anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uruchomiliśmy wsparcie dla Seniorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Od środy (8.04.2020 r.) działa infolinia Allegro dla Seniorów. Podczas rozmowy z doradcą najstarsi kupujący mogą uzyskać pomoc w założeniu konta, wybraniu najkorzystniejszej oferty i finalizacji zakupów w naszym Serwisie.

Inicjatywa jest odpowiedzią na obecną sytuację seniorów, którzy ze względów bezpieczeństwa powinni pozostawać w domach, a często nie chcą lub nie mogą prosić innych o pomoc w zakupach. By zapewnić im samodzielność, do której przywykli i wsparcie w nauce korzystania z zakupów online, udostępniamy numer telefonu: 616 271 777.

senior.jpg

Jeśli w Waszym otoczeniu znajdują się osoby, które oczekują naszego wsparcia, przekażcie im tę informację. Jesteśmy tu również dla nich 🙂

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Vryko  1."WEŹ coś powiedz"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2. Konstrukcja w zasadzie poprawna, choć dużo lepiej zabrzmi: Poświęcimy ci tyle czasu, ile będzie potrzeba"

 

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Wpadnij do mnie na Sołtysa Fejsa. Się dowiesz, że Sołtys ZAWSZE pisze "weś powiec" a tym razem napisał przez "dz". I tak na marginesie...Ty tak serio? Widziałaś kiedyś u mnie błedy? 😛

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Vryko  Przyznaję, że nie widziałam 🙂 Dlatego wielce się zdziwiłam.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Ech, Ulcia, Ulcia... 😛 Bede pisał, jak mi sie zakce. Bo mam takom manierę. I weś nie pirdul 😛

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Vryko  A pisz Waść jak tylko zechcesz. I tak Cię kocham 😘 😍

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Wredka..nie wiem, czy wiesz, ale od kwietnia zeszłego roku jezdem żonaty, a Docha umi strzyloć... 😛 

Ale ja Ciebie też

PS - serio, poszukaj na FB  Sołtys Fejsa - Koło Gołego Rolnika. Się możesz miło zdziwić  😉 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Vryko  A ja potrafię ryby łowić 🙂

Rzadko zaglądam na FB, ale wieczorem tam wpadnę 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@WREDZIA-W1, to skoro ja nie przeklina wogóle,
znaczy, że gumpi? 😄 😃 😄 i tak wie, że gumpi, hihihi 😄

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@konto zamknięte To zaklnij siarczyście od czasu do czasu, a od razu zmądrzejesz  😀

Ula

Ula
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

ale, ciocia, ja nie umiem 😯 poprostu ja się nie denerwuję 🤗

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Jak mój zięć. Siła spokoju. Jeszcze nigdy nie widziałam go   wkurzonego. Zawsze ma uśmiech na pysku 🙂 Fajny jest 🙂 Wy nie macie w mózgach klepki odpowiedzialnej za irytację 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

czyli tesz bendem dobrym zienciem 😄 huraaa 😃
aż się coli soczka z hepistości napiję! <pije colę soczek> 😙

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@konto zamknięte  Nie nadążasz za trendami. Zamiast "wogóle" pisz "wgl".

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:79179573, <rzyga> 🤢
wiesz kto tak pisze? ludzie z IQ -20,
dla których 2-3 literki więcej to już strata 0.3sek 🙄

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Vryko 

Po namyśle uznałbym, że może zostać, jak jest. W końcu to nie jest zwykły komunikat, tylko slogan, element kampanii reklamowej. Reszta tekstów ma taki sam charakter - poprawność gramatyczna i ortograficzna ustępuje przed siłą przekazu.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Client:79179573  Co na to profesor Miodek?

(...) formuła „Jezu, ufam Tobie”, zrodzona z potrzeby udostojnienia tego tekstu, z punktu widzenia gramatycznego też nie jest dobra.

Ponieważ języki wschodniosłowiańskie nie mają krótkich zaimków, starsi ludzie z Kresów niepoprawnie używają wariantów dłuższych: „proszę ciebie”, „daję tobie”, „ufam jemu” – zamiast zgodnych z normą „proszę cię”, „daję ci”, „ufam mu”. Niektórzy rodacy myślą z kolei, że warianty dłuższe są staranniejsze i pilnują się, żeby wyłącznie nimi się posługiwać – zwłaszcza w tekstach oficjalnych: „pasuje tobie ten termin?”, „mama ciebie trzyma”, „daję tobie zabawkę” – zamiast: „pasuje ci ten termin?”, „mama cię trzyma”, „daję ci zabawkę”.

Powiedzmy w tym momencie, że utrwalona w polskim Kościele katolickim formuła „Jezu, ufam Tobie”, zrodzona z potrzeby udostojnienia tego tekstu, z punktu widzenia gramatycznego też nie jest dobra. Wolałbym wariant „Jezu, ufam Ci”. Dłuższy zaimek „tobie” po czasowniku jest zasadny w konstrukcjach przeciwstawiających typu „ufam tobie, a nie Jankowi”. Ta reguła gramatyczna odnosi się także do „mnie”, „ciebie”, „jego”, „jemu”: „daj mnie, a nie jemu”, „wybieram ciebie, a nie Zbyszka”, „widzę jego, a nie Franka”, „pokażę jemu, a nie Kasi”.

Pojawiają się one także w tekstach pisanych, co potwierdza siłę tej epidemii, a i brak słuchu językowego użytkowników polszczyzny.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@WREDZIA-W1 

Całkowicie zgadzam się z profesorem Miodkiem. "Tobie" zwykle używamy na początku zdania i w konstrukcjach przeciwstawiających, "ci" - w środku i na końcu zdania.

Język liturgiczny, poezja, teksty piosenek, slogany reklamowe i memy internetowe rządzą się własnymi prawami. Bywa, że autorzy celowo naginają albo łamią zasady, żeby zaciekawić czytelnika i nic nie możemy z tym zrobić.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:79179573, @WREDZIA-W1,
nie musicie się kłócić, ponieważ.. your love is alive, and so you begin, foolishly laying your hearts on the table, stumblin' in... your love is a flame, burning within, now and then firelight will catch you, stumblin' in  😊

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@WREDZIA-W1 

PS: Poszukaj sobie opinii profesora na temat przeklinania.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Client:79179573  On nie jest dla mnie autorytetem w tej dziedzinie 😀

Ula

Ula
oznacz moderatorów