anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Tak allegro rozpatruje reklamację

MAMY ROZWIĄZANIE!
hammer16
#9 Pomysłodawca#

Witam Szanownych Allegrowiczów, wiecie jak allegro rozpatruje reklamację ? Są możliwe tylko dwie opcje albo brak odpowiedzi albo jej nie uznanie😀 w odpowiedziach od konsultantów pojawiają się nawet próby zastraszania 😀 świetny obsługa, jakie są wasze doświadczenia?

oznacz moderatorów
90 ODPOWIEDZI 90
drekenzes
#17 Koryfeusz#

@hammer16  napisał(a):

Ty Może Jesteś wyłudzaczem i oszustem skoro tak bronisz obsługę allegro to zobaczysz co się stanie jak będziesz oszukany przez sprzedającego, nie znasz tematu i Ty może wyłudzasz coś 


Obsługa miała rację. Ty tylko próbujesz wyłudzić pieniądze w postaci dodatkowych 400 monet, bo pełny zwrot za towar i zatrzymanie towaru (pokrowca), to dla Ciebie za mało. Wszystkie terminy zostały dotrzymane, ja tu żadnych przewinień nie widzę.

A jeśli chcesz mnie nazywać oszustem, to poproszę teraz wyrok sądu na ten temat.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów
hammer16
#9 Pomysłodawca#

To Ty twierdzisz, że coś chce wyłudzić, pokaż podstawę prawną, która reguluje ustawa odnośnie odwołania od reklamacji 

oznacz moderatorów
drekenzes
#17 Koryfeusz#

@hammer16  napisał(a):

To Ty twierdzisz, że coś chce wyłudzić, pokaż podstawę prawną, która reguluje ustawa odnośnie odwołania od reklamacji 


Żądanie 400 monet zadośćuczynienia w tym przypadku to próba wyłudzenia. Pieniądze dostałeś ciut później - z Twojej winy. Terminy ustawowe zostały zachowane.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów
hammer16
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego z mojej winy ? Podałem numer konta wcześniej i to z mojej winy ? Nie mogę zmieniać konta ? Doczekam się paragrafu tej ustawy ?

oznacz moderatorów
hammer16
#9 Pomysłodawca#

To dlaczego uważasz, że ja coś wyłudzam ? Podaj paragraf tej „ustawy”

oznacz moderatorów
drekenzes
#17 Koryfeusz#

@hammer16  napisał(a):

To dlaczego uważasz, że ja coś wyłudzam ? Podaj paragraf tej „ustawy”


Sam sobie poszukaj 😄

Masz pieniądze za towar, masz towar, a jeszcze chcesz 400 monet nie mając racji = próba wyłudzenia.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów
q3qPL
#13 Ambasador#

Zgadzam się z @drekenzes 400 monet nie należą Ci się zgodnie z przedstawionym stanem rzeczy. Ale Panowie, spokojnie, nie naskakujcie na siebie i opanujcie te oskarżenia.

oznacz moderatorów
pecela
#17 Koryfeusz#

Jeżeli chodzi o postępowanie reklamację, to jest ono co do zasady jednoinstancyjne. Można co najwyżej odwołać się od decyzji sprzedawcy jeżeli decyzja ma wadę prawną lub pojawiły się nowe okoliczności. Ogólnie nie odwołania bez powodu, bo mi nie pasi (w stylu "ma być po mojemu").

Termin odpowiedzi na reklamację określa ustawa. Owszem sprzedawca ma prawo do skrócenia tego terminu w regulaminie swojego sklepu, ale Allegro nie może tego zrobić za sprzedawcę. A termin odpowiedzi w dyskusji, nie wpływa na ustawowy termin odpowiedzi na reklamację (te terminy są od siebie niezależne).

Co do Allegro Protect, to nie nie jest to transakcja konsumencka, lecz rodzaj ubezpieczenia. Ustawa o prawach konsumenta nie ma tu zastosowania. A termin odpowiedzi w sprawach o odszkodowanie wynosi 30 dni. Tu warto wiedzieć, że w razie różnicy pomiędzy ustawą branżową a ustawą o prawach konsumenta, ustawa branżowa ma pierwszeństwo (jako bardziej szczegółowej).

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@pecela co rozumiesz przez ustawę branżową - ustawa konsumencka stoi ponad kodeksem cywilnym

oznacz moderatorów
pecela
#17 Koryfeusz#

@RED

Nasza konstytucja nic o tym nie mówi.

Ale tak na poważnie, to wszystkie ustawy są sobie równe, a hierarchia aktów prawnych wygląda następująco:

1. Konstytucja

2. Ratyfikowane w drodze ustawy lub referendum umowy międzynarodowe.

3. Ustawy.

4. Rozporządzenia

5. Akty prawa miejscowego.

I teraz zarówno Kodeks Cywilny jak i ustawa o prawach konsumenta, to ustawy i z zgodnie z konstytucją są sobie równe. W takim przypadku możliwe jest kilka metod na rozwiązanie sporu pomiędzy ustawami. Albo w ustawie nowszej mamy przepisy określające postępowanie w razie kolizji z innymi ustawami, albo uchwala się specjalną ustawę wprowadzającą ustawę. Jeżeli zaś ustawy nie rozwiązują konfliktu same lub nie ma stosownej ustawy rozwiązując konflikt, to stosuje się zasady prawa rzymskiego. A zgodnie z prawem rzymskim norma szczegółowa ma pierwszeństwo na normą ogólną (mówimy o normach tego samego poziomu). 

I właśnie pierwszeństwo ustawy o prawach konsumenta wynika z tego że jest to ustawa bardziej szczegółowa niż kodeks cywilny.

 

A co do ustaw branżowych to są to ustawy dotyczące danej branży. Do takich ustaw zaliczamy np. ustawy o ubezpieczeniach, prawo pocztowe, prawo telekomunikacyjne, prawo przewozowe. Te ustawy mają pierwszeństwo nad ustawą o prawach konsumenta, ponieważ są bardziej szczegółowe.

A i pierwszeństwo nie oznacza wyższości. Ustawy pozostają sobie równe.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@pecela porozmawiaj o tym z uokik czy inspekcją handlową

to się dowiesz jak widzą równość ustaw

ustawa konsumencka to tak naprawdę lista wyjątków w kodeksie cywilnym, a Twoje ustawy branżowe są traktowane wobec ustawy konsumenckiej jak segregacja rasowa kiedyś w RPA czy też w hitlerowskich Niemczech

 

oznacz moderatorów