anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga na ogłoszenia motoryzacyjne w zaskakująco niskiej cenie

Yarrl
#9 Pomysłodawca#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

 

 Witajcie

Szukam ostatnio nowego samochodu. W oczy mi wpadło takie oto ogłoszenie:
https://allegro.pl/ogloszenie/mercedes-benz-glc-350-e-4-matic-12445285135?utm_source=notification&ut...

Już od początku coś mi nie grało z ceną. Myślałem że to kolejna cesja leasingu. Większość takich ogłoszeń ignoruję ale tutaj wysłałem zapytanie "Skąd taka niska cena?".

Oto co dostałem w odpowiedzi (wysłane z emaila [edycja]😞 

Witam
 
 
Nazywam się Conway Matthew, dziękuję za zainteresowanie moim samochodem.
Jestem Brytyjczykiem i byłbym wdzięczny, gdybyśmy mogli porozumiewać się po angielsku.
Samochód w idealnym stanie, nadwozie w idealnym stanie, bez wad ukrytych, jak również wnętrze w doskonałym stanie, samochód niepalący, nigdy nie brał udziału w wypadku.
Samochód posiada oryginalną dokumentację (dokumenty niezbędne do przeniesienia tytułu własności auta na Twoje nazwisko), takie jak dowód rejestracyjny, pełną historię serwisową oraz dwa kluczyki.
Pracowałem w Polsce jako prawnik europejski początkowo przez okres 1 roku.
Kupiłem samochód, aby go używać w czasie, gdy tu pracowałem.
Ostatnio po 4 miesiącach w Polsce przeniosłem się ze swoją pracą w Leeds LS3 1ES w Wielka Brytania, więc nie potrzebuję już auta bo kierownica jest po lewej stronie.
Opłaty za rejestrację samochodu w Wielkiej Brytanii są zbyt wysokie.
Jestem drugim właścicielem auta.
Samochód nadal jest zarejestrowany w Polsce.
Ze względu na to, że jestem bardzo zajęty pracą i nie przebywam zbyt wiele w domu, samochód zostawiłem firmie Escrow (firmie powierniczej), aby mógł zostać dostarczony nowemu właścicielowi.
 
 
Tutaj znajdziesz więcej szczegółów na temat mojego samochodu:
Model: Mercedes-Benz GLC 350 e 4-Matic
Rok produkcji 2017
Przebieg 136000km
Pojemnosc skokowa 1991 cm3
Rodzaj paliwa Hybryda
Moc 211 KM
Skrzynia biegów Automatyczna
4x4 (dołączany automatycznie)
VIN: WDC2539541F255981
Opony: 2 zestawy zimowe i letnie z felgami aluminiowymi
Uszkodzenie: NIE
Historia wypadków: NIE
Więcej szczegółów na temat samochodu lub zdjęć mogę podać w następnym e-mailu.
 

Pozdrawiam,
 
Prawnik Korporacyjny
[edycja]
 
 
Śmierdzi ten mail próbą scamu na kilometr ale dla zabawy spróbowałem pociągnąć rozmowę. Dowiedziałem się że samochód został zostawiony "firmie" w Polsce i po opłaceniu opłat tej firmy będę mógł kupić ten samochód i oczywiście zwrócić jak mi się nie spodoba.

Się zastanawiałem jaki **piiip**a na to pójdzie ale potem sobie przypomniałem , że czytałem o kobiecie która wysłała 600tys "Clintowi Eastwoodowi" który się do niej odezwał i powiedział że potrzebuje kasy na leczenie.
 
Mógłbym wyciągnąć od  kolesia numer telefonu ale szczerze mówiąc nie chcę mu podawać swojego żeby później do mnie nie wydzwaniali dziwni ludzi i książęta z Nigerii.
 
Allegro powinno zbanować tego użytkownika ale pewnie ludzie jak on mają dziesiątki kont.
 
Uważajcie na tego typu "okazje"
 
Pozdrawiam
Michał
oznacz moderatorów
111 ODPOWIEDZI 111

Client:28809950
#2 Obserwator#

Zapomniałem sprecyzować, że był lekarzem z NewCastle w Wielkiej Brytanii.

oznacz moderatorów

Client:28809950
#2 Obserwator#

Nie wszyscy lekarze mogą być oszustami.

oznacz moderatorów

Client:98230007
#8 Zapaleniec#

Zamówiłem u polskiego lekarza ze Szwecji, ale jego imie/nazwisko Grabek Dariusz Dominik było już tu wypisane jako oszust. Wciąż mam nadzieję, że dostanę samochód. Dziękuję za odpowiedź

oznacz moderatorów

krzysztofwolek
#2 Obserwator#

Tylko ci, którzy nie wiedzą, co oznacza Escrow, mówią, ci, którzy wiedzą, co oznacza Escrow, polecają z ufnością.

Za pośrednictwem tej usługi kupiłem 4 samochody, 2 z Niemiec, 1 z Danii i 1 ze Szwajcarii.

Gorąco polecam wszystkim, którzy chcą z niego skorzystać.

 

oznacz moderatorów

Yarrl
#9 Pomysłodawca#

No no. Twój post wygląda jak nawoływanie tych złodziei. Nowe konto, napisane dziwnym polskim. Czyżbyś to ty był tym "lekarzem" ze Szwecji?

oznacz moderatorów

HIKARA-SHOP
#8 Zapaleniec#

Yarrl o tym samym pomyślałem 🙂

oznacz moderatorów

Yarrl
#9 Pomysłodawca#

Tak ale nie w miejscu podanym przez sprzedawcę którego strona zniknie zaraz jak przelejmy pieniądze. 

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Coś tu mi śmierdzi.. wygląda to jak posty oszustów pisane z przejętych kont:

oszust01.JPGoszust03.JPGoszust02.JPG

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@vonNogay skierowałam wskazane konta do weryfikacji. Dziękuję za zgłoszenie. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Keo666
#7 Wielbiciel#

Zabawne że poroku temat dalej aktualny, ten sam Merc na otomoto: https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/mercedes-benz-glc-ID6FuK77.html
tam w ogole nikt nic nie robi z oszustami, są całe konta i dziesiątki ogłoszeń fejkowi.

oznacz moderatorów

piotr_rr3
#7 Wielbiciel#
teraz jest architektem
Dziekuje za zainteresowanie moim samochodem.
Samochód jest w idealnym stanie, karoseria jest w idealnym stanie, żadnych ukrytych wad, jak również wnętrze jest w idealnym stanie, samochód niepalący, nie miał żadnych wypadków.
Samochód posiada oryginalną dokumentację (dokumenty wymagane do przeniesienia własności samochodu na Twoje nazwisko) taką jak dowód rejestracyjny, pełna historia serwisowa oraz dwa kluczyki.
 
Pragnę poinformować, że samochód jest u mnie w Szkocji, wygrałem licytację na budowę biurowca w Aberdeen-Szkocja.
Budowa trwa 2 lata, firma dała mi tutaj samochód służbowy i nie używam tu swojego samochodu. chcę to sprzedać. Próbowaliśmy tutaj w Szkocji, ale nikt nie jest zainteresowany kupnem samochodu z kierownicą po lewej stronie, ponieważ w Szkocji samochody są z kierownicą po prawej stronie.
 
Ponieważ jestem bardzo zajęty pracą na budowie od rana do wieczora, nie mam czasu zajmować się sprzedażą auta, podpisałem umowę z Escrow (rzetelna firma specjalizująca się w sprzedaży samochodów) tak, że może być przekazana nowemu właścicielowi.
Zapłaciłem tej firmie za obsługę tych transakcji.

Pozdrowienia,
Mastaj. mastaj.dariusz@architekt-pl.com
oznacz moderatorów

Client:23129783
#2 Obserwator#

Ogłoszenie tego samochodu właśnie wróciło bo byłam zainteresowana zakupem ale po wklejeniu vin w Google trafiłam na twój opis sytuacji więc wielkie dzięki 😊

oznacz moderatorów

Yarrl
#9 Pomysłodawca#

Cieszę się że mój post pojawia się w wyszukiwaniach google. Może kogoś to uchroni przed stratą pieniędzy. 

Chociaż nie wiem jakim trzeba być tłuczkiem żeby dać się zrobić na taki przekręt.

oznacz moderatorów

radek28_wroclaw
#8 Zapaleniec#

Jestem w szoku ile Ci oszuści mogą zarobić.  Portale mogły by zabronić dodawania ogłoszeń przez VPN. Ale przede wszystkim miejcie ograniczone zaufanie do okazji, bo to tzw haczyk. Wysyłanie pieniędzy "komuś" .  A ten cwaniak nawet listy i faktury do domu przesyła. Jakiś ASKROW ch wie co to. Polska jest wiarygodna tu mnie nigdy nikt nie oszukał, widać różnice w kulturze. 

oznacz moderatorów

Yarrl
#9 Pomysłodawca#

Zdradzę ci sekret. Portale mają to głęboko w ... Za każde ogłoszenie moto sporo płacisz. Więc czemu mieliby ograniczać sobie zyski skoro odpowiedzialn0ości za te oszustwa nie ponoszą?

oznacz moderatorów

Kufcik83
#7 Wielbiciel#

Też trafiłem na dziwnie atrakcyjne ogłoszenie od Stanisława : 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/toyota-corolla-ID6FRqio.html

A odpisuje  : andrzej.kazimierz@architekt-pl.com

Witam,

Dziekuje za zainteresowanie moim samochodem Toyota Corolla 1.8 Hybrid GR Sport Dynamic,2021.
Cena za samochód wynosi 62.650,00zl
Wszystkie wymagane dokumenty sa dostepne.

Kilka szczególów na temat mojego samochodu:

Rok produkcji 2021
Przebieg 26.120 km
Pojemnosc skokowa 1 798 cm3
Rodzaj paliwa Hybryda
Moc 98 KM
Skrzynia biegów Automatyczna


Pozdrawiam,
Kiewro
oznacz moderatorów

donozer
#1 Nowicjusz#
Ten sam:
Witam,

Dziekuje za zainteresowanie moim samochodem Hyundai Santa Fe 1.6 T-GDI PHEV Executive 4WD 2020.
Cena za samochód wynosi 70.850,00zl
Wszystkie wymagane dokumenty sa dostepne.

Kilka szczególów na temat mojego samochodu:

Rok produkcji 2020
Przebieg 24.000 km
Pojemnosc skokowa 1598 cm3
Rodzaj paliwa Hybryda
Moc 180 KM
Skrzynia biegów Automatyczna
4x4 (dołączany automatycznie)
VIN: 5NMS3CAA8LH230219


Pozdrawiam,
Kiewro
 
Pytanie moje, dlaczego z tym się nic nie da zrobić skoro to oszustwa? Bo widzę że można powiedzieć od lat tak samo to wygąda...
oznacz moderatorów

www_infores24_pl
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

Yarrl
#9 Pomysłodawca#

Lucjanek12.... od razu widać że poważny lekarz 🙂 

oznacz moderatorów

www_infores24_pl
#8 Zapaleniec#

Doktor ma gest, można do 7 dni auto zwrócić bez podania przyczyny

 

 

oznacz moderatorów