anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga na mail alleqro@gtafastmoney.pl  podszywa się pod allegro i pod pozorem zaległych opłat próbuje wyłudzić przelew. U mnie była to kwota zaległości w mailu 2,54 zł a rzeczywisty przelew 300 zł.

Highlighted

Odp.: Prosimy o natychmiastowe uregulowanie zobowiązania!

#9 Pomysłodawca#

następny mail przyjdzie od:

do
Odpowiedz

😂
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Odp.: Prosimy o natychmiastowe uregulowanie zobowiązania!

#9 Pomysłodawca#

Czy to jakaś mania jest, że każdy z osobna musi napisać o tym post?

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Odp.: Uwaga oszuści

#7 Wielbiciel#

czesc ja dzis wlasnie dostalem taki meil przed chwila z adresy payoner@payoner.pl Allegro Sp. z o. o. ze nie odnotowali wplaty do dnia dzisiejszego zobowiazania wynosi 3.32 wiec to oszusci wchodzilem na konto allegro i nic nie pisza ze zzalegam z czyms dziwne bo nie sprzedaje nic tylko kupuje wiec nie musze nic placic probowalem zaplacic logujac sie na strone banku nie chce mi przejsc dalej na szczescie a raz kazalo podac mi kod sms ktory nawet nie przyszedl smsem nic nie przyszlo wiec chyba mam zabezpieczenie w banku by nie robic przelewu i teraz czytam ze inni tez dostaliz  innego adresu taka sama tresc wiec to oszusci sa?

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

@filipjurek1985, to wszystko oszusty, ale ogarnięci odbiorcy maili od razu je kasują 🙂

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#7 Wielbiciel#

@filipjurek1985 jeżeli logowałeś się gdziekolwiek (do banku, na allegro) z linka w otrzymanym mailu, to proponuję od razu pozmieniać hasła i sprawdzić ustawienia bezpieczeństwa. Przy okazji sprawdziłbym historię transakcji na koncie.. 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#7 Wielbiciel#

Cześć. Ja też przed momentem dostałem e-maila o takiej treści: 

Szanowny Pani/Panie,

"Do dnia dzisiejszego nie odnotowaliśmy wpłaty Twojego zobowiązania. Zobowiązanie na dzień dzisiejszy wynosi 2.32, aby zapobiec blokadzie konta prosimy o natychmiastową wpłatę. Brak wpłaty równoznaczny jest z rozwiązaniem umowy, blokadą konta i przekazaniem długu do windykacji"

Strona graficznie wygląda na oryginalną ale po pierwsze wiadomość przyszła na e-maila mojej żony, która nie ma konta na Allegro, po drugie jest napisana w tonie prawie rozkazującym. To wzbudziło moje podejrzenia. Ponadto antywirus zablokował możliwość otwarcia zakładki ZAPŁAĆ.

E-mail przyszedł z adresu: payoner@payoner.pl

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

usuń, to nie allegro przecież 🙂

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Prosba o natychmiastowe uregulowanie zobowiązania

#7 Wielbiciel#

Witam dziś otrzymałem wezwanie o przelanie 2.32PLN żebym korzystał dalej z konta mam przelać w innym przypadku bede mial zablokowane konto

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Odp.: Prosba o natychmiastowe uregulowanie zobowiązania

#10 Popularyzator#

Spam, wyłudzanie danych, nie klikać, skasować i zapomnieć, jest już sporo na ten temat wątków 😞

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Odp.: Prosba o natychmiastowe uregulowanie zobowiązania

#10 Popularyzator#

Super. Dzięki za info. O coś chcesz zapytać?

Poszukaj może na allegro klawiatury z przecinkami i kropkami.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Zadłużenie

#7 Wielbiciel#

Dostałam maila z informacją, ze mam jakiś dług w Allegro. Aplikacja tego nie pokazuje, link podany w mailu jako - "Zapłać od razu" nie działa.

Co mam zrobić? Czy to jakieś oszustwo?

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Odp.: Zadłużenie

#10 Popularyzator#

@margot27  Masz szczęście,że link nie działa!!! To OSZUSTWO!!!

Ula

Ula
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#7 Wielbiciel#

W mailu sa dane Allegro, adres i inne informacje, jest logo Allegro. To jak to tak?

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#10 Popularyzator#

@margot27 A tak, że jakby oszust podał swoje dane i swoje logo, to byś się nie nabrała 🙂

Ula

Ula
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

A co za problem skopiować i wkleić? Pierwszy dzień w internetach widzę 🙂

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Fałszywy mail od Allegro

#7 Wielbiciel#

Dziś otrzymałam maila w sprawie nieuregulowanej płatności. Na moim koncie nie ma zaległości bo sprawdziłam a mail wyglada tak

A755BAE7-A510-4CB7-95F0-FF2FEF2CAE53.png

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Odp.: Fałszywy mail od Allegro

#1 Nowicjusz#

Też otrzymałem taką wiadomość . Nic tylko ją olać i nie płacić . kolejne oszustwo dla naiwnych .

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#7 Wielbiciel#

Dzięki za informacje, bo ten mail wyglada jak prawdziwy! Pozdrawiam

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Moderator
Moderator

@alunia23 zerknij TU.

Klaudia
Allegro Gadane
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#10 Popularyzator#

@cloudcloudKlaudia to niestety jest problem szerszy 😞 i nie do wyeliminowania - ludzie zamiast czytać,  lub poszukać czy takiego wątku nie było - spamują.

_______
BRÓSLI
Odpowiedz
Ładowanie...