anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uszkodzone pudełko, zwrot butów

Malumix
#1 Nowicjusz#

Cześć. Odesłałem pocztą buty, ale przez moją nieuwagę pracownik poczty nakleił etykietę na pudełko z butami. Przez to sprzedający domaga się obniżenia zwracanej kwoty o 10% wartości czyli, aż 50zł za samo pudełko, na którym naklejona jest etykieta pocztowa. Oczywiście przyznaję się do błędu, tym bardziej, że na stronie aukcji napisane jest aby nie naklejać etykiety na pudełko, aczkolwiek wydaje mi się, że sprzedający żąda za dużo. Czy mogę coś zrobić w tej sytuacji?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

Sprzedawca ma prawo obniżyć kwotę zwrotu, jeśli doszło do zmniejszenia wartości rzeczy - tak stanowią przepisy. Pudełko nie jest sprzedaną rzeczą, poza tym zgodnie z prawem i ze stanowiskiem UOKiK, kupujący w ogóle nie ma obowiązku zwracać towaru w oryginalnym opakowaniu. Nie gódź się na obniżenie zwracanej kwoty w tym przypadku. Jeżeli sprzedawca nie ustąpi, otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś tam o pomoc Allegro.

oznacz moderatorów

mmwsx
#9 Pomysłodawca#

Jeśli przedmiotem sprzedaży były buty i oryginalne opakowanie, czyli w aukcji było zaznaczone, że oryginalne pudełko jest elementem sprzedawanego zestawu, to wydaje się, że w takim wypadku jak najbardziej wystąpiło tu zmniejszenie wartości sprzedanego przedmiotu.

 

Odnośnie kwoty - oczywiście możesz się nie zgodzić i rozstrzygać to ze sprzedawcą choćby sądownie, ale te 10% wydaje się raczej realną wartością. Pomyśl sam - ile byłbyś w stanie zapłacić za buty sprzedawane w foliowym worku zamiast oryginalnego pudełka producenta.

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@Malumix Przy tak drogich butach to mnie osobiście nie dziwi. To nie "Rejbuki" z bazaru za parę złotych.

@xyz96 

kupujący w ogóle nie ma obowiązku zwracać towaru w oryginalnym opakowaniu.

Dla mnie to osobiście absurd, ale skoro tako rzecze prawo...

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Malumix, w tej sytuacji Sprzedający powinien być w stanie udowodnić, że towar rzeczywiście stracił na wartości.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@mr_oma 

Niech wystawi licytację zaznaczając, że towar bez oryginalnego opakowania.

Tylko obawiam się, że wtedy "utrata wartości" będzie wyższa niż 10%.

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Malumix A jak były zapakowane gdy odbierałeś przesyłkę? Pudełko jest dość ważne dla kupujących, bo są tam wszelkie dane jak i często takie pudełko pozostaje opakowaniem w którym właściciel przechowuje te buty. Myślę, że 10% wartości to uczciwa cena

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów