anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Towar niezgodny z opisem

ulala1976
#9 Pomysłodawca#

Witam.

Zakupiłem radyjko na tej aukcji.

https://allegrolokalnie.pl/konto/oferty/archiwum/ca8604e6-a0a2-4d66-b66b-33e92d34f3ea/bf750dbc-fba1-...

Radyjko okazało się nie sprawne,otworzyłem ze sprzedającym dyskusję sprzedający wyraził zgodę na częściowy zwrot,tylko za kilka dni po wypłacie napisałem iż w takim razie zaniosę radyjko do naprawy,sprzedający wyraził zgodę radyjko zaniosłem do serwisu i czekałem na zwrot od sprzedającego,po kilku dniach sprzedający jednak rozmyślił się i poprosił o zwrot radia,napisałem iż  radio zaniosłem do naprawy podjęta była próba naprawy przez serwis i w chwili obecnej radio nie załącza się,jeśli zabiorę w takim stanie poniosę koszty ekspertyzy 120zl udokumentowane kwitem z serwisu.

Sprzedający napisał

"Radio było sprawne, zgodziłem się na częściowy zwrot ale zmieniłem zdanie, mam prawo do zmiany zdania i proszę odesłać sprawne radio w innym wypadku nie zwrócę pieniędzy."

 

Allegro odpowiedzialo
14 maja 2024 15:02
KarolciaDebra z korespondencji wynika, że klient złożył reklamację. Zgodził się Pan na zwrot pieniędzy. Państwa ustalenia są wiążące.
 
18 maja 2024 12:57
KarolciaDebra bardzo proszę, aby ustosunkował się Pan do wypowiedzi naszej jak i klienta. Przypominam KarolciaDebra , że zgodnie z naszym regulaminem na wypowiedź w dyskusji ma 24 godziny, nie licząc świąt i weekendów. Brak reakcji KarolciaDebra do poniedziałku 20 jaja do godziny 16 może skutkować nałożeniem ograniczeń na jego konto. Gdyby KarolciaDebra nie odezwał się w wyznaczonym czasie, proszę ulala1976 o ponowne wezwanie nas w dyskusji.
20 maja 2024 16:34
W związku z brakiem kontaktu ze strony KarolciaDebra na jego konto nałożyłam ograniczenia sprzedaży, które nie zostaną zniesione bez wyjaśnienia problemu. Proszę KarolciaDebra aby niezwłocznie odniósł się do sprawy. Jeśli KarolciaDebra w dalszym ciągu nie wypowie się w dyskusji to ulala1976 może złożyć wniosek w Allegro Protect. Wniosek jest już dostępny: https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index Więcej informacji o programie może Pani znaleźć tutaj: https://dlakupujacych.allegro.pl/bezpieczenstwo/program-ochrony-kupujacych/warunki-skorzystania
ulala1976 złożył wniosek o zwrot pieniędzy z Allegro Protect do tego zamówienia. Wkrótce go rozpatrzymy.

Prosimy Sprzedającego o ostateczne stanowisko w sprawie, którą zgłosił Kupujący.

KarolciaDebra, jeżeli nie dostarczyłeś towaru lub nie rozpatrzyłeś reklamacji Kupującego to kwotę zaakceptowanego wniosku doliczymy do Twoich rozliczeń z Allegro.
 
Następnie Allegro nakazało odesłać przedmiot do sprzedającego co uczyniłem niestety sprzedający odmówił przyjęcia przesyłki radyjko do mnie wróciło,poniosłem koszty wysyłki w obie strony a sprzedający napisal
 
"KarolciaDebra 27 maja 2024 13:58
Reklamacja nie została uwzględniona, zwrotu więc nie będzie. Pozdrawiam"
 
W pracy mamy prawnika w tygodniu ma napisać pismo do prokuratury czy ta sytuacja musi się tak zakończyć?
oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

ulala1976
#9 Pomysłodawca#

Dodam jeszcze iż wniosek o zwrot pieniędzy z Allegro Protect nie został rozpatrzony pozytywnie gdyż muszę odesłać radio do sprzedającego po mimo iż sprzedający napisał w dyskusji iż paczki nie odbierze,jednak Allegro nakazało zwrot,i przesyłka nie została odebrana.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Napisz do Allegro i załącz dowód na brak odbioru przesyłki:

oznacz moderatorów

ulala1976
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

W dyskusji ale do Allegro Protect!

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ulala1976 w dyskusji są już wszystkie informacje 🙂 Zaakceptowaliśmy Twój wniosek, poczekaj proszę na odpowiedź w sprawie zwrotu kosztów za przesyłkę. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ulala1976
#9 Pomysłodawca#

Ok

oznacz moderatorów