anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Towar niezgodny z opisem . Brak komunikacji z sprzdającym .

LakiLuki85
#1 Nowicjusz#

Witam. Niedawno zakupiłem towar ,który był niezgodny z opisem . Przed zakupem przeczytałem opinie i były pozytywne . Teraz po zakupie już nie są pozytywne . Sprzęt ,który zakupiłem był marną podróbką ,która nie była warta nawet 100 zł  ,a zapłaciłem ponad 600 zł . Wszystko byłoby spoko i zwrócił bym towar lecz nie mogę się skontaktować z sprzedającym gdyż wysyłka jest z Chin i numer telefonu czy email jakieś dziwne nie Polskie . Jakim cudem Allegro może tolerować takich oszustów . Nie wiem co teraz mam zrobić . Czy zgłosić to na policję lub do rzecznika praw konsumenta .

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@LakiLuki85 W ciągu 14 dni możesz zwrócić zamówienie bez podania przyczyny i odesłać paczkę do Chin. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@ko_alka 
W ciągu 14 dni możesz zwrócić zamówienie bez podania przyczyny i odesłać paczkę do Chin.  

Byłoby lepiej dla kupującego żeby nie zwracał (nie odsyłał) rzeczy bez powodu - bo sprzedawca otrzymawszy odesłany towar ale nie otrzymawszy np. oświadczenia o odstąpieniu od Umowy - nie będzie miał podstaw do zwrotu Kupującemu jakichkolwiek środków.

Zachęcam do niewprowadzania konsumentów w błąd.
Konsument może w ciągu 14 dni złożyć sprzedawcy oświadczenie o odstąpieniu od Umowy, a po odstąpieniu ma (kolejne) 14 dni na zwrot czyli odesłanie.


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@LakiLuki85 rozpocznij dyskusję, allegro wesprze w walce 🙂 a tak serio myślałeś że Chin przyjdzie Ci oryginalny produkt ? Policja nie zajmie się reklamacją a Rzecznik możesz spróbować będą się kontaktować z odpowiednikiem w Chinach ale nie licz na za wiele 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

WielkiPlantronik
#11 Animator#

Tzn

  • odstąp przez allegro "zwróć zakup"
  • podeślij do chin na własny koszt za ok. 60zł i zachowaj jakikolwiek dowód nadania
  • jeśli po odbiorze paczki w Chinach nie otrzymasz zwrotu wpłaty rozpocznij dyskusję 

Dopiero wtedy masz szansę na zwrot wpłaty z pok

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wyleczyłeś się już z zakupów z Chin.🤔 Zrób zwrot i odeślij zawsze jest szansą na odzyskanie środków, Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy.

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

W skrócie jesteś prawdopodobnie kolejną ofiarą produktywizacji allegro. Póki ktoś sprzedawał orginały to opinie były dobre. Potem do katalogu podpiął się chińczyk ze swoim "towarem", a Ty czytałeś opinie dotyczące zupełnie innego produktu. Od początku katalogu wszyscy się na niego tylko wkurzają, a allegro ma to gdzieś. Same tylko błędy i pomyłki przez niego.  Przedwczoraj ktoś chyba pisał, ze odesłanie do Chin grubo ponad 200 zł kosztuje. Ale nie wiem, ja omijam ich z daleka, same potem kłopoty...

Może prędzej dyskusja i ewentualnie potem POK by pomogła?

oznacz moderatorów