anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Włamanie na konto i zakup sprzetu

dikusia0505
#8 Zapaleniec#

Ktoś włamał mi się w nocy na konto i dokonał zakupu sprzętu za 500 zł. Zgłosiłam sprawę na policję, do banku allegro i u sprzedającego. Sprzedający jednak wysłał paczkę, a ja mimo prób kontaktowania się z inpost i ich reakcji to i tak dostarczyli towar do paczkomatu złodziejowi. Inpost  nie chce mi pomóc bo nie widzi problemu i nie przyjęło reklamacji, tak samo tak widzę że allegro również nie widzi problemu. Co jeszcze mogłabym zrobić? 

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

Client:48098829
#8 Zapaleniec#

ja nie twierdze ze to niemozliwe, ale sprzet warty 500 zł, szybko sie sprzeda za moze 70% wartosci. No bo sorki, ale robić przekret,żeby gromadzić łupy w garazu? Troszkę kiepsko. 

Przecież są strony do zmiany IP komputera. :x . 

w kradzież sprzetu na 500zl zaangazowane jest kilka osób -malezja, francja, słup z polskim nr tel i ktoś kto odbierze paczkę i sprzeda. Bardziej realne wydaje się to że właściciel konta gdzies sie pochwalił co ma na koncie i ktoś wykorzystał to i a przejechanie 200kg. to pikus. 

Autor pisze "a ja mimo prób kontaktowania się z inpost i ich reakcji to i tak dostarczyli towar do paczkomatu złodziejow" pytanie, więc .. jaka była reakcja? bo chyba żadna, skoro paczka trafiłą do paczkomatu, bo nawet gdy ja kurier ma w aucie, to istnieje mozliwość zdalnej blokady skrytki.

Ja dwustopniową blokadę mam przypisaną do konta, i nawet nie wiedziałam że mozna ja "zdjąć" wiec podtrzymuje to co napisałam. Ot tak, przyszła informacja że jest nowy sposób logowania. 

Oczywiście moge się mylić, ale ... no nic. dzieki za pomoc przy innym temacie. U udanego rozwazania życzę :] Pozdrawiam 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:48098829 Można ją zdjąć, tutaj https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/dwustopniowe-logowanie

Nie ma za co, jak mogę, to pomogę😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

andy76
#2 Obserwator#

Cześć. Mam identyczną sytuację. Zakup 5 gadżetów na ok. 2000 zł. Zorientowałem się tylko przez to, że przy pierwszym zakupie przyszedł sms z prośbą o kod 3D-Secure. Następne pięć przeszły bez kodu. Dowiedziałem się w banku i na Allegro, że prośba o kod jest wyrywkowa. Zakupy zostały anulowane i czekam na ściągnięcie blokady środków lub ich zwrot. Karta zastrzeżona - pierwszy odruch. Nie miałem też pojęcia, że jest możliwa podwójna weryfikacja logowania na koncie Allegro (dziwne, że udało mi się zalogować do konta bo jak sprawdziłem ustawienia to była włączona chwilę przez zakupami). Czy możesz udostępnić wzór zgłoszenia na Policję, proszę. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@andy76 Można na karcie ustawić limit .Można także zastosować dwustopniowe logowanie. Zawsze są to utrudnienia.

oznacz moderatorów

zetbee
#2 Obserwator#

Dziś miałem dokładnie ten sam problem. Zauważyłem że korzystając z mojego konta dokonano zakupu na kwotę 48,98 PLN. Nr aukcji 9756295364, zakup modelu samochody w skali 1:24. Owszem, oglądałem je miesiąc wcześniej ale nie zdecydowałem się na zakup. Sprzedaż w allegro zarejestrowana w dniu wczorajszym o 9:36. Jest to niemożliwe ponieważ do 10:15 nie mieliśmy prądu a poprzez telefon nie dokonuję tego typu zakupów. Żeby było śmieszniej, posłużono się moją karta kredytową i pobrano płatność dnia 13.11.2020 to 3 dni przed rzekomo dokonaną transakcją. Nie będę zgłaszał tego faktu ponieważ kwota jest niska ale przestrzegam przed wstawianiem na allegro danych karty płatniczej. Dziś to kwota o małej wartości a jutro 500, 1000 a może kilka tysięcy złotych. Mam wszystkie dowody tego procederu. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@zetbee  To może żona Tobie kupiła na prezent. 13 go w piątek był Twoim szczęśliwym dniem!

oznacz moderatorów

zetbee
#2 Obserwator#

Nie mam pojęcia czy ta paczka do mnie dotrze. Komputer mam zabezpieczony hasłem, którego żona nie zna. Nie było takiej możliwości. Zakupiono małego "resoraka" to chyba nie jest trafiony prezent dla mnie. Problem w tym że mam córkę więc ją to tez nie zainteresuje. Zupełnie poza dobrym humorem i żartem przestrzegam, nie jestem odosobnionym przypadkiem. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@zetbee "Nie będę zgłaszał tego faktu ponieważ kwota jest niska" - stwierdziło 1000 oszukanych osób. Niemniej tu "ale przestrzegam przed wstawianiem na allegro danych karty płatniczej" już mądrze piszesz:)

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

zetbee
#2 Obserwator#

Właśnie wysłałem zgłoszenie na Allegro. Przemyślałem i dokładnie jak Ty stwierdziłem że ktoś musi zgłosić ten fakt. Opisałem go również na stronie facebook. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

zuraw885
#1 Nowicjusz#

Identyczna sytuacja jak moja. Włamał mi się ktoś na konto z podpięta karta i pozamawiał 7 produktów za ponad 1000zl na jakiś paczkomat w Bełchatowie zmiel tylko numer tel na 667715291 oczywiście nie dodzwonię się kontaktowałem się ze sprzedającymi niektórzy zareagowali inni mieli w nosie nie wiem. Co dalej z pieniędzmi sprawa na policji mają adres paczkomatu numer tel podany dla kuriera nawet godzinę o której odebrał przesyłkę udało mi się ustalić. Każdy paczkomat ma kamerę i wkoło też są kamery mam nadzieję że złapią tego pana czy pania

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@zuraw885 Widzę, że prowadzisz już z nami korespondencję mailową w tej sprawie. Mam nadzieję, że pieniądze uda się odzyskać w krótkim czasie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:103722331
#7 Wielbiciel#

Tak. Miałem podpięta kartę.2 karty. I oskubali mnie.

oznacz moderatorów