anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga oszuści

rafal2014
#7 Wielbiciel#

Uwaga na mail alleqro@gtafastmoney.pl  podszywa się pod allegro i pod pozorem zaległych opłat próbuje wyłudzić przelew. U mnie była to kwota zaległości w mailu 2,54 zł a rzeczywisty przelew 300 zł.

oznacz moderatorów
86 ODPOWIEDZI 86

halinagl
#2 Obserwator#

Dostałam 3 marca mail od nadawcy "Allegro": allegro@metropol23.net.pl.  Treść: 

Do dnia dzisiejszego nie odnotowaliśmy uregulowania Twojego zobowiązania. Konieczne jest uiszczenie wpłaty w wysokości 1.98, aby zapobiec blokady konta. Jeżeli wpłata nadal nie zostanie uregulowana - Twój dług przejmie firma windykacyjna.
 

Prosimy o dokonanie opłaty 1.98.

ZAPŁAĆ (podano link: https://payecomerce.club)

Potwierdzenie rejestracji oznacza akceptację Regulaminu Allegro (podano link: https://allegro.pl/regulamin/pl). 

Masz pytania? Skorzystaj z Centrum Pomocy

Pobierz aplikację Allegro, kupuj gdziekolwiek jesteś

Allegro.pl sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Grunwaldzkiej 182, 60-166 Poznań, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000635012, kapitał zakładowy: 34 000 000 złotych, posiadająca numer identyfikacji podatkowej NIP 525-26-74-798, REGON 365331553

oznacz moderatorów

grzegorzgolaszew
#7 Wielbiciel#

wczoraj 04.03.2020 rok otrzymałem także na maila tego typu wiadomość.  to jest jawne oszustwo wyłudzenie pieniędzy. w moim wypadku była to kwota zaległości 1zł 98 groszy. od razu podejrzewałem że to jest oszustwo gdyż na koncie allegro mam nadpłate. 

 

 

oznacz moderatorów

future26
#7 Wielbiciel#

Do dnia dzisiejszego nie odnotowaliśmy uregulowania Twojego zobowiązania. Konieczne jest uiszczenie wpłaty w wysokości 1.98, aby zapobiec blokady konta. Jeżeli wpłata nadal nie zostanie uregulowana - Twój dług przejmie windykacyjna. Prosimy o dokonanie opłaty 1.98.

 

 

allegro@metropol23.net.pl
  to samo 
oznacz moderatorów

lasx
#7 Wielbiciel#

Adres IP oszusta podszywającego się pod Allegro i proszącego o uregulowanie należności w paruzłotowej kwocie.
Przysłano z adresu e-mail:plaallegro@metropol23.net.pl
Link z przycisku "ZAPŁAĆ" prowadził do adresu IP:185.244.150.205

Geolokalizacja adresu IP:185.244.150.205
Adres domenowy:185.244.150.205
Kraj:Netherlands
Region:South Holland
Miasto:Capelle aan den IJssel
Dostawca Internetu (ISP):EU-HOSTSAILOR
Internet mobilny:Nie

oznacz moderatorów

Client:64656065
#2 Obserwator#

Screenshot_20200320_162619_com.android.chrome.jpg

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@rafal2014, dlaczego uważasz, że to od allegro?
mail przyszedł ze strony allegro.pl czy gtafastmoney.pl?

trudno zrozumieć, że @strona znaczy ZeStrony,
a nazwa (przed @) znaczy NazwaUżytkownika?

NazwaUżytkownikaZeStrony


Dla IQ -20 promocja@canalplus.pl i canalpluspromocja@duupa.pl to to samo.

oznacz moderatorów

lukasznowak
#7 Wielbiciel#

@konto zamknięte, na jakiej podstawie twierdzisz, że @rafal2014 myli nazwę konta z domeną? Gdzie widzisz świadczący o tym fragment w jego wiadomości? Ewidentnie wspomniał: "Uwaga na mail alleqro@gtafastmoney.pl  podszywa się pod allegro i pod pozorem zaległych opłat próbuje wyłudzić przelew." Z resztą - w jego przypadku to nawet nie jest "allegro", a "alleqro".

U mnie podobna wiadomość z 17.03, a więc wysyłka jest dalej prowadzona. 

Adres: plaallegro@metropol23.net.pl

Temat: "Prosimy o natychmiastowe uregulowanie zobowiązania!"

Received: from cloudserver001154.home.pl ([212.85.100.138])
(envelope-sender <plaallegro@metropol23.net.pl>)

 
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@lukasznowak, bo już mam dosyć ludzi zakładających nowe tematy co email.
Jakby mieli choć trochę pomyślunku, to by wiedzieli, że to nie od allegro. eL o eL.

oznacz moderatorów

aditonie
#7 Wielbiciel#

Dzisiaj otrzymałem email z Allegro Sp. z o. o. payoner@payoner.pl  

Prosimy o natychmiastowe uregulowanie zobowiązania!Do dnia dzisiejszego nie odnotowaliśmy wpłaty Twojego zobowiązania. Zobowiązanie na dzień dzisiejszy wynosi 2.32, aby zapobiec blokadzie konta prosimy o natychmiastową wpłatę. Brak wpłaty równoznaczny jest z rozwiązaniem umowy, blokadą konta i przekazaniem długu do windykacji.

 

Coś mnie tknęło bo podobne kwoty o zwrot przychodziły niby od otomoto do ludzi tle że im czyścili konta do zera.

Nie dałem się oszukać...….

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Nie dałem się oszukać...….

NARESZCIE! Nie pierwszy dzień w internetach, może już tydzień wystarczył 😄

oznacz moderatorów

agismizallegro
#7 Wielbiciel#

A ja dzisiaj dostałem sms od InfoSMS  o treści Twoje konto zostało zablokowane i link do niby odblokowania komta weryfikując swoje dane link zaczynał się ALEGRO-BLOKADA

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

ignoruj takie smsy i podeślij screen allegro 🙂

oznacz moderatorów

kamviola1
#1 Nowicjusz#

Hej !

Dostałam dziś takiego e maila . Myślę że to żart.wirus itp. Sprawdzilam na allegro. Żadnych zobowiązań wobec allegro nie mam 🙄poniżej wklejam treść emaila 

Szanowny Pani/Panie,

Do dnia dzisiejszego nie odnotowaliśmy wpłaty Twojego zobowiązania. Zobowiązanie na dzień dzisiejszy wynosi 2.32, aby zapobiec blokadzie konta prosimy o natychmiastową wpłatę. Brak wpłaty równoznaczny jest z rozwiązaniem umowy, blokadą konta i przekazaniem długu do windykacji.

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To nie jest żart, to złodzieje próbują wyłudzić hasła do logowania na Allegro, do logowania w banku itp. Niczego nie klikaj i usuń to dziadostwo.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96, podaj linka do zbioru takich postów 🙂
a modki pewnie zaraz połączą ten z tamtymi 😛

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

na tym forum to jak z koronwirusem

codziennie nowe przypadki i ciągle te same maile

widać, że to forum nie spełnia swojego zadania skoro ludzie nie czytają lub nie wyszukują czy ten problem juz pojawił się wcześniej i jak go rozwiązano

ile będzie takich samych maili jutro?

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@RED To jest niestety problem ogólnonarodowy ( zacytuję Twoją wypowiedź) : ludzie nie czytają

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kalvinnew
#7 Wielbiciel#

Witajcie dostałem maila z adresu

Allegro Sp. z o. o.

payoner@payoner.pl

 o treści:

Do dnia dzisiejszego nie odnotowaliśmy wpłaty Twojego zobowiązania. Zobowiązanie na dzień dzisiejszy wynosi 2.32, aby zapobiec blokadzie konta prosimy o natychmiastową wpłatę. Brak wpłaty równoznaczny jest z rozwiązaniem umowy, blokadą konta i przekazaniem długu do windykacji.

 

Sprawdziłem w profilu, nie mam żadnej zaległości, toteż informuje o prawdopodobnej próbie wyłudzenia.

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Spam jest więcej takich wątków, nie klikać usunąć i zapomnieć 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mlynos1
#7 Wielbiciel#

Godzine temu wiadomość od alle@trspay.pl a w treści brak uregulowania wynikającego z zobowiązań na Allegro i zapłata w wysokiści 2.32zł. Na dodatek dostałem taką wiadomość na adres e-mail na którym nie mam konta na allegro!

 sdfsf.JPG

 

oznacz moderatorów