anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Towar niezgodny z opisem

Rita2121
#8 Zapaleniec#

Zamówiłam towar niezgodny z opisem ( przyszło zupełnie coś innego niż zamawiałam) . Dokonałam zwrotu towaru jako " niezgodny z opisem ", teraz widzę, że ta firma po otrzymaniu zwrotnej paczki z pomylonym towarem nadała do mnie ponownie przesyłkę ( przez impost , stąd wiem kto i kiedy nadał paczkę). Moje pytanie brzmi :czy sprzedający może bez konsultacji z klientem wysłać ponownie towar ? Czy nie powinien dokonać zwrotu pieniędzy? W naszym przypadku akurat musiałam kupić ten przedmiot stacjonarnie i nie ukrywam ,że wolałam zwrot pieniędzy gdyby nie SMS z impostu nie wiedziałabym, że nadają do mnie znów paczkę  pewnie tym razem z tym co zamawiałam. Czy jest jakiś regulamin określający co kryje się pod zwrotem " towar inny niż zamówiony" ? Nie mogę nigdzie znaleźć informacji

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

mwmonety
#21 Demiurg#

A czy Ty przed dokonaniem zwrotu zgłaszałaś problem sprzedawcy?  Sprzedawca mógł omyłkowo spakować towar i chcąc naprawić swój błąd szybko wysłał poprawny produkt.

oznacz moderatorów

Rita2121
#8 Zapaleniec#

Nie ,nie kontaktowałam się ze sprzedawcą ,paczkę odebrałam z paczkomatu w niedzielę wieczorem i jak ją rozpakowałam nadałam od razu w aplikacji zwrot jako " towar inny niż zamówiony " . Oczywiście rozumiem każdemu może zdarzyć się błąd, ludzka rzecz , ale chciałam się dowiedzieć jak to jest w tym przypadku z tym zwrotem towar  czy pieniądze,  czy jest to uregulowane lub narzucone w regulaminie 

oznacz moderatorów

Rita2121
#8 Zapaleniec#

Dodam jeszcze tylko tyle ,że towar był wart 150zl więc wątpię żeby sprzedawca chciał sam z siebie narawic błąd, gdybym nie dokonała zwrotu ( potencjalnie mógłby być stratny te 150 zł ) 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Dobry sprzedawca zawsze chce naprawić błąd jeśli sam widzi że go popełnił. Spróbuj z nim pogadać i poznać jego punkt widzenia w tej sprawie. Regulamin jest ogólnie dostępny ,logując i kupując zatwierdzasz że się z nim zapoznałaś. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Rita2121 Jak zrobiłaś zwrot to sprzedajacy nie może nadać innej paczki bez twojej zgody, nie musisz odbierać przesyłki, będą problemy otwórz dyskusję: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

Rita2121
#8 Zapaleniec#

Rozmawiałam właśnie z konsultantem allegro i otrzymałam wiadomość, że przy zwrocie towaru jako " towar inny niż zamówiony " sprzedawca ma prawo naprawic swoją pomyłkę i wysłać ponownie paczkę zamiast zwrotu pieniędzy beż mojej wiedzy i zgody ,allegro nic z tym nie zrobi 

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Dokładnie tak samo potraktował bym taki zwrot - jak reklamację - a w tym przypadku sprzedawca decyduje co zrobi w pierwszej kolejności - wyśle raz jeszcze zamówiony towar, naprawi uszkodzenia, czy odda pieniądze.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Rita2121 Sprawa jest prosta, wysyła Ci nowy towar zgodny, towar odbierasz i robisz zwrot. Nic sprzedajacy już nie odeśle.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Rita2121 wybierając "towar inny niż zamówiony" wybrałaś REKLAMACJĘ a nie odstąpienie od umowy, w takim wypadku sprzedawca może wymienić/naprawić przedmiot - podczas pierwszej reklamacji co do zasady nie masz prawa żądać zwrotu pieniędzy. 

Polecam dogadać się ze sprzedawcą

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czytałem jak Wy sprzedajacy w innych wątkach odwrotnie traktowaliście taki "zwrot", ale dlaczego to nie jest dziwne?🤣

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@LEW433 podaj przykłady, bo też czuję się przywołany do tablicy?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Poszukaj sobie wątki, nie mam czasu na was sprzedających.

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Czyli jednak argumenty się skończyły.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie, jest tu na forum setki, nie będę na twoje zawołanie ich szukał.

oznacz moderatorów

Rita2121
#8 Zapaleniec#

Dziękuję teraz wiem już na czym to polega i jaka jest różnica między zwrotem jako " towar inny niż zamowiony " lub np. Odstapienie bez podania przyczyny 😉

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Rita2121 jak otrzymasz przedmiot do odstąp od umowy kupna i odnieśli przedmiot na zwrot

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

To będzie już niemozliwe bo w systemie Allegro zwrot będzie już  wykorzystany na te pierwsza niewłaściwa paczkę 

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@Monika__L - widzisz, tacy to są specjaliści od Allegro - 99% porad to ZAŁUZ DYSKUSJĘ!!!! 

oznacz moderatorów

Rita2121
#8 Zapaleniec#

Trudno zamówiony towar i tak zostanie bo zostanie wykorzystany poprostu znacznie później.  Byłam ciekawa tylko właśnie interpretacji " towar niezgodny z opisem " żeby na przyszłość nie robić problemów ani sobie ani sprzedającemu, a osobiście u innego sprzedawcy miałam identyczna sytuację i otrzymałam zwrot gotówki, jak wyżej pisałam nie znalazłam informacji co mowi na ten temat regulamin ( widocznie nie umiałam znaleźć xD), zdziwiło mnie tylko to ,że paczka została nadana bez konsultacji ze mną chociaż teraz jak patrzę to mogłam zrobić to również sama .dzięki za pomoc pozdrawiam 

oznacz moderatorów