla sprzedającego to opłacalne, ale nie dla kupującego. Jako, że w regularnych odstępach kupuję tę kawę, porównuję ceny kupując u sprzedawcy, który ma najniższą cenę. Moim zdaniem serwis pospieszył się z rozesłaniem tej oferty. Nie winię tu sprzedawcy. Nie on rozesłał tę ofertę 😊

Dziękuję za pomoc i wyjaśnienie 🥰

Wiola
oznacz moderatorów